Zavrieť

Porady

Moze manzel do nasho domu v spolocnom vlastnictve 1/2 on 1/2 ja nastahovat bez mojho vedomia a suhlasu cudziu zenu?

Spominana zena sa uz pred dvomi rokmi, kedy som po nezhodach s manzelom odisla z domu k synovi, nastahovala asi po tyzdni k mojmu manzelovi.
Zila a cestovala s nim takmer rok.
Dnes manzel zije s druhou 40 rokov mladsou partnerkou a tuto byvalu nastahoval do nasho spolocneho domu.
Mna vyhana a vyhraza sa mi, ze ked sa do jedneho z nasich bytov nastahujem, budem vidiet.
Odisla som po 20 rokoch manzelstva, v ktorom ma psychicky tyral, bol alkoholik.
6 komentárov     zbaliť
avalik To ste stale manzelia? Nie je vhodnejsi v tejto situacii rozvod a nasledne vysporiadanie majetku?
dajanna Rozvod nevyriesi nas problem. Mame predmanzelsku zmluvu.
aktaK predmanzelsku zmluvu ???
misoft Predmanželká zmluva v našom právnom systéme nie je uvedená - teda je to u nás len popísaný papier... u nás neplatí!
Takže aj keby ste sa rozviedli a vysporiadali BSM a on sa oháňal tou zmluvou - ho*no mu to bude platné - je neplatná! Od začiatku!
Llívia Predmanželská zmluva v našom právnom systéme nie je uvedená, ale je tam uvedené:
Občiansky zákonník
§ 143a
(1) Manželia môžu dohodou rozšíriť alebo zúžiť zákonom určený rozsah bezpodielového spoluvlastníctva. Obdobne sa môžu dohodnúť aj o správe spoločného majetku.
(2) Manželia sa môžu dohodnúť, že vyhradia vznik bezpodielového spoluvlastníctva ku dňu zániku manželstva.
(3) Dohoda podľa odsekov 1 a 2 vyžaduje formu notárskej zápisnice. Manželia sa môžu voči inej osobe na túto dohodu odvolať len vtedy, ak jej je táto dohoda známa.
Llívia Môžu mať uzatvrenú zmluvu podľa tohto §.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Pýtaj prenájom za využívanie tvojej polovice.
    dajanna Dakujem za odpoved. To mam v umysle

    Moze manzel do nasho domu v spolocnom vlastnictve 1/2 on 1/2 ja nastahovat bez mojho vedomia a suhlasu cudziu zenu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.