Zavrieť

Porady

Informovanie zamestnávateľa o tehotenstve

Keďže priateľka oznámila zamestnávateľovi, že je tehotná len ústne, a keďže zákon hovorí, že treba zamestnávateľovi oznámiť tehotenstvo písomne, odovzdala zamestnávateľovi oznámenie o tehotenstve. Aby sme mali istotu, chceme, aby zamestnávateľ podpísal na kópii oznámenia jeho prebratie. Zamestnávateľka si oba papiere zobrala ku sebe a doteraz sa stále na niečo vyhovára, odmieta papier podpísať a vrátiť. Aj čo sa týka práce, zatiaľ vôbec ku priateľke nepristupuje ako ku tehotnej.
Poraďte prosím, ako postupovať v tomto prípade. Môže sa v budúcnosti tváriť, že jej to priateľka nikdy neoznámila.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Vyžiadať si pred svedkami potvrdenú kópiu o prevzatí oznámenia (mať pripravené "záložné" výtlačky oznámenia, ak by sa vyhovárala, že to niekde založila).

    Zamestnávateľka nemá čo brať obidva papiere, stačí keď tam uvedie: prevzala, dátum, podpis.

    Ak odmietne podpísať prevzatie, ja by som to uviedla vo svojom výtlačku a dala podpísať svedkom - následne by som doporučene zaslala zamestnávateľke na adresu sídla jej výtlačok - potvrdenie o odoslaní uložiť ku svojmu výtlačku.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nech pošle zamestnávatelovi Oznámenie o tehotenstve poštou - doporučene do vlastných rúk. Ak sa zásielka vráti ako neprebratá, bude sa považovať za doručenú.

    Informovanie zamestnávateľa o tehotenstve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.