Zavrieť

Porady

Som platca Dph a mám dohodu o pracovnej činnosti

Dobrý den, chcem sa spytat som SZCO platca DPH a možem mat aj dohodu o pracovnej činnosti ? Ako mi to bude firmu učtovat ? Bez dane či s danou ?

Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môžeš mať dohodu o PČ. Ale nemiešaj dve dane dokopy. Z dohody budeš platiť daň zo závislej činnosti. Ako by ti to mala firma účtovať? No ak budeš mať dohodu, tak nijako. Iné by bolo, ak by si mal zmluvu napr. o dielo, to už by si svoje činnosti fakturoval sám a teda s dph.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    esperanza19 Ale možem mat teda dohodu o PC,ak aj som platca DPH.... nie je s tým problem.?
    kn-alka dohoda o PC a DPH nemajú vôbec nič spoločné - pletieš si hrušky s jablkami a možno aj s hroznom
    Tweety veď som napísala, či nie?
    esperanza19 A ked pride k danovemu priznaniu a dostanem sa ako SZCO do minusu,ze som nieco kupila v hodnote 5000 eur a z dohody firma zaplatila pre stat cca 5000 eur, možem si to skombinovat a odpisat zo zivnosti a potom by mi to danovy urad vratil tych 5000 eur, co za mna firma, kde pracujem na PC zaplatila statu,
    esperanza19 kn-alba, no asi pletiem, ale je to jedno rodné číslo a danom priznaní je to spolu, pre to sa pýtam....
    Tweety veď to spolu aj zdaníš v jednom DP Ale dph je iná daň, ako tá z príjmu. Nemôžeš si dohodu odpisovať zo živnosti, veď je to výdavok zamestnáv. nie tvoj.
    kn-alka esperanza19 - obráť sa na účtovníčku, tá ti to vysvetlí, takto cez net sa to ťažko vysvetľuje, máš v tom poriadny guláš - to je na polhodiny vysvetľovania, aby to človek pochopil
      zbaliť

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Pri dohode o pracovnej činnosti ti nikto nič účtovať nebude, budeš dostávať odmenu za vykonanú prácu, z ktorej ti tvoj zamestnávateľ strhne odvody a daň zo závislej činnosti.

    Som platca Dph a mám dohodu o pracovnej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.