Zavrieť

Porady

Doba určitá a tehotenstvo

Zdravím Vás, potrebovala by som odborne poradiť ohľadom mojej situácie. Zbežne zhrniem ešte: r. 2013, ukončená VŠ, 15.10.2013 - 14.1. 2014 jedna práca, od 1.2.- 11.9.2014 zastupovanie počas MD. Momentálne som v 11. týždni tehotenstva. Podmienku 270 dní platenia nemocenského poistenia by som splňala, takže nárok na materskú by bol. Avšak hlavný problém je v tom, že prácu mám na dobu určitú, len do toho 11.9. Viem, že ma ako tehotnú už nikto nikde nezamestná, tak sa potrebujem poradiť ako to ďalej riešiť, ak materskú dovolenku mám až v januári. Po 11. 9. sa mám hlásiť na úrade práce? Mám nárok na nejaké dávky? Mám sa dať na pn-ku, či rizikové? Ak áno, tak kedy - ešte v čase trvania pracovného pomeru? Čo bude pre mňa lepšie, výhodnejšie, nechcem zostať celkom bez korunky. Ďakujem za odpovede.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Môžeš sa evidovať na úrade práce, ale nárok na podporu nebudeš mať, lebo máš málo mesiacov platené poistné.

Pre teba bude nalepšie ísť na PN, buď tesne pred skončením PP alebo do 7 dní po skončení, nech máš nárok na nemocenské až do nástupu na materskú dovolenku.
0 0
Zuzanka_ba Zuzanka_ba

Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

Súhlasím s Chobotom, a ešte doplním, že podľa § 32 ods 2 písm b) SP, ak ti zanikne nemocenské poistenie /skončí ti PP/ počas tehotenstva, ochranná lehota je osem mesiacov. Rozdiel v dávke je potom len v prvých troch dňoch oproti tomu keby si šla na PN ešte počas trvania PP, takže žiaden veľký rozdiel. Najvýhodnejšie je nastúpiť na PN hneď po skončení PP. Prípadne tesne ku koncu PP.
Romanticky si predstavujem, že ti zamestnávateľ umožní predĺžiť PP, dajme tomu že zamestnankyňa, ktorú zastupuješ, pôjde na rodičovský
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Sona1988
...Mám sa dať na pn-ku, či rizikové?...
A je na to dôvod?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať