Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    ..bežne sa normálne nepichajú antibiotiká ani ľuďom a nie zvieratám na konzum.... ak majú choré kĺby asi Ti prechladli...morky, najmä keď sú malé sú veľmi náchylné na chlad, navyše sú "hlúpe", lebo keď začne pršať samé sa neschovajú, ale zostanú tam a potom nachladnú..... 4-5 dní sa mi zdá určite málo, veď to akurát zaberú antibiotiká, dokým ich vylúčia z tela musia prejsť podľa mňa min. 3-4 týždne... Ako sú staré ??
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavoslav Majú 18 týždňov
    evuš To by už také náchylné nemali byť, najhoršie je to do veku 8-10 týždňov... spýtam sa doma manžela - potom napíšem...
    evuš Takže morky by si mohol zabíjať 1-2 týždne po doužívaní antibiotík... Koľko máš moriek, aké majú problémy, ako sa to prejavuje, koľko vážia ??
    pavoslav Morky vážia 10-12 kg,problémy začali už pred 6 týždňami keď začali zle chodiť,boli akoby menej živé,ospalé,zle žrali,hnačkovali žlto-hnedým penivým riedkym trusom.V lekárni mi poradili Metrozol na histomoniázu,dával som im ho 9 dní.Začali byť v poriadku,začali dobre priberať ale po 3 týždňoch zase jedna začala zle chodiť,iná prestala úplne žrať,začala chudnúť,po 4 dňoch už aj slabnúť,mala aj trocha hlavu a krk do fialova,po vypitvaní som zistil,že pečeň bola normálnej farby,črevá trochu nafúknuté,žalúdok plný zaschnutej trávy a skaliek.Ostatným som začal dávať Enrogal /Enrofloxacín/5 dní.Zdalo sa,že spočiatku pomáha,ale po 5 dňoch zase bez výsledku.Potom im veterinár pichol spomínaný Gentamicin na zápal klbov.Jeden moriak ale zase už tretí deň nič nežerie a chudne.Ostatné sú zatiaľ v poriadku.Ide mi hlavne o to,či to má zmysel ďaľší rok takéto niečo chovať.Moriaky chovám už tretí rok a vždy im treba pchať nejaké antibiotiká.Čo sa im má na začiatku vlastne preventívne dať,aby už neboli nejaké vačšie problémy.Vlani som im dával zase Resetyl a boli potom okrem jedného v poriadku.Tento rok som ho dal preventívne hneď na začiatku v máji a vysledok je taký aký je.
    evuš ..no, morky sú náročné na chov....popýtam sa ešte manžela, čo by mohlo pomôcť.... chováš to len pre svoju potrebu či i na predaj ?
    pavoslav pre svoju potrebu a ďakujem za ochotu.Už aj veľa otravujem...
    evuš Takže, pravdepodobne je to ukážkový prípad chronickej salmonely, ktorá napáda kĺby....preto boli prvé lieky na báze chemoterapie..ktorá malá byť aplikovanà opakovane....treba vydezinfikovať celý priestor, napájačky, kŕmidla a najmä zmeniť dodávateľa "malých moriek" Len pre info. salmonela vydrží v pôde v ohnisku nákazy cca 10 rokov.....akékoľvek lieky, či veterinári zbytočne predražujú chov a lepšie zvieratá po tepelnej úprave skonzumovať i pri menšej hmotnosti ako to hnať do extrému...
    pavoslav Veľká vďaka za rady.
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Gentamicin nie je veterinárny, ale humánny liek. To znamená že v názve máš asi chybu, alebo obsahuje účinnú látku gentamicin, ale liek má iný názov. V príbalovom letáku by mala byť ochranná doba.
    Naposledy upravil sosak : 30.07.14 at 10:00
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evuš ..a nie je to širokospektrálne antibiotikum ??? A dávajú to aj hydine, preto to zadanie otázky ??
    sosak Musím sa opraviť, áno gentamicin sa používa aj vo veterine, však treba pozrieť príbalový leták, sú rôzne koncentrácie.
    sosak Napr pri tomto liečive : 9. týždňov po liečbe. http://translate.google.sk/translate...6channel%3Drcs
    pavoslav Pichol mi to veterinár,ktorému moc neverím a povedal jasne že je to gentamicin.Morky mám aj tak v zlom stave,neviem kedy by som ich mohol porážať.
    lujza.j A to vetoš nevidi,ze su v zlom stave.....to chces konzumovat...
    evuš ...no, ufff, ja by som to asi neriskovala.....
    lujza.j Sak mozno ani on nie....
    pavoslav Veterinár mi povedal,že sa to bežne pichá proti zápalu klbov,je to antibiotikum a ochranná doba je vraj 4-5 dní.To sa mi ale nechce veriť...
      zbaliť

    Aká je ochranná doba alebo kedy je možné konzumovať mäso u morky,ak boli zaočkované látkou Gentamicin?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.