Zavrieť

Porady

problémy s lupinami...

no vyzerá to, že nikto okrem mňa tu nemá žiadne kozmetické problémy Ale teraz sa chcem spýtať na to, čo trápi hlavne moje deti. Čo osobne pomáha vám v boji s lupinami? Napadlo ma, že sa popýtam práve tu na porade, pretože môj syn, keď som sa ho pýtala, prečo si neumyje hlavu (a zväčša si ju umýva často, má krátke vlasy, hneď mi uschnú) povedal, že všetky šampóny, ktoré máme doma mu spôsobujú lupiny .
A to podotýkam, že ich máme toľko, že ich nespočítam na prstoch oboch rúk.
Aj dcéra mala/má podobný problém, tá používala prípravok z lekárne, ktorý je úplne na inej báze, volal sa Nizoral, no jej nezabral ani ten (aj keď osobne si myslím, že je veľmi dobrý).
Poradíte?
Usporiadat
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

Môj manžel má tiež problémy s lupinami, skúsil už veľa šampónov proti lupinám, každý mu zaberie na určitý čas, potom ho musí vymeniť. Teraz má nejaký z Vichy, zatiaľ sa nesťažuje. Som zvedavá aké skúsenosti majú ostatní, tiež sa rada poučím.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
veva125 veva125

veva125 je offline (nepripojený) veva125

Mne osobne žiaden zo šamponov proti lupinám nepomáha, jediný účinný (pre mňa) je nizoral. Treba ho však používať s prestávkami.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

veva125
Mne osobne žiaden zo šamponov proti lupinám nepomáha, jediný účinný (pre mňa) je nizoral. Treba ho však používať s prestávkami.
Nizoral je fakt dobrý, ale aj riadne drahý a pritom balenie je také, že ho musí lekárnička dvakrát položiť na pult, aby som ho vôbec zbadala. Ako dlho treba robiť prestávky medzi nimi? Podľa mňa, ak nezaberie Nizoral, tak by sa asi nemal už nejako pravidelne používať, aspoň som to tak pochopila z vyjadrenia lekárničky.
0 0
veva125 veva125

veva125 je offline (nepripojený) veva125

Ak nezaberie nizoral, nie je dovod ho používať. Ja ho používam 3 týždne, potom prestávka až kým nemám privela lupín a znovu 3 týždne. A tak dokola. Drahý je, ale keď iné nezaberá...
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

veva125
Ak nezaberie nizoral, nie je dovod ho používať. Ja ho používam 3 týždne, potom prestávka až kým nemám privela lupín a znovu 3 týždne. A tak dokola. Drahý je, ale keď iné nezaberá...
No on na dobu, čo ho používala zabral, ale potom sa lupiny veselo tvorili ďalej, a ten šampón by mal práve aj po tom, ako ho prestaneme používať, obmedziť tvorbu lupín.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mne poradili po každom umytí, ale aj medzi umývaním použiť obyčajnú brezovú vodu a pomasírovať končeky korienky vlasov.
Je to lacné a hlavne účinné.
Zo začiatku som aplikovala 3-4 razy týždenné.
Naposledy upravil KEJKA : 18.04.06 at 22:41
0 0
veva125 veva125

veva125 je offline (nepripojený) veva125

Viera123
No on na dobu, čo ho používala zabral, ale potom sa lupiny veselo tvorili ďalej, a ten šampón by mal práve aj po tom, ako ho prestaneme používať, obmedziť tvorbu lupín.
Ano, ja mam niekedy relatívny pokoj aj pol roka. Relatívny znamená, že lupiny mám, "ale nesypú sa mi z hlavy pri každom pohybe".
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Lida
mne poradili po každom umytí, ale aj medzi umývaním použiť obyčajnú brezovú vodu a pomasírovať končeky vasov. Je to lacné a hlavne účinné.
Zo začiatku som aplikovala 3-4 razy týždenné.
Nie korienky vlasov? Lebo neviem, ako by si masírovali končeky vlasov.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Viera123
Nie korienky vlasov? Lebo neviem, ako by si masírovali končeky vlasov.
iste... korienky, na končekoch by mi to asi nepomohlo
0 0
smajlinka smajlinka

smajlinka je offline (nepripojený) smajlinka

Mozem poradit sapmon proti lupinam z AVONU, najdete ho tu:
http://katalog.avon.sk/index.php?www...uct_group=4376, priatel ma podobny problem a nezaberali ziadne sampony, ale po umyti tymto samponom, mi sam hovoril, ze ma akesi dobre vlasy a ze ho hlava nesvrbi . Ja sama som si vsimla, ze uz nema taku bielu hlavu .
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

smajlinka
Mozem poradit sapmon proti lupinam z AVONU, najdete ho tu:
http://katalog.avon.sk/index.php?www...uct_group=4376, priatel ma podobny problem a nezaberali ziadne sampony, ale po umyti tymto samponom, mi sam hovoril, ze ma akesi dobre vlasy a ze ho hlava nesvrbi . Ja sama som si vsimla, ze uz nema taku bielu hlavu .
No vidíš smajlinka, teraz sme urobili "bartrový" obchod, ja som poradila tebe a ty mne :-). Ďakujem, dcéra i syn vyskúšajú .
Naposledy upravil Viera123 : 19.04.06 at 09:45
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Žiadne ďalšie rady okolo problémov s lupinami nie sú?
0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Myslím že na tento problém sa treba pozerať nie z konečného efektu sypania lupín, ale prečo sa tvoria. Je to asi preto že organizmus nám dáva najavo že mu niečo chýba a nevládze tú nevyživenú pokožku udržať a tak sa odlúpne. Ja by som mu pomohla a doplnila by som živiny ktoré súvisia z pokožkou a vlasmi. Sú aj špeciálne cielené doplnky na vlasy,pokožku a nechty, alebo univerzálne je potrebné doplniť "kvalitné" lebo si to zaslúžime : vitamíny radu B, E a C.
Šampóny bez doplnenia živín budú len zárobkom pre reklamné agentúry a TV.Majú len krátkodobý efekt pre pokožku a dlhodobý pre predajcov.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

učtovníčka
Myslím že na tento problém sa treba pozerať nie z konečného efektu sypania lupín, ale prečo sa tvoria. Je to asi preto že organizmus nám dáva najavo že mu niečo chýba a nevládze tú nevyživenú pokožku udržať a tak sa odlúpne. Ja by som mu pomohla a doplnila by som živiny ktoré súvisia z pokožkou a vlasmi. Sú aj špeciálne cielené doplnky na vlasy,pokožku a nechty, alebo univerzálne je potrebné doplniť "kvalitné" lebo si to zaslúžime : vitamíny radu B, E a C.
Šampóny bez doplnenia živín budú len zárobkom pre reklamné agentúry a TV.Majú len krátkodobý efekt pre pokožku a dlhodobý pre predajcov.
Možné to je, ale myslím, že problém u dcéry spôsobovalo hlavne časté fúkanie vlasov horúcim vzduchom a tým si pokožku hlavy veľmi poškodila.
0 0
smajlinka smajlinka

smajlinka je offline (nepripojený) smajlinka

Alebo vyskusajte vyrobky od Walmarku, konkretne Viaderm je na vlasy, plet a nechty. Ja som ho uzivala a bola som spokojna, hlavne co sa pleti tyka. Je vela vyrobkov, ktore posobia na pokozku, napriklad aj Vitamin A, ten ani nie je drahy, a mozno bude posobit aj na pokozku hlavy.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

smajlinka
Alebo vyskusajte vyrobky od Walmarku, konkretne Viaderm je na vlasy, plet a nechty. Ja som ho uzivala a bola som spokojna, hlavne co sa pleti tyka. Je vela vyrobkov, ktore posobia na pokozku, napriklad aj Vitamin A, ten ani nie je drahy, a mozno bude posobit aj na pokozku hlavy.
To sú vitamínové doplnky, ano?
0 0
smajlinka smajlinka

smajlinka je offline (nepripojený) smajlinka

áno, a viac o nich najdete tu:
http://www.walmark.sk/pharmacy_products.asp
a je ich dostat kupit v kazdej dobrej lekarni, ale z vlastnej skusenosti odporucam kupovat len v lekarnach, ktore su sucastou siete walmark, lebo predavaju vyrobky lacnejsie. Tie lekarne, ktore predavaju len akoze zopar vyrobkov, ich maju omnoho drahsie.

Napriklad spominany Vitamin A, mate tu http://www.walmark.sk/product_detail...l_product_id=7
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Viera123
Žiadne ďalšie rady okolo problémov s lupinami nie sú?
Ja mám problémy za sebou. Použila som bez prestávky asi 4 či 5 dávok už spomínaného Nizoralu a od vtedy mám pokoj.

Moja priateľka je alebo bola na tom horšie. Nič jej nezaberalo ani Nizoral. Niekde sa dočítala o španielskom šampóne SKIN - CAP. Ten som jej priniesla zo Španielska - jedno balenie vydržalo približne rok. Pre horšie prípady je aj olejčekový spray. To jej veľmi pomáha, pri používaní a už aj v súčastnosti pri obmedzovaní nemá žiadne problémy. Výhodou je to, že predmetný šampón, spray a aj iné výrobky už dováža na Slovensko bratislavská firma. Je pravdou, že sú trocha drahé, ale ak ich účelom je odstrániť problém ktorý vôbec nie je príjemný či pre dieťa či pre dospelého ako aj pre psychickú pohodu každý rád siahne hlbšie do peňaženky. A to si musí každý zvážiť sám.
0 0
lokok lokok

lokok je offline (nepripojený) lokok

Ten problem s lupinami poznam. Skusali sme rôzne šampony. No z firmy Vichy nam pomohol. Kupite ho v lekarni a este aj podla toho, ake lupiny mate, či suche alebo take mastnejsie. Je sice drachši, ale nedam na neho dopustiť. Manželovi ani jeden šampon nepomohol, až tento. A to sme skusali toho dosť.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Viera123
Nizoral je fakt dobrý, ale aj riadne drahý a pritom balenie je také, že ho musí lekárnička dvakrát položiť na pult, aby som ho vôbec zbadala. Ako dlho treba robiť prestávky medzi nimi? Podľa mňa, ak nezaberie Nizoral, tak by sa asi nemal už nejako pravidelne používať, aspoň som to tak pochopila z vyjadrenia lekárničky.
Co sa tyka ceny - viem, ze bola aj slovenska verzia Nizoralu - len si neviem spomenut na nazov. Bolo ho viac za priblizne rovnaku cenu.
Pouzitie je vysvetlene v prilozenom letaku - najprv nejako 2x do tyzdna /2 tyzdne/, potom raz za tyzden /2 tyzdne/, potom raz za 2 tyzdne /2x/ a potom raz za mesiac.
Dost pomaha aj vlasova voda Capilan B a aj Q. :p
Mne este aj vajickovo-olejove zabaly. Tie mi odporucila aj lekarka, inak si z casu na cas musim davat do na pokozku hlavy akusi hormonalnu vodicku...
Dobry je aj sampon Crisan-proti lupinam.
Naposledy upravil janasv : 25.05.06 at 08:03
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať