Zavrieť

Porady

Môžem dať do prenájmu časť priestoru ktorý mám v prenájme 3 osobe?

Mam prenajaté priestory od mesta a chcem časť z nich prenajať 3 osobe. V zmluve nie je zakotvené, že bez súhlasu majiteľa nemôžem prenajať tieto priestory 3 osobe. Čo je mojou povinnosťou voči prenajímateľovi? Stačí oznámiť to danému subjektu alebo musím dávať žiadosť na schválenie? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Vlastník nehnuteľnosti by podľa môjho názoru mal udeliť súhlas, pokiaľ nie je v zmluve uvedené inak. Ja ako vlastník nehnuteľnosti by som si toto právo vyhradila určite.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja som osobne toho názoru , že by som zámer prekonzultovala s mestom a žiadal ich vyjadrenie .

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Bez explicitného suhlasu mesta nemozes priestor dat do podnajmu. Mesto si nemusi danie takéhoto suhlasu v zmluve vymedzit. Ma na neho pravo automaticky zo zakona. Ak das niekomu do podnajmu priestor bez suhlasu prenajimatela, na takto uzatvorenu podnajomnu zmluvu sa bude hladiet ako na neplatnu. A mesto bude mat dovod vypovedat ti najomnu zmluvu a tiez ziadat od teba vsetko prijate najomne za podnájom priestoru titulom vydanie bezdôvodného obohatenia.

    Môžem dať do prenájmu časť priestoru ktorý mám v prenájme 3 osobe?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.