Zavrieť

Porady

Slovenský eshop na živnosť/s.r.o v Česku?

Dobrý deň,

mám založenú živnosť v SR na účel internetového predaja. Mám záujem predávať vitamín, pri ktorom však hrozí, že mi ho Úrad verejného zdravotníctva nepovolí, keďže ho plánujem ponúkať vo väčšom počte miligramov, než v akom sa na území SR vyskytuje. V Česku je však toto väčšie množstvo vitamínu povolené a predáva sa cez eshopy. Preto by som potrebovala poradiť, či je možné obísť naťahovanie so slovenskými úradmi a nestrácať čas tým, že by som si založila živnosť/s.r.o na účel eshopu v ČR s tým, že by mi predaj tohto produktu povolili české úrady. Taktiež ma zaujíma, či by v takom prípade malo ísť o webovú stránku výlučne s českou doménou- koncovka .cz alebo táto skutočnosť je irelevantná? Primárnou cieľovou skupinou môjho podnikania by totiž mali byť slovenskí zákazníci, preto mi záleží na tom, aby bol predaj legálny. Ďakujem pekne vopred za akékoľvek rady,mám v tom trošku zmätok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Doména je irelevantná, podstatné je, odkiaľ kam a čo predávaš. Pri cezhraničnom obchode je nutné dodržiavať zákony oboch krajín. Rozhodujúce je miesto dodania. Myslím, že vystupovaním pod českým menom sa zákaz predaja na Slovensku legálne nedá obísť.
    Musis respektovat normy platne na Slovensku, takze predavat to, co je povolene. Urcite vies nakupit aj taku verziu vitaminu.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Co sa tyka cohrany spotrebitela a ochrany zdravia obyvatelstva, tak sa riadis povinne pravom krajiny spotrebitela, resp. pravom krajiny prijimatela plnenia. Takze slovenske pravo neobides. Co sa tyka ochrany zdravia obyvatelstva, tak na toto si moze kazda krajina EU stanovit vlastne pravidla. A ty si povinny respektovat pravidla kazdej jednotlivej krajiny, kam chces predavat.

    Dost ma v poslednej dobe irituju ludia, co sa snazia obchadzat pravo takto primitivnym spôsobom.

    Slovenský eshop na živnosť/s.r.o v Česku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.