Zavrieť

Porady

čistenie teflonovej panvice

Vie mi niekto poradiť čím treba čistiť teflonovú panvicu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Ja použivam ako prostriedok citrónový pur z teflónovej časti, zospodu citrónový tekutý cif a "schwammtuchu".
    Naposledy upravil rada : 17.04.06 at 17:17 Dôvod: doplnok slova

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    liduska
    Vie mi niekto poradiť čím treba čistiť teflonovú panvicu?
    Ja obyčajnou hubkou, takou klasickou na umývane riadu, občas v obchodoch dostať aj "arconel", to je take akoby tvrdé froté, tak aj s tým. Nečistím to s kovovými drôtenkami. Máš novú, či máš nejaký problém okolo súčasnej?

    liduska je offline (nepripojený) liduska

    liduska
    mám staršiu používam tiež tieto hubky poznám to ale po čase sa okolo krajov nedá pekne do čista vyčistiť s tým mám problém.Alebo možno dávam málo čist. prostriedku na panvicu.

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    liduska
    mám staršiu používam tiež tieto hubky poznám to ale po čase sa okolo krajov nedá pekne do čista vyčistiť s tým mám problém.Alebo možno dávam málo čist. prostriedku na panvicu.
    No tak s tým mám problém aj ja, ale na druhej strane si myslím, že ani s tými čistiacimi prostriedkami to netreba preháňať, to len v reklamách ide všetko krásne vyčistiť, ale aká to musí byť v tých prostriedkoch chémia si prečíta málokto.

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    Viera123
    No tak s tým mám problém aj ja, ale na druhej strane si myslím, že ani s tými čistiacimi prostriedkami to netreba preháňať, to len v reklamách ide všetko krásne vyčistiť, ale aká to musí byť v tých prostriedkoch chémia si prečíta málokto.
    hmm... flakam sa po oddychovych temach
    my sme volakedy doma strasne drhli smaltovany riad, moja mamina si na to potrpela nenavidela som to drhnutie, zvlast, ked bola k dispozicii iba "zuzka" az som sa raz stazovala kamaratke a ona ze:
    "co sa trapite, ved ten riad vyvarte!" nechcela som verit, ale skusobne som jeden maly hrncek vyvarila. Odvtedy riad raz za cas vyvaram! Normalne ako plienky: velky hrniec, kvalitny prasok na pranie, smaltovany riad to toho a varit, vriet tak 15-20 min. potom vytiahnut a ide to lahucko hubkou co ma na jednu strane taku drsnejsiu, tak lahko to ide ako obycajne zaspinenie ... minule sa svagrina pytala, ze ci som nove hrcne kupovala
    ale - teflonovu panvicu som este nevyvarala.... nejak ma to nenapadlo, hoci - tiez je zospodu vlastne smalt ... tusim to vyskusam a budem referovat ci sa mi ten teflon neodlepi

    liduska je offline (nepripojený) liduska

    liduska
    o vyváraní hrncov som už dávnejšie počula ale neviem či prostriedky na pranie sú tiež vhodné na hrnce neako tomu nedôverujem. Ale teflonku som skúšala vyvariť a nepomohlo to , alebo som nemala vhodný prášok ? Už neviem v čom som to vyvárala.

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Teflonku keď je ešte teplá utieram servítkami aleno nejakou suchou utietkou zo strany teflonu. Ak je olej tak servítkami. po ochladnutí teplou vodou a špongiou. Z druhej použijem aj Atu keď je náhodou treba.
    Snažím sa vyhýbať tomu aby som dal koncentrovaný roztok na odmasťovanie zo strany teflonu, lebo tento po čase stratí svoje vlastnosti aby sa na ňom nič nepripalovalo.

    čistenie teflonovej panvice

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.