Zavrieť

Porady

Ako sa zbaviť stresu a dobre sa vyspať ?

Zdravím, potreboval by som sa poradiť ohľadom stresu, ktorý ma neopúšťa ani keď prídem z práce. Chcel by som sa ho zbaviť aspoň cez noc. Pretože sa stále cítim napätý a zle spávam. V noci sa budím, niekedy dlhšie zaspávam, inokedy sa skoro budím a aj keď mám volný deň som už skoro hore. Potom pociťujem únavu z nekvalitného alebo krátkeho spánku aj počas dňa.

Prosím vás o nejak typy ako odbúrať pred spaním stres. Skúšal som všeličo čaje, rôzne "babské recepty" typu med s mliekom a pod., psychológa, melatonín, rôzne bylinky, magnézium, hudbu pred spaním. Stále sa však neviem nijak uvolniť. Liekom na spanie, upokojenie sa chcem určite vyhnúť jednak by som z nich bol nafetovaný a spánok by bol aj tak o ničom a hrozí po nich závislosť takže tie skúšať nechcem.

Ak by ste mali nejaké dobré typy, ktoré vám aspoň trošku pomohli tak sem s nimi

Ďakujem vopred za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Nauč sa "zavrieť dvere za sebou",keď odchádzaš z roboty. Žiadne otázky doma typu-čo bolo v robote? Voľný čas tráviť s ľuďmi,ktorí nemajú ani páru o tvojej robote a teda sa o tom s tebou nebavia...nebrať tlf. kolegom a už vôbec šéfom ,proste vypnúť a zrušiť všetko a všetkých,ktorí by chceli niečo riešiť v tvojom voľnom čase.Stresy ostanú za dverami roboty
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik presne tak. moji priatelia, známi, dokonca ani manželka nevie skoro nič o mojej robote. Zato mám kamarátov, čo dokážu rozprávať o robote donekonečna. Vypočujem, asi to potrebujú dostať zo seba.
    Peggynka Žeby SIS
    kopretinka si ma predbehla
    jslancik No. I´m Bond. James Bond. Really
    kopretinka tak potom sa nečudujem,že pred manželkou nespomínaš prácu,šak to len chľast a baby
    jslancik ...a porada. Dobre si to zhodnotila. Ale pssst
    lujza.j By som ma stres...ze kedy som vlastne kto......debata s ludmi odtial...hmmm
    Peggynka Každý muž potrebuje manželku, pretože je plno takých vecí, za ktoré jednoducho nemožno viniť vládu.
    jslancik ... ale že to píše žena, to je divné
    Peggynka Realistka,hehe...
      zbaliť

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Nenapísal si, čo je príčinou toho, že máš stres v práci. Je to veľká zodpovednosť, či obavy zo zlyhania, z nezvládnutia práce, či niečo nestíhaš včas? Myslím si, že treba poriešiť aj príčinu toho stresu, nielen to, ako ho doma odbúrať.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Športovať.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka športovať pred spaním?
    jslancik také nepoznáš? či ešte nie je po 22:00?
    kopretinka jááj,tak tento šport ma nenapadol,ja som myslela taký ozajstný
    jslancik aj on asi myslel obyčajný. A nevravel, že koľko hodín pred spaním ho treba realizovať. Aj otázke to vyhovuje.
      zbaliť

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Pred pracou sa riadne prejst,alebo športovať, ísť na masáž A potom domov, dať si čaj a ísť spať

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    mne pomáha, keď si to po práci preberiem v duchu, čo sa udialo, čo môžem s tým konkrétnym prípadom urobiť, doma chvíľu sadnem pred TV, pokecáme s manželom, potom riešim domáce problémy, domáce práce, potom sa snažím aspoň chvíľu robiť čo ma baví - niečo napečiem, dám si nejakú hru na pc, alebo zbehneme s manželom niekde autom mimo bydliska a pred spaním už "vypracem" z hlavy každú myšlienku na ten problém, keď mi už hlava blokuje všetky myšlienky, zoberiem si deň voľna a venujem sa domácim prácam svojim tempom - kavička, trošku roboty - práce mením podľa toho, do čoho som schopná sa pustiť, jednoducho relaxštýlom a v nedeľu som sa snažila pospať aj cez deň, bolo navarené, upratané, "žiadne deti neplakali" a hodina spánku naštartuje organizmus, lepšie sa dokáže človek sústrediť, cíti sa oddýchnutý
    ešte by som odporučila porozprávať sa o tom aj s manželkou, je dôležité aby vedela, že podráždenosť, napätie nie je spôsobené zmenami vo vzťahoch
    Naposledy upravil Terezia13 : 12.08.14 at 17:36
    Ing. Ľubomír Janoška
    Odporúčam spoločné obedy s rovnako "postihnutými" kolegami a vyrozprávať sa zo stresu, špina sa musí preprať.
    Pomôže aj nejaký koníček, vďaka ktorému sa človek po práci úplne preorientuje.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    sezamovy olej
    -je antidepresivny,navodzuje dobru naladu,posobi proti stresu dokonca i proti smutku,je velmi dobry aj na masaze -proti nervozite

    preventivne sa uziva 1KL nalacno ale ma bohate vyuzitie i kuchyni.....
    zo sezamoveho semienka sa da urobit aj mlieko s podobnymi ucinkami.


    makovy olej
    -upokojuje,vyborny pri chronickej unave a strese,zmiernuje psychicku i fyzicku vycerpanost
    podobne ako sezamovy ,makovy olej je tiez dobry aj na masaze pretoze posobi upokojujuco
    uvolnuje krce a spazmy hlbokeho svalstva
    takisto sa da pripravit makove mlieko


    moj osobny recept-daj si na veceru trosku makovych celozrnnych cestovin,oslad medom,mak spar len v ratlinnom lieku alebo vriacej vode-nie mliekom!!!! a tesne pred spanim si vypi este bylinny caj-medovka,levandula,materina duska,lipa....vsetky posobia upokojujuco

    cez den nepi Vela kavy ,radsej dbaj na dostatok tekutin v podobe vody a bylinnych cajov,zeleny caj pit len do druhej poobede-obsahuje tiez kofein!!
    rano este kym vstanes z postele,si ponatahujj svaly-ramena,pokruz laktami,ponatahuj achylovku....
    pred pitim vecerneho cajiku sa chod trosku prejst a pred spanim si poriadne vyvetraj.
    tma,ticho a na cas ist spat-neponocovat.
    aj ked to v prvych dnoch nebude hned zaberat,organizmus s zvykne na novy rezim a prisposobi sa.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    potrebuješ si prečistiť hlavu a unaviť telo. Na to prvé čiastočne funguje TV. Po pozretí pár častí seriálu, či TV novín, či filmov zabudneš na vlastné problémy. Hlava sa ti naplní blbosťami z toho, čo si videl. Vravím tomu "vymetenie hlavy".

    Oveľa lepšie funguje, a hlavne je zdravšie, spomínané športovanie. Stačí polhodina denne, a za ten čas (ak sa sústredíš), zabudneš na každý problém z celého dňa. Môžeš behať, ísť na korčule, bike, do fitka, cvičiť doma. Cvičiť sa dá aj doma, bez nejakého náradia.
    Peggynka A keď nechceš cvičiť seba,tak cvič psíka - zábava a radosť Mačku nie ,sú to potvory tvrdohlavé,mal by si iný stres
    jslancik alebo nech si "zabezpečí" manželku, tá bude zas cvičiť jeho

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Poznam...doma som ho nemala,ale v noci som sa zobudila a uz mi bezal v hlave pracovny film....+doma pubertiak....skocila som v 35 tke s vysokym tlakom.....este to tak kusok potiahla....ale nakoniec som v ramci "firmy" poziadala o premiestnenie....a parada..prazdna hlava od prace je super pocit...lebo vzdy za v ramci rodiny,vztahov nieco vyskytne.....
    Ja idem teraz iba tak pit makovy olej...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peggynka Môj otec vravieval,že z maku osprostieš,ale budeš dlho žiť... vyberieš si?
    lujza.j Mozno to prve uz somniekedy mam taky pocit...
    Peggynka Ja až tu,keď čítam niektoré Ale chyba bude vo mne,lebo všetko posudzujem podľa seba...a to nemdobre myslenie...
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Športovať tesne pred spaním neodporúčam,telo sa nabudí,a nezaspíš,ak,tak iba dlhá prechádzka v pomalom tempe.
    Píšeš,že si skúšal psychológa.....tak teraz ti neverím,lebo ten by ťa minimálne naučil relaxačné cvičenie,mne to pomáha na zaspanie.Toto je síce po česky,ale to vôbec nevadí.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko "naucil" relaxacne cvicenia?
    kopretinka niečo sa ti nezdá?
    taiko no ze ako sa daju naucit relaxacne cvicenia.
    kopretinka normálne.........ak nevieš,čo to je,tak ten psychológ ti to povie........
    alaya1 samozrejme, ze sa techniky relaxacie daju naucit.
    Anika61 Kopretinka radi dobre,vola sa to aj autogenny trening a treba sa to naucit,niekomu to trva 3mesiace inemu aj dlhsie.Treba to poctivo 'trenovat'kazdy vecer pred spanim.Ak to zvladnes,zaspis uz po druhej vete!
    panamaus Autogén je aj zváračka
    autogénny tréning = učiť sa zvárať

    A možno keby v robote zváral ( nemal by stres )
    a dobre by potom doma spával
    a ráno by celý svieži vstával
    na svoj stres v robote nenadával
    Anika61 Ha…ha,dobreee
      zbaliť

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Malokto si to uvedomuje , ale príčinou stresu a plytkého spánku je ELEKTROMAGNETICKY SMOG,

    zdrojmi sú všetky zdroje vysokofrekvenčnej energie ako napr. BTS pre mobilné siete umiestnené na streche Vášho paneláka, tiež trvalo zapnuté siete wi-fi

    to všetko je zabijak prirodzenej pohody ľudského organizmu

    ja tiež neviem v meste poriadne spať

    ale ked spím v rodičovskom dome na dedine, tam žiadne problémy so spánkom nemám a viem spať v kuse 7-8 hodín v pohode.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Elektrosmog

    Tento výraz je složen ze dvou slov: elektro (souvislost s elektrickými zařízeními) a smog. Smog je výraz označující chemické znečištění atmosféry způsobené lidskou činností. Název pochází z anglického spojení slov smoke (kouř) a fog (mlha) a znamená, že atmosféra je obohacena o složky, které v ní normálně nejsou a které jsou škodlivé pro zdraví. Název elektrosmog se jeví jako nevhodný vzhledem k definici slova smog. Alternativou v pojmenování tohoto fenoménu je název elektromagnetické znečištění.

    Vliv elektrosmogu na životní prostředí
    Dopadem elektrosmogu na životní prostředí se zabývalo mnoho studií, ale negativní vliv na životní prostředí dosud nebyl prokázaný.

    Vliv elektrosmogu na zdraví člověka
    Vzhledem k možnému poškození zdraví existují hygienické limity pro vystavení intenzivnímu neionizujícímu záření. O možném škodlivém vlivu záření se provádějí rozsáhlé výzkumy.

    http://cs.wikipedia.org/wiki/Elektrosmog
    Indeed tak elektromagnetické znečištění, ked nie elektrosmog,
    učinok na ľudský organizmus je rovnaký
    buchač Čítaj všetko...
      zbaliť

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Pred spaním sa nesmieš "nabudiť", teda žiaden šport, dokonca ani vykonávanie vášnivého koníčka. Aj tá prechádzka nesmie byť TESNE pred spaním.
    Možno smiešne, ale dosť často pomôže napr. 2 x poldeci. Spomínal si "melatonín". Je veľmi dobrý, ale 90% užívateľov ho nevie užívať. Používa sa dosť často v športe, hlavne v zámorí ho užíva snáď každý športovec, lebo ako jediný hormón preukázateľne pôsobí aj proti rakovine a jeho dlhodobé užívanie /niekoľko rokov vkuse/ neškodí, ale naopak organizmu prospieva.
    Treba ho užívať veľmi málo každý deň. Prvé dni si treba zvyknúť. Lenže na čo narážam. Mám dojem, že je v návode písané že 1 tableta X hodín pred spaním.
    Daj si iba polovicu, nakoľko u melatonínu je taká jedna zaujímavosť že čím väčšia dávka, tým menší účinok /čo u iných liekoch neexistuje/. Dával by som buď štvrť tablety, alebo MAX. polovicu. Hoci je v návode písané 1 celú tabletu, z vlastnej skúsenosti je to moc a i 110 kg kulturista si dával menej ako 1 tabletu.

    Dobre vyvetrať, zabezpečiť tmu, vypnúť rádio a televízor a zaľahnúť.
    Prípadne myslieť na niečo príjemné, napr. dovolenku, nejakú vec, ktorú si plánuješ kúpiť a podobne.
    Na "spanie" si musíš urobiť čas. Ak ho premeškáš, organizmus prejde určitou fázou, znovu sa nabudí a spať sa ti už nechce.
    Je to podobné ako keď sa ti chce napr. o 4:30 vstávať, si dokonale vyspatý, ale ešte ti vstávať netreba tak leňošíš. Prejde napr. pol hodina a si tak unavený že sa nemôžeš postaviť z postele.... Organizmus prešiel z jednej fázy do druhej....

    PS: keci o elektrosmogu síce vypadajú tajomne, ale prikláňam sa k tomu že v dnešnej dobe je to blbosť, nakoľko aj keď všetko povypínaš, v smogu si stále, lebo dnes sú všetci operátori prítomní na celom území a takisto 2,4 GHz signál je všade.
    Zbytočne si vypneš telefón v izbe keď aj tak sú okolo teba všetky možné aktívne siete + rozvody elektriny v stenách pod napätím......
    Naposledy upravil Nandrolon : 20.08.14 at 05:56
    koňo Ja som chodil na jogu a tak si dovolím poradiť jedno CD. Volá sa Jóganidra a meditace. S ním sa naučíte uvolniť sa a, ak chcete, zaspať. Podstatou je uvoľnenie sa, hlboké dýchanie a uvedomovanie si, ako sa vaše telo uvoľňuje.. Cítiť, že je stále ťažšie - od nôh až po hlavu. Ak sa vám do hlavy tlačia iné myšlienky, zamerať sa popri uvedomovaní si uvoľnenia aj na dýchanie - hlboké a rovnomerné (napr. počítať napr. do 4 pri vdychu a výdychu).
    To CD vás to naučí.
    Nandrolon Na to dýchanie som zabudol, je v tom dosť pravdy.
    Ja to ale beriem automaticky, nakoľko som 7 rokov chodil na klarinet....
    Pri nejakej dosť náročnej činnosti sa snažím dýchať aj vydychovať na 2 doby. Ťažko je to vysvetliť, ale dýchanie je vtedy prirodzene hlbšie a hlavne pomalšie....

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    No mne na dobrý spánok pomáha večerná prechádzka s mojim hafkáčom "vypnúť hlavu a zapnúť nohy" a keď naozaj nemôžem zaspať, potom použijem levanduľový olej, natriem si spánky, dosť ma to ukľudní, ale odporúča sa aj levanduľový čaj inak všetky už spomínané rady sú výborné!

    Kajka11 je offline (nepripojený) Kajka11

    Kajka11
    ja si spravím večer medovkový čaj a pustím nejakú kludnú hudbu a to ma ukludní a zaspím. mávala som veľmi zlý spánok zo stresu z práce a toto mi pomáha skús uvidíš

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Skúšal som všeličo čaje, rôzne "babské recepty" typu med s mliekom a pod., psychológa, melatonín, rôzne bylinky, magnézium, hudbu pred spaním...
    ....
    upokojenie sa chcem určite vyhnúť
    Spoj viacero v ten celok.
    Daj si čaj s medom, nejaký bylinkový...pusti hudbu.
    Hlavne sa ukoj...čistá psychológia, blaženosť na tele a aj na duši.

    KristianBB je offline (nepripojený) KristianBB

    KristianBB
    Ludia, co o AC11 nikdy nepoculi, ani netusia, co to je, ale vedia, ze je to ,,neuzitocne". Tak ja vam nieco poviem, poznam tuto latku uz dlho a mam s nou osobne skusenosti zo zahranicia. Na klby a zapaly je vyborna a velmi mi pomohla po dlhych trapeniach. Nie aby ste boli radi, ze ste sa dozvedeli o niecom novom, co donedavna ani nebolo na trhu u nas. Pritom v zahranici znie velke uspechy, na stranke optigenexu si mozete pozriet mnoho, mnoho studii s fantastickymi vysledkami pri roznych chorobach-problemoch. A stale sa skuma dalej, este sa nevie, na co vsetko tato uzastna latka este moze pomoct. Ale radsej tu budete pindat na nieco, o com NIC neviete...
    Ano mozno tu robi Janka01 reklamu, ale to nemeni nic na tom, ze AC11 je fantasticka latka pre zdravie.
    A nie, nepredavam nic s AC11
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška KristianBB = nezaujatý objektívny recenzent, aspoň podľa histórie príspevkov
    * Ludia, co o AC11 nikdy nepoculi, ani netusia, co to je, ale vedia, ze je to ,,neuzitocne". Tak ja vam nieco poviem, poznam tuto latku uz dlho a mam s nou osobne skusenosti zo zahranicia. Na klby a...
    * Radsej tu budu ludia pindat ako by si precitali o veci aspon pol slova. Mam s touto firmou aj latkou skusenosti a je to nieco fantasticke, aspon na klbove ochorenia a zapaly to mozem potvrdit
    * Ahojte, na unavu mozem odporucit jeden 100% prirodny povzbudzujuci napoj Blue, po ktorom urcite unaveni nebudete. * Minimalne 5 hodin budete skor hyperaktivni Mozete si ho pozriet na facebooku
    * Funguje to. Mojej mami priatel si tym vyliecil rakovinu
    KristianBB A co tym chces povedat ? Ano mojej mami priatel odmietol chemoterapiu a vyliecil sa z rakoviny AJ pomocou MMS, o tom som tam hovoril, o nicom inom. A ano ten napoj Blue je od tej firmy, ktora sem priniesla AC11 a je skvely. Vidis na nom nieco zle ked pozeras zlozenie ? Vies odporucit nieco lepsie a zdravsie na energiu ? Red Bull ? Semtex ?...
    panamaus Tí výrobcovia AC11 sú celkom korektní.

    Na web stránke dolu majú toto :

    Tvrdenia uvedené na tejto webovej stránke neboli hodnotené Úradom pre potraviny a liečivá (FDA). Výrobky uvedené v tomto dokumente nie sú určené k diagnóze, liečbe, liečbu alebo prevenciu akejkoľvek choroby.
    panamaus Ako VŠETCI výrobcovia v reklame :
    Áno. Majú to aj iní.
    Ale náš je NAJLEPŠÍ
    "
    AC-11® sa líši od všetkých ostatných produktov Uncaria tomentosa, z ktorých niektoré sa predávajú pod spoločným názvom "mačací pazúr", v tom, že jej molekulárnej zloženie sa líši na základe patentovaného procesu Optigenex. AC-11® je štandardizovaný, čistá, vo vode rozpustné a mikro-prefiltruje, aby obsahoval len nízke molekuly hmotnosť (<10.000 daltonov). AC-11® je relatívne alkaloid zadarmo (<0,05%) a je jediný produkt k dispozícii kdekoľvek obsahujúce patentovaný triedu CAE účinných látok uvedených rozsiahlym výskumom mať zdravé starnutie a prírodné DNA vlastnosti vylepšenia opravy. Žiadny iný produkt Uncaria tomentosa môže tieto tvrdenia. AC-11® navyše bol skúmaný z hľadiska účinnosti a bezpečnosti za viac ako desať rokov.
    "
    buchač CITUJEM :
    Ing. Ľubomír Janoška (Dnes 07:56) KristianBB = nezaujatý objektívny recenzent, aspoň podľa histórie príspevkov

    ODPOVEDÁM:
    Ľubo...
    KriistianBB je skôr zaujatý neobjetívny buzerant !
    Z onkologickej témy som ho vyhnal, lebo trieskal chujoviny...ako aj teraz tu.

    Takým ľuďom sa nie je potrebné vyhýbať.
    Takýchto je potrebné v zárodku potierať a pri osobných stretnutiach preventívne jednu-dve vypáliť.

    POZNÁMKA:
    Môjho známeho jeden kamarát z otcovej strany bratranec mal psa a ten bral kvapky MMS a aj ho porazilo..
    bjuty smis chce tým povedať, že tu robíš reklamu ....

    ale dosť trápnym a primitívnym spôsobom....

    myslíš, že na toto niekoho chytíš ??
    panamaus Nyjeeee takto (že po papuli )

    Jeho zbraňami / argumentmi musíš naňho
    KristianBB buchac, AC11 je jedina latka na svete, ktora opravuje poskodene DNA. Co tak si pozriet lekarske studie z celeho sveta, ktore potvrdzuju uzastne vlastnosti tejto latky? Ak to pokladas za chujovinu, skoda reci s tebou. A diskutujes ako totalny primitiv, ani sa nebudem vyjadrovat. Keby si ma zbadal, tak by si si velmi rychlo rozmyslel to vypalovanie.
    MMS nie je ziadna chujovina. Pohlo uz velmi vela ludom, tvoje obmedzene popieranie faktov a konkretnych vysledkov na tom nic nezmeni.

    Panamaus: Taku formulku mas pri vsetkych vyzivovych doplnkoch, ktore nie su schvalene ako lieky, ked nie, je to porusenie zakona.
    AC11 je AC11, neexistuje lepsi alebo horsi.

    Chcel som dat radu, co by naozaj mohlo pomoct, ale vidim, ze niektore individua ako buchac su obmedzeni natolko, ze odsudia vsetko co nepoznaju bez toho, aby si o tom zistili aspon zakladne info.
    Radte si tu sport, nemysliet na pracu, vypnutie telefonu a wifi... Ak si myslite, ze na upravu spankoveho cyklu to pomoze lepsie ako AC11, tak sa mozem len zasmiat

    Ak si tu robi reklamu kazdy, kto odporuci nieco konkretne, tak sa na tomto fore zisli asi vsetci predajcovia Slovenska
    Ing. Ľubomír Janoška Kua, chlapi, nedávajte mu mínusky - čo ja sa tu narešeršujem aby som vybral tie najlepšie skvosty a vy to dáte vymazať. To sa nerobí.
    panamaus Ja napríklad nepredávam

    lebo som energetik (pre VEĽKOodber) a sem chodia skor MALÍ ľudia (príkladom je kristus z Bystrice )
      zbaliť
    Príspevok zbalený
    spam

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (2)
    panamaus, KristianBB
    Neužitočné (1)
    Nevhodné (1)
    Spam (3)
    -3
    panamaus A ten ac11 si kúpte so zľavou odo mňa
    Vaša "lacná Janka"
    lujza.j všade stretneš šmejdov ešte aj tu!dnes má asi "službu"možno nám aj cenkne a pomasíruje cez mobil
    panamaus " pomasíruje cez mobil "

    To už by malo byť dnes normálne

    zapneš vibračné
    priložíš na čo ( do čoho ) chceš
    a je to

    A večer po 19 hod to máš po prvej minúte zadara
    (a taká mobil baterka vydrží urkite dlhšie ako sb ! )
    Ing. Ľubomír Janoška Janka07, člen od 7.9.2014... prvý príspevok a hneď SPAM na spôsob jasajúcich idiotov.
    Hodnotná diskusia.
    KristianBB Radsej tu budu ludia pindat ako by si precitali o veci aspon pol slova. Mam s touto firmou aj latkou skusenosti a je to nieco fantasticke, aspon na klbove ochorenia a zapaly to mozem potvrdit z vlastnych skusenosti. Myslim, ze som tu uz pisal o tom produkte Blue energy v teme o chronickej unave. Nie aby ste boli radi, ze ste sa dozvedeli o AC11, co donedavna nebolo u nas vobec na trhu, pritom to roky znie v zahranici obrovske uspechy. Na tej stranke si mozete pozriet mnoho studii s fantastickymi vysledkami. Ale nie, radsej tu budete pindat. Aj keby zrovna robila reklamu, mozte byt radi, ze ste sa o tom dozvedeli. Ked tu kazdy, kto nieco odporuci robi reklamu, tak sa tu asi stretli vsetci predajcovia doplnkov Slovenska...
    lujza.j jéžiši ďalší ...v každom tvojom príspevku nejaká masáž....tvoja rodina dúfam, že fičí iba týchto zázračných veciach.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.