Zavrieť

Porady

Bezpecnostne dvere z Madarska

Tuto v susedstve uz dlhsi cas funguje otec a syn a este par pomocnikov, ktory montuju bezpecnostne dvere. Na to ze montuju kadekomu je na nic pocut ani jedno zle slovo. Ani by som sa tym nezaoberal keby moja mama nezacala vymyslat ze jej treba nove dvere. Bol som vo firme Adlo Guzma Sherlock a pytali si 800 - 1000eur. Na to ze moja mamka ma nejakych 500eur sa mi videlo vratane jej dost vela aj ked tie dvere boli dost zaujimave - pacili sa nam. Cestou domov sme nasli zasity obchod - otvorill dvere pan zo susedstva. Bolo to prekvapenie. Tak nam ukazal dvere profilovo 2x hrubsie ako ponuka napr Guzma, spredu plech nastriekany do vzoru dveri. Vo vnutri izolacia pur pena. 16 bodove zamykanie. Mali vlamacky no neuspesne a poziarnici sa zapotili. Pytaju od zakaznikov 390eur s robotou + dvere a este aj vymena zarubne. Dovazaju ich vraj z madarska. Viete o nejakom vyrobnom zavode? Resp. na co si davat pozor? Maju dokonca aj podsvietenie ked je v noci tma aby clovek trafil do dierky zamku.

Resp. na co si davat pozor pri kupe dveri bezpecnostnych dveri beznych a certifikovanch. Ja si myslim e aj tie by splnili svoj ucel celkom dobre a dolezita je aj cena aky mate nazor vy?

Vie mi niekto prosim poradit?
Naposledy upravil astronaut : 24.07.14 at 14:47
arizona to chces na rodinny dom?
astronaut nie v bytovke
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    12janci12 je offline (nepripojený) 12janci12

    Svet je čím ďalej čudnejší. Vadí mi, že ak rozprávam spisovne, tak mi ľudia nerozumejú, že ja nerozumiem tej spúste angličtiny čo miešajú do slovenčiny, vadí mi reklama na každom kroku. Nerozumiem ľudom čo si myslia že peniaze sa "zarobia" nejakým vkladom do fondu či akcií a nie prácou. Ďakujem ľuďom čo sú ešte stále normálny a bojujú za správne veci. ...viac 12janci12
    Dovážajú ich z Maďarska aj z Poľska. Je to šrot z Číny. Nemá protipožiarnu odolnosť, zárubňa je len k týmto dverám, čo "ocenia" zákazníci pri potrebe vymeniť dvere za nové a musia opäť vysekať zárubňu, alebo keď sa rozpadne vnútorný mechanizmus a treba tam dať náhradné dvere a nie je to možné. Tie dvere majú prelisy, lebo sú z takého tenkého plechu že by sa snáď prehli pri opretí o stenu keby bol len rovný. Úsmev vzbudzuje tvrdenie že "Mali vlamacky no neuspesne a poziarnici sa zapotili" tak to som sa nasmial. Tie dvere majú veľkú medzeru medzi krídlom a zárubňou, trochu väčší chlap ohne krídlo a otvorí ich aj zamknuté. Typickým znakom je veľký štítok okolo kľučky a kolíky s hrubými priemermi. Raz k nám prišiel pán že si montuje "bezpečnostné dvere" a zlomila sa mu kľučka a že potrebuje novú. Celkom úsmevná príhoda že sa niečo také môže stať a určite je to "bezpečnostné" odolné aj silným lúpežníkom, že by to snáď ani Černák neodtrhol. U nás prišiel na to, že nové kovanie nekúpi, lebo také obrovské štítky sa u nás nepredávanú a nové by mu neprekryli diery. Po mojom odporúčaní že keď je to nové nech to ide reklamovať som sa opäť nasmial, lebo mi povedal že nevie či ten stánok nájde, kde to kúpil (v Poľsku).
    Človek by sa aj čudoval, že to ľudia kupujú, ale keď si zas uvedomím že Fico ma 40% podporu, tak ani nie. Mimochodom, takéto dvere nám pred časom núkali na predaj, náš nákup by bol so všetkou výbavou bol okolo 100€ bez DPH.
    Mali sme u nás kontrolu zo ŠOI. Boli u nás neuveriteľných 5 hodín, samozrejme všetko sme mali v poriadku, kontrolovali nás ako pod mikroskopom. Ukázal som pracovníkom inzerát na predaj takýchto dverí, typickým znakom bolo že tam nebol názov spoločnosti, ani adresa len telefón. "nemusíte platiť zálohu, vyberiete si priamo v aute a za 3 h odchádzajú". Ponúkol som kontrolným orgánom či by nechceli preveriť týchto predajcov. Hádate správne! Nemali záujem.
    To sa ani nečudujem že ľudia nevedia čo ich sused predáva.
    Možno keď som bol malý, tak som nebol dosť dobrý a pán Boh ma takto tresce že musím žiť v takomto štáte.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Neblázni ...
    ...z Maďarska iba ak tú zeleninu a iné potravinárske produkty ....


    "Na trhu je mnoho bezpečnostných dverí, ktoré nie sú testované v skúšobniach, napriek tomu ich predajcovia nazývajú bezpečnostné dvere "
    Ak dvere nazývam bezpečnostné dvere, tak by mali splniť minimálne požiadavky európskej normy EN 1627 aspoň pre tú najnižšiu bezpečnostnú triedu. Bezpečnostné dvere by mali byť skúšané v skúšobniach podľa normy EN 1627. Výsledkom skúšky je vždy zaradenie do bezpečnostnej triedy a následné vydanie certifikátu skúšobňou.


    "Licencia technickej služby garantuje občanovi, že zamestnanci tejto firmy sú bezúhonní a spoľahliví."
    Všetky firmy, ktoré predávajú a montujú dvere s mechanickým zámkom s viac ako trojbodovým uzamykacím mechanizmom, musia mať licenciu na prevádzkovanie technickej služby, ktorá oprávňuje vykonávať predaj, montáž, či opravu takých zabezpečovacích zariadení ako sú bezpečnostné dvere. Licenciu vydáva príslušné krajské riaditeľstvo policajného zboru.
    "Odporúčame, aby dvere, ktoré plnia funkciu bezpečnostnú, spĺňali aj funkciu protipožiarnu."
    Protipožiarne bezpečnostné dvere musia byť označené štítkom, na ktorom je uvedený stupeň protipožiarnej odolnosti - protipožiarne vlastnosti podľa európskej normy EN 13501-2.
    "Certifikát zhody o bezpečnosti musí vždy uvádzať bezpečnostnú triedu"
    Certifikát zhody o odolnosti proti vlámaniu vydáva oprávnená skúšobňa. Musí obsahovať minimálne tieto údaje: označenie certifikačného orgánu, evidenčné číslo certifikátu, označenie výrobcu, názov výrobku a je ho stručnú charakteristiku, uvedenie bezpečnostnej triedy podľa normy ENV 1627, pečiatku a podpis certifikačného orgánu, platnosť vydania a platnosť dokumentu.
    Naposledy upravil buchač : 24.07.14 at 16:12
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    astronaut Tu je odkaz, co povies na to? http://goo.gl/qYDoo3 pozri si prosim aj technicky popis
    buchač Porovnaj tieto dve technické popisy :

    http://kovovebezpecnostnedvere.sk/technicky_popis.html

    http://www.adlo.sk/sk/bezpecnostne-d...nik-dveri/aduo

    Nie som natoľko bohatý, aby som lacné veci kupoval ...mám ADLO.
    astronaut nezda sa ti blbe porovnavat dvere ktore mas ty, ktore su raz tolko drahsie ako tie na odkaze? neznamena co je lacne ze je zle... kebyze mam padny dovod priplatime, ale nevidim rozdiely.
    buchač Nevidíš ? Fúha ...
    Tak sa lepšie pozri.

    Tie lacné majú len plech a nejakú pur penu.
    Popis udáva hrúbku krídla, no nie hrúbku plechu.
    Tie podsvietenia kľučky, zateplenie a iné blbosti sú nepodstatné.

    Kukni na vnútro ADLA http://www.adlo.sk/files/products/14_st.jpg
    To je iná káva .

    Ja neporovnávam moje dvere s nejakým šuntom z Maďarska, ja iba konštatujem - pozerám na to okom strojára.
    Ale šak Tvoje love, nie moje.

    Inak, susedko je fakt zašitý. Na tej Sokolovskej veľa vody asi nenamúti.
    astronaut je to len o konstrukcii ze su z plechu? alebo vidis aj ine nedostatky?
    buchač Ale veď porozmýšľaj .

    Tá cena, čo je za tie maďarské a za Adlo je neporovnateľná.

    Nejde ale len o samotnú cifru.
    Vezmi v úvahu, že v tej je veštko.
    Ty si fakt myslíš, že niekto bude robiť zadarmo ? Veď aj cena práce je započítaná. Dovoz, rozbíjanie panelu okolo zárubne, naliatie betónu, vysprávky, osadenie dverí a aj samotné dvere. Samozrejme aj náklady a zisk.
    Tak mi, prosím Ťa povedz, čo je to za kvalitu ???
    Šak len samotný-poriadny bezpečnostný zámok sa pohybuje od tých 100 € vyššie. Ak neveríš, tak zbehni do predajne zámkov na Štúrovú ( neďaleko Caprikornu ) a uvidíš sám.

    To ani nespomínam, že na stránke nie je uverejnený žiaden atest alebo certifikát.
    Keby bol " pán podnikateľ " férový, tak tieto lajstrá pripojí, taktiež by zverejnil aj toho výrobcu z Maďarska.
    Lenže toto všetko proste chýba.

    Záver je jednoduchý.
    Nejaké dvere, obité plechom, opatrené tými bodmi a smiešnym zámkom ...a šlus.
    Proste šmejd.
    misoft @astronaut: porovnaj si tie maďarské a a ADLO: maďarské majú síce 14 bodové zamykanie, ale len hore, dole a na jednej strane - t.z. jednoduchý vnútorný mechanizmus. Výplň PUR pena, kryt plech. Vo vnútri sú viac-menej duté (len tá PUR pena) - zlodej ti ich otvorí pri pántoch - vylomí ich.
    Adlo má 19 bodové zamykanie po CELOM obvode! Mechanizmus je komplikovanejší (z toho dôvodu aj vnútro dverí je vystužené) - nie je potom možné ich vypáčiť.

    Ako buchač napísal - za 390€ - jednoducho odrb a šmejd. Len na oko "bezpečnostné"...

    Adlo má certifikát - na tej stránke kovovebezpecnostnedvere.sk nič také nie je, žiadny certifikát, žiadny výrobca dverí..... Jednoducho dovážaný šmejd.....
      zbaliť

    Bezpecnostne dvere z Madarska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.