Zavrieť

Porady

Účtovanie faktúry za tovar z Číny a kontrolný výkaz DPH

Prosím o radu, prvýkrát sme nakúpili tovar z Číny, máme faktúru, zaplatené clo aj DPH. Prosím ako to mám zaúčtovať a ako dať do kontrolného výkazu DPH?
Usporiadat
dadkapo dadkapo

dadkapo je offline (nepripojený) dadkapo

Ahoj prosím ťa ako si to nakoniec dala do kontrolného výkazu? teraz nad tým rozmýšľam aj ja. Dph bola zaplatená na colnici tak neviem či dať dátum ten alebo dátum FA a tiež pôvodné číslo dokladu dať čínsku FA?
0 0
alexia30 alexia30

alexia30 je offline (nepripojený) alexia30

Ahoj, ja som to nakoniec nedala do kontrolného výkazu, vraj sa tam dáva len EU doklady, dala som to len do výkazu DPH s dátumom od colnice.
0 1
Mishok Mishok

Mishok je offline (nepripojený) Mishok

Účtovník, nadšenec, fanúšik slobodného podnikania ...viac
účtovanie

FA-došlá (z Číny s prepočtom ku dňu predcházajúcemu dodávku)
5xx xxx/321
z JCD
343 AU 2 (vstup)/ 379 AÚ (DPH je vymerané)
5xx xxx/ 379/ AÚ CLO

Úhrady z účtu:
Faktúra z číny: 321/314, 221 (kurzový zisk 321/663, strata : 563/321)
: 379/221 (colný dlh)

Priznanie k DPH
podľa §51 ods1 písm d) (riadky 24, 25)

V kontrolnom výkaze sa takéto dodanie neuvádza (je to podľa §69 ods 8)
0 0
ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

A čo robiť ak faktúru z číny nemáme? Oni nám pošlú len zálohovku (proforma invoice) a po zaplatení tovar, ako postupovať pri účtovaní?
0 0
Mishok Mishok

Mishok je offline (nepripojený) Mishok

Účtovník, nadšenec, fanúšik slobodného podnikania ...viac
ivti
A čo robiť ak faktúru z číny nemáme? Oni nám pošlú len zálohovku (proforma invoice) a po zaplatení tovar, ako postupovať pri účtovaní?
(základ dane z príjmov)
sprav si príjemku a na základe nej zaúčtuj, prípadne dolož colnu deklaráciu

DPH
na základe § 51 d) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. d) má dovozný doklad potvrdený colným orgánom, v ktorom je platiteľ uvedený ako príjemca alebo dovozca.
Naposledy upravil Mishok : 22.10.14 at 07:11
0 0
martinez martinez

martinez je offline (nepripojený) martinez

alexia30
Ahoj, ja som to nakoniec nedala do kontrolného výkazu, vraj sa tam dáva len EU doklady, dala som to len do výkazu DPH s dátumom od colnice.
Do KV to nejde a to v zmysle §78a,1,b ...".. v ktorom neuvadza udaje o odpocitani dane alebo uvadza len odpocitanie dane podla §49,2,d"- no a §49,2,d je dan zaplatena colnici... cize nejde do KV
0 0
ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

Mishok
ivti
A čo robiť ak faktúru z číny nemáme? Oni nám pošlú len zálohovku (proforma invoice) a po zaplatení tovar, ako postupovať pri účtovaní?
(základ dane z príjmov)
sprav si príjemku a na základe nej zaúčtuj, prípadne dolož colnu deklaráciu

DPH
na základe § 51 d) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. d) má dovozný doklad potvrdený colným orgánom, v ktorom je platiteľ uvedený ako príjemca alebo dovozca.
...a na základe dátumu z príjemky aj zaúčtovať kurzový rozdiel?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať