Zavrieť

Porady

Platba v hotovosti pri paušálnych výdavkoch

Dobrý deň,

som SZČO, poskytujem vzdelávacie kurzy pre jednotlivcov a malé skupiny, a uplatňujem si paušálne výdavky, takže si nevediem účtovníctvo, iba evidenciu príjmov, zásob a pohľadávok. Som zvyknutá, že mi klienti platia bankovým prevodom na základe faktúry, ktorú im vystavím. Napadlo mi však, čo ak by niekomu viac vyhovovala platba v hotovosti? Registračnú pokladnicu nemám, takže predpokladám, že by som mohla použiť príjmový pokladničný doklad. Ako však evidovať takúto platbu v evidencii príjmov? Som zvyknutá, že napíšem číslo faktúry, dátum vystavenia, úhrady, spôsob úhrady a sumu. Ako by som označila platbu na príjmový pokladničný doklad? Čo by bolo potrebné napísať namiesto čísla faktúry? A mali by byť takéto platby nejako prepojené s faktúrami? Viem totiž, že faktúry majú byť označené chronologicky, tak neviem, či vadí, že pomedzi trebárs dve faktúry by boli 2 platby na príjmový doklad.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    však môžeš vystaviť faktúru, ktorú ti uhradia v hotovosti. o úhrade tejto faktúry vystavíš príjmový pokladničný doklad.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hana_ Ďakujem pekne. To znamená, že bude v evidencii všetko tak ako som zvyknutá, jedine namiesto spôsobu úhrady "bankovým prevodom" bude napísané "v hotovosti"? A ešte, ak sa môžem spýtať, peniaze prijaté v hotovosti potom treba vložiť na svoj podnikateľský účet alebo do nejakej pokladničky alebo je to jedno, keďže si nevediem účtovníctvo?
    Katy a R podľa mňa je to jedno - aj minúť ich hneď môžeš
    kn-alka je to jedno - nemáš povinnosť viesť pokladničnú knihu
    hana_ Ďakujem Vám obom. Tak to nakoniec nie je až tak zložité
    kn-alka ... a ešte ti prezradím, že väčšina "paušalistov" nemá ani bankový účet, všetko ide v hotovosti
    hana_ No, pri tých poplatkoch, ktoré si banky nahadzujú sa im ani nečudujem a neviem, či sa k nim jedného dňa tiež nepridám, keď mi banka opätovne zvýši poplatok bez toho, že by mi zaň ponúkla viac
    Katy a R veď choď do banky, kde nie sú žiadne poplatky .. ani chodiť nemusíš - prídu za tebou.
    hana_ Je nejaká taká, ktorá má podnikateľský účet zdarma? Myslím teda takú, kde sú aj naozajstní ľudia, s ktorými môžem hovoriť zoči-voči
    hana_ Jarka, môžem sa spýtať ešte na jednu vec? Kamarátka ma akurát oslovila s podobnou dilemou, ibaže ona na to nemyslela dopredu, a tak už si dala vyplatiť peniaze v hotovosti na príjmový doklad a tieto príjmy už nemôže priradiť k faktúram, lebo by to chronologicky nesedelo. T.j. má už určité poradie faktúr a pomedzi to mala aj príjmy prijaté v hotovosti na doklad, ku ktorým faktúru nevystavila. Ako by teraz mala tieto príjmy zapísať do evidencie? Chronologicky a pomiešať ich s faktúrami alebo zvlášť? Lebo príjmové doklady čísluje zvlášť, nie v tom istom rade ako faktúry. Ďakujem a prajem šťastný nový rok
      zbaliť

    Platba v hotovosti pri paušálnych výdavkoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.