Zavrieť

Porady

Ako nájde adoptované dieťa svojich biologických rodičov?

Dobrý deň.
Mám 16 rokov a som adoptovaná. Rodičia si ma adoptovali keď som mala pár týždňov. Chcela by som sa spýtať ak by niekto vedel, ako si zistím informácia o svojich biologických rodičoch. Zaujíma ma to aj preto, že by som chcela vedieť viac o svojich predkoch.
Je mi naozaj blbé, keď napríklad som medzi novými ľuďmi, ktorí my nepoznajú a pýtajú sa ma, poviem príklad, po kom mám tak krásne hnedé kučeravé vlasy (moja terajšia mamina má krátke rovné vlasy a ocko čierne krátke tak isto). A cítim sa blbo keď musím priznať, že nikto nevie.. Trápi ma to od kedy mi rodičia v deviatich rokoch toto povedali, že som adoptovaná.
Pointou tohto celého je len to, že by som bola rada zistila niečo o svojich biologických rodičoch. A či sa to vlastne aj dá. Ďakujem krásne za pochopenie a vopred taktiež ďakujem aj za nejaké odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    každý chce to, čo nemá. Niekto chce napr. vedieť o niekom, kto ho odmietol na tej najvyššej úrovni a v maximálnej možnej miere. A vynaloží na to často extrémne úsilie... Nech sa páči.

    K otázke na vlasy - stačí odpovedať, že to máš najpravdepodobnejšie po rodičoch. Ďalej nerozvádzať. Nech sa divia, ak chcú. Väčšinou na otázku každý po 20 sekundách zabudne. Ak si trúfaš, a vieš to podať, môžeš povedať, že asi po susedovi, poštárovi, alebo podobne Alebo že ťa vymenili v pôrodnici. Odpoveď, že "to by som aj ja chcela vedieť" je veľmi príbuzná tvojej, a predsa zásadne odlišná. Hlavne ak ju povieš s úsmevom ako vtip.
    Pohoda, obrátiť to na srandu sa dá vždy. Alebo môžeš povedať pravdu. Hanbiť sa za to nemusíš, chváliť tiež.
    Naposledy upravil jslancik : 23.07.14 at 05:31

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    lujza.j, Nessy_sk, IIla, taiko, arizona, Ferdosondo
    6

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Počkaj s tým ešte...Dozreješ,na veľa vecí sa začneš pozerať inak,pochopíš.Si vo veku hľadania samej seba,zložité obdobie v živote.A predpokladám,že nechceš raniť svojich adoptívnych rodičov,ktorí sa o teba starajú a milujú ťa.Môžeš sa dozvedieť pre teba neprijateľné veci a zaťažíš svoju myseľ.Nehľadaj si problémy,keď ich nemáš,si ešte dieťa a deti nevnímajú súvislosti.Myslím,že to je len zvedavosť,potlač to a počkaj do dospelosti-už to nie je ďaleko.Potom zvážiš,čo tým získaš a čo stratíš.

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Nessy_sk, prepáč mi - je to iba moje uvažovanie a názor.... Prečo chceš poznať svojich biologických rodičov ?? Len kvôli vlasom, či postave ?? Alebo kvôli tomu aby si spoznala svojich predkov ??? Ja by som to nerobila..... Rodičia, ktorí Ťa adoptovali, dali Ti lásku a domov si to určite nezaslúžia...myslíš, že nemajú strach, že Ťa môžu týmto stratiť ?? Teraz nad tým takto neuvažuješ, ale si v období, kedy človek robí chyby i omyly.....hľadá si miesto pod slnkom..... Vedia Tvoji rodičia o Tvojej túžbe spoznať svojich biologických rodičov ??
    jslancik a to môžu len tak hocikomu ukázať?

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Keby nemuseli isto ti to nepovedia,ale asi hrozilo...ze ich nejaky zakerny pes predbehne tak ti to povedali....lebo oni mali na to pravo....nehladala by som som bio rodicov....mozno by som sa viac trapila ak by som ich nasla.....nikdy nevies co sa dozvies.......a potom ver tomu,ze sa trapia aj adoptivny rodicia....ze chces silou mocou vyhladat bio....a potom dedi sa aj niekolko generacii do zadu...
    milá nessy, mam taky isty pripad....tiež som adoptovana a chcela by som tiež vyhladat svojich biologickych rodicov....v tomto ti nepomozem....lebo ani ja neviem co mam robit
    veronikasad Odpovedíš na príspevok dva roky starý, za ten čas už možno problém vyriešila ...

    Sisi111 je offline (nepripojený) Sisi111

    Sisi111
    Mozno je tento moj prispevok tak trochu po funuse, ale neda mi nereagovat. Som totiz tiez matkou adoptovaneho dietata, teraz uz takmer dospeleho a kedze sa uz roky borim s touto problematikou (adoptivni rodicia versus biologicki) je velmi dolezite nestavat tieto dva fenomeny proti sebe. Poznat svoje korene a povod patri medzi zakladne a nevyhnutne potreby kazdeho cloveka. Skoda, ze sa to podsuva vzdy ako nieco, co je voci rodicom , ktori dieta vychovavaju nevdacne. Je to uplne prirodzena tuzba na ktoru ma kazdy clovek pravo aj ten afoptovany. Je pravda, ze je dobre vyckat do dospelisti, pretoze to vobec nemusi byt jefnoduche a urcite to moze s clovekom poriadne zamavat. Dolezite je ale prijat tuto skutocnost a nie tvarit sa ze neexistuje, pretoze to cloveka aj tak raz dobehne. Je velmi dolezite prijat skutocnost ze sme adoptovany, ze ma moji adoptivni rodicia miluju, ze ma vychovali, ale aj to ze kdesi este ziju alebo mozno uz neziju aj ti rodicia , ktori z nejakeho dovodu nemohli vychovavat svoje dieta, ale umoznili mu ze sa mohlo narodit a dali mu sancu na novy zivot, tym ze mohlo byt adoptovane. Ja som velmi vdacna biolog. rodicom mojho dietata, za svoje dieta (bez nich by som ho nemala) a v tomto obdobi spolu patrame po nich, lebo moje dieta ma velku tuzbu ich spoznat. A dostalo sa mi do usi vela pribehov o tom , ze tuto tuzbu v sebe nosia mnohi adoptovani a niektori koli tomu aby nesklamali svojich adopt. rodicov, tuto tuzbu v sebe potlacali a aj napriek tomu mozno uz v zrelom veku patrali po svojich predkoch. Je pravda, ze vecina pripadov zazije sklamanie, ale aj tak je to potrebne, a potom to prijat tak ako to je. Ak je clovek veriaci, urcite sa s tym dokaze vysporiadat lahsie. Prajem vela stastia a pravda je taka, ze kazdy z nas ma vo svojom rodokmeni aj "cierne ovce". Dokonca aj Jezis Kristus, ked si pozriete jeho rodokmen , tak tam najdete aj velmi tazke pripady. A este jedno povzbudenie : Aj Jezis Kristus bol vlastne adoptovani.
    jslancik skôr mal nevlastného otca, by som povedal.
    vicktor A vlastneho krkavcieho? Ked sa onho nestaral...

    Ako nájde adoptované dieťa svojich biologických rodičov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.