Zavrieť

Porady

Prehľad o preddavkoch......a riadok 5 VYRIEŠENÉ

odpovede a komentáre sú k pôvodnému textu. Riešenie zo dňa 1.8. po konzultácii s DU je nasledovné
DB nie je možné kompenzovať, je možné ho iba vrátiť. Podľa mňa rozpor, ved ho kompenzujem s DPFO v danom mesiaci, ale z DU je také vyhlásenie (telefonicky)
Takže som podala opravný prehľad za JUN, kde som uviedla DPFO 4 eur ako rozdiel po kompenzácii s preplatkom RZD + DB jun, k úhrade som dala nulu (nezaplatené.
DB som uviedla v r.A a B sumu 21,41 eur
a požiadala o vrátenie DB za 4+5/2014, spolu 42,82 eur.
Takže k 30.6. mám pohľadávku 42,82 eur a nezuaplatenú DPFO 4eur.
DU toto nezapočíta, ale mi vraj vrátia 42,82 eur a ja tie 4 eur musím zaplatiť.
Kedže som to nestihla vyriešiť do 31.7., tak si tie 4 eur priočítavam k DPFO 07/2014 a uvediem ako platbu v Prehľade za JUL.

pôvodný text
Ahojte, viete mi upresniť, čo mám dať na riadok 5 v Prehľade na DU?
Dávam samostanú otázku, lebo som presné riešenie nenašla a riešim "konflikt s DU).takže
mesiace 4,5,6 som vyplácala DB 21,41eur a v týchto mesiacoch postupne odpočítavala zrazené preddavky z RZD 2013.
v 6/2014 mi po odpočítaní zvyšku RZD zostala DPFO v sume 25 eur, ale DB je 21,41.
r. 4..............25,41
r. 5..............25,41 (podľa poučenia môžem uviesť číslo až do výšky r.4)

A.............21,41 (jeden mesiac DB
B.............25,41 ...podľa r.5
C............ -4 (mínusová hodnota)
matematicky mi vychádza vyžiadať DB v správnej výške
t.j. 3 * 21,41 mínus uplatnená časť na preddavky
ale čo s tým mínusom? Lebo sa ozval DU a nejako sa im to nepáči.
=====
ak však na r.5 uvediem len 21,41 eur, potom mi vyjde DPFO zaplatiť 4 eur, čo je podľa mňa bloosť, ked mám z predchádzajúcich mesiacov "našetrený" DB?
čo vy na to? stretli ste sa s takýmto prípadom?
Naposledy upravil KEJKA : 02.08.14 at 08:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    V Prehľade neberieš ohľad na predchádzajúce mesiace, vypĺňaš len podľa tohto mesiaca.

    r.4 ..25,41
    r.5 ... 21,41
    r.7... 4,00
    r.8 .... daj nulu - ak tých 4€ tento mesiac nechcete uhradiť, ale započítať s prechádzajúcim preplatkom

    A.... 21,41
    B.... 21,41

    a v III. časti vyžiadaj o poukázanie sumy rozdielu čo ti vyšlo za 4+5 a odpočítaj tých 4 €
    KEJKA Ďakujem, urobila som to tak a tiež mi to eDane odsúhlasili ako korektné podanie. Tak som podala opravný.
    Mne to tým prvým spôsobom vygeneroval OLYMP, tak len upozorňujem, že asi nie korektne.
    KEJKA pravdepodobne treba vyžiadať DB za 4+5 bez odpočítania 4eur, to si oni odpočítajú sami. Zasa mi volala teta z DU, že im to nesedí, ked žiadam len tých cca 38 (po odpočítaní dlhu.
    Po telefonckom rozhovore som urobila tak ako píšem v zadaní - upravila som otázku, je vyriešená, riešenie je hned v úvode.
    ďalšie komenty by túto tému zneprehľadnili, tak ju považujte za uzavretú.

    Prehľad o preddavkoch......a riadok 5 VYRIEŠENÉ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.