Zavrieť

Porady

Dlhodobo PN

Dobry den. Chcem sa informovat z coho resp.z akeho obdobia sa vypocitava dlhodoba PN cca 1-2mesiac. Bola som zamestnana 3roky do 9/2013 potom pol roka na urade prace a od 4/2014 som zamestnana. Chcem sa opytat za ake obdobie sa vyratava PN? Pocula som ze za posledny rok ale aj to ze za rok dozadu. Dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Odkedy presne trvá zamestnanie v r.2014, odkedy presne trvá PN, medzi vznikom zamestnania a touto PN boli nejaké PN, OČR, neplatené voľná? Pýtaš sa na nemocenské zo SP alebo na náhradu príjmu od zamestnávateľa?
    Ak PN začne v septembri a zamestnanie trvá od apríla a neboli tam PN, neplatené voľno a pod. (= bolo zaplatených 90 kalendárnych dní poistenia), tak nemocenské sa vypočíta z vymeriavacích základov za obdobie od apríla do augusta 2014. Rovnako náhrada príjmu od zamestnávateľa.
    Naposledy upravil Jana Motyčková : 05.08.14 at 07:40
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    elizth Zamestnana som bola od 10/2010 do 9/2013
    Na urade prace som bola od 10/2013 do 3/2014 som bola na urade prace a poberala som socialku
    Od 4/2014 som zamestnana nebola som od vtedy chora ani som necerpala dovolenku. Od 1.9. By som mala ist na PN asi na 1-2mesiace. Chcela som skor vediet z ktoreho obdobia sa vyratava nemocenske ktoru vyplaca Socialna poistovna. Lebo zamestnavatel plati len prvych dni?
    Jana Motyčková Odpoveď som doplnila.
    elizth Dakujem pekne za odpoved. Mna to zaijimalo jlavne preto lebo v 0redchadzajucom zamestnani som mala o dost vyssi prijem ako teraz.. Mozem sa este opytat ci sa to pocita z hrubej alebo z ciatej mzdy?
    Jana Motyčková Z hrubej. Z minulého zamestnania z r.2013 by sa počítalo, ak by PN začala v čase, keď ešte nemáte zaplatených 90 dní, t.j. cca do konca júna.
    elizth Dakujem za odpoved
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.