Zavrieť

Porady

oprávnenie užívať nehnuteľnosť

Môj priateľ si zakladá živnosť. Býva v podnájme s rodičmi, ktorý nie sú vlastníkmi bytu a ani on nie je vlasníkom bytu alebo nehnuteľnosti.(vlastníkom je bytové družstvo). K živnosti má preukázať vzťah k priestoru alebo miestu vykonávania živnosti.Chcem mu k tomu poskytnúť miesto, adresu bytu, ktorého som vlastníkom. Čo by mala obsahovať zmluva alebo dokument, ktorým ho ja oprávňujem miesto používať. Je k tomu potrebné doložiť aj list vlastníctva?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    stačí nájomná zmluva, na výške nájmu nezáleží.

    *MARTIN* je offline (nepripojený) *MARTIN*

    beznádejný optimista *MARTIN*
    Zdravím vás všetkých, chcel by som sa opýtať Lidy. Mám podobny problem, chcem si založiť živnosť od 1.5. Ako miesto podnikania chcem uviesť v byte priateľky ktorý nie je jej vlastníctvom ale je to štátný byt, kde by som robil hlavne účtovníctvo a drobné opravy- kamery. Predmet podnikania je servis spotreb. elektroniky. Prevádzka bude v mieste doterajšieho zamestnávaťeľa. Musím vydokladovať nájomnú zmluvu priateľky, príp. jej písomné vyjadrenie k súhlasu môjho podnikania v jej byte? Príp. povolenie od byt. družstva? Toho sa najviac bojím .
    Ďakujem vopred, trocha mi to súri.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pozor, vychádzala som z tho, že ide o trvalé bydlisko (na margo pôvodnej otázky). Živnosť sa zakladá v mieste trvalého bydliska. Takže tu nájomná zmluva nepomôže (ledaže by išlo o s.r.o.). Prípadne ak máš u priateľky trvalý pobyt na papieri.
    Prevádzku si môžeš nahlásiť v sídle zamestnávateľa - pravdepodobne budeš potrebovať nájomnú zmluvu.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    aj ked ma teší dôvera, predsa len



    chcem upozorniť na Etiketu porady

    7. Nežiadam vo svojej otázke o odpoveď konkrétneho člena Porady, ostatných ochotných Poradcov, ktorí by radi pomohli, sa to môže dotknúť.

    Duch je offline (nepripojený) Duch

    Duch
    Prosím Vás, potreboval by som poradiť. Zakladám živnosť, sídlo živnosti je totožné s mojím trvalým bydliskom. Je to rodinny dom kde bývam s rodičmi (vlastníci domu). Potrebujem nájomnú zmluvu, ktorú predložím pri registrácii na živnostnenskom úrade? Ďakujem.

    oprávnenie užívať nehnuteľnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.