Zavrieť

Porady

Potvrdenie o dížke zamestnania.

V roku 2008 sme so zamestnankyňou okamžite skončili PP. k tomuto skončeniu PP
som jej vystavila všetky doklady.Prebiehal súd a ten rozhodol o náhrade mzdy z neplatne skončeného PPa že PP trvá. Náhradu mzdy + úroky sme jej vplatili vo februári.V juli 2014 prišla do práce ,že chce pracovať podľa starej zmluvy.Po 2 dňoch podpísala skončenie PP dohodou ,dôvod skončenia pre nabytočnosť a bude jej vyplatené odstupné.Otázka : mám jej vystaviť potvrdenie o dĺžke zamestnania až do 07/2014 aj keď tých 5 rokov u nás nepracovala?
4 komentárov     zbaliť
J+K Vyplatili ste jej náhradu vo februári 2014, no a ona prišla až v júli 2014, že chce pracovať? A kde bola tie 4 mesiace?
pablo je to dosť zložité,lebo asi ju mal zam.vyzvať ,aby nastúpila do práce,ale nestalo sa tak a nastala táto situácia ,ktorú som opísala.Ona asi pracovala u iného zamestnávateľa. Jedná sami len o to,že keď jej dám zápočet rokov do 07/2014,čiurobím chybu.
J+K Zvláštna situácia... zamestnávateľ zrejme doplácal náhradu mzdy len za určité obdobie, nie za 5 rokov. Reálne skončil prac. pomer až v júli 2014, takže tu by zápočet rokov mal byť vystavený za celé obdobie. Ale celkom by ma zaujímalo, aký ELDP budete posielať na soc.poisťovňu - tam by sa malo premietnuť za aké obdobie mala vyplatenú náhradu mzdy, no a zrejme tam nebude mzda za 5 rokov ... ani za obdobie marec až júl - s výnimkou tých dvoch dní, čo reálne pracovala. Zrejme bude obdobie prerušené .
Llívia Súd o neplatnosti skončenia prac. pomeru sa vliekol 5 rokov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    prstienok je offline (nepripojený) prstienok

    prstienok
    .... no to je diskutabilné - pretože podľa nariadenia súdu sa jej pracovný pomer vlastne neskončil....

    Potvrdenie o dížke zamestnania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.