Zavrieť

Porady

Auto predane bez zmluvy a teraz chce peniaze na opravu

Predali sme auto bez zmluvy, mam len doklad o zaplateny..6.8. 2014 som ho odhlasila a technicak posalla..dnes volal muzovi, ze auto sa pokazilo,ze chce aby sa podielal na kupe druheho motora, tvrdi, ze trisky boli prerabane a urobila sa diera v nejakej trubke,( nerozumiem celkom tomu), ale my sme s autom nemali ziaden problem a predavali sme ho len s pokazenou klimou, co sme aj oznamili. u nas bolo auto cca 9mesiacov a nabehali sme na nom nejakych 10tis. km mozno ani nie..myslite, ze moze nieco od nas vymahat? hej nemame zmluvu co je velka chyba..muz chce ist v piatok za nim aj s automechanikom a dohodnut sa..kamarat, ktory auta predava ako na beziacom pase tvrdi, ze mu nemusi ani cent zaplatit, kludne si to mohol svojim stylom jazdy urobit sam a auto malo takmer 300tis km a 12rokov..dakujem za kazdy typ a radu
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja by som takéto auto buď darovala, alebo "predala za prepis", alebo dala do šrotu...ale nikdy nepredala...aby som sa potom nemusela naťahovať s nejakým pakom .....stará kára a "milion" km.....čo kupujúci očakáva....minimálne raz za mesiac je tu podobná téma....
nič by som mu nedala...ani cent...ani by som tam nešla....
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ddankaa ddankaa

ddankaa je offline (nepripojený) ddankaa

ale to je bmw a predali sme ho za 3100eur...malo sice vela km ale bolo v super stave
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Nemusíš mu nič dávať. Kupoval staré auto, mohol rátať s tým, že sa niečo pokazí.
0 0
ddankaa ddankaa

ddankaa je offline (nepripojený) ddankaa

myslite ze nebude robit problemy ked nemame zmluvu? v zmluve normalne byva ze kupujuci je oboznamený s vadami auta..
0 0
jelalim jelalim

jelalim je offline (nepripojený) jelalim

Nech si dokazuje ze nebol oboznameny. Vedel ze kupoval 12 rocne auto? vedel. Vedel ze kupuje auto co ma 300k km? vedel. Vedel, ze nekupuje nove auto so zarukou a 3 rocnym servisom v cene auta?

Dohodli ste sa, ze budete mu platit servis? nedohodli...

Neni o com. Skoda, ze nie je aspon hocijaka zmluva z netu stiahnuta, ale itak by som kupujuceho viac neriesil. Ani by som do toho servisu nesiel.
1 0
ddankaa ddankaa

ddankaa je offline (nepripojený) ddankaa

auto bolo vazne v poriadku, cca mesiac pred predajom nam praskla pruzina (tiez to bolo sposobene tym, ze uz ma svoje odjazdene)a ked sa menila, teda uz obidbve aj oblozenie, menil sa aj olej aj filtre, je to automat a predavali sme ho hlavne kvoli tomu, že uz malo vela km aj ked bmw vydrzi vela no nie vecne..pri skuske auta vsetko sedelo, auto islo krasne, ved preco aj nie, u nas ficalo 9mesiacov bez problemo..no zo stylu jazdenia bolo jasne, ze budu problemy..to nebolo sportove auto a mladik vyzeral a aj co spominal vacsinou mal tuningove silne auta..myslim, ze to auto trosku podcenil a teraz chce aby sme my nieco platili..viem ze je to slovo proti slovu, moja velka chyba, ze nemame zmluvu, ale vobec som nepocitala, ze ho kupi a tlaciarne mame dve a ani jedna nefunguje a v tom case som nemala kde dat vytlacit, aj ked milion krat som olutovala, ze som aspon rucne nevypisala..ja som tusila ze budu problemy :-(
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

ddankaa
myslite ze nebude robit problemy ked nemame zmluvu? v zmluve normalne byva ze kupujuci je oboznamený s vadami auta..
Vôbec sa s ním nebav.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Ak si ho on už prihlásil na svoje meno a značky, je to len jeho problém.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

ddankaa
ale to je bmw a predali sme ho za 3100eur...malo sice vela km ale bolo v super stave
Píšeš, že sa síce do áut nerozumieš, ale vieš, že bolo v super stave?!. To že malo peknú farbu karosérie a pekný interiér ešte zďaleka neznamená, že bolo v super stave.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Predávajúci zodpovedá za všetky vady aj skryté, ktoré neuviedol v kúpnej zmluve.
Do zmluvy sa dáva formulka, že auto je prirodzene opotrebované veku a počtu kilometrov. Keďže si nespísala zmluvu, ťažko budeš dokazovať, že si ho oboznámila so závadami. Skôr si myslím, že si mu hovorila, že je v "super stave". Ako vidieť až v tak super stave nie je a prerábané trysky už vôbec nepatria do kategórie "prirodzene opotrebované veku".
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ddankaa
ale to je bmw a predali sme ho za 3100eur...malo sice vela km ale bolo v super stave
a čo ked je to bmw.....stále je to stará kraksňa.....
vymeniť pružiny a nevymeniť tlmiče a uloženia.....tak to je tiež chytréé....ale to je už o inom....to nato konto v ako bolo super stave.....
0 0
ddankaa ddankaa

ddankaa je offline (nepripojený) ddankaa

lujza.j
ddankaa
ale to je bmw a predali sme ho za 3100eur...malo sice vela km ale bolo v super stave
a čo ked je to bmw.....stále je to stará kraksňa.....
vymeniť pružiny a nevymeniť tlmiče a uloženia.....tak to je tiež chytréé....ale to je už o inom....to nato konto v ako bolo super stave.....
pisala som ze sa menilo aj oblozenie ked sa menili aj pruziny..je to stara kraksna, ma to svoje km ale neda sa to porovnat napr. s trepnem s fordom, ktore ma 300tis. km
0 0
ddankaa ddankaa

ddankaa je offline (nepripojený) ddankaa

Ferdosondo
ddankaa
ale to je bmw a predali sme ho za 3100eur...malo sice vela km ale bolo v super stave
Píšeš, že sa síce do áut nerozumieš, ale vieš, že bolo v super stave?!. To že malo peknú farbu karosérie a pekný interiér ešte zďaleka neznamená, že bolo v super stave.
toto bolo uz nase druhe BMW a pri prvom som aj ja anlfabet vedela, kedy je s autom problem a hlavne na prvom boli trisky problem a auto stracalo vykon, toto auto nemalo ziadne problem..tahalo krasne a on si to vyskusal, dokonca sme sa dva dni predtym vratili z dovolenky a nebol ziaden problem..to ci boli trisky robene je relevantne..my sme s nimi nic nerobili a ktovie ci si tie trisky nevymenil on sam a teraz budetvrdit, ze sme to my..ako som si zvykla ze za dobrotu na zobrotu a hlavne ked sa clovek snazi vyjst v ustrety nakoniec dopadne najhorsie..urcite by som auto nepredala, keby som vedela, ze ma nejake vady..vsetko co sme vedeli o aute sme oznamili ale ano nemame zmluvu..:-( netvrdila som ze auto je tip top pretoze ma svoje km a aj roky..aj ja aj muz sme povedali ma svoj vek a km je v suepr stave co aj bolo..ja som ho nechcela predat pretoze to bol automat a pre mna to bolo uplne super auto..nase 9. v poradi a podla mna to najlepsie co sme mohli mat..no muz chcel predat lebo pri takom aute s kolkymi km nikdy clovek nevie co sa kedy pokazi..
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

ddankaa
Ferdosondo
ddankaa
ale to je bmw a predali sme ho za 3100eur...malo sice vela km ale bolo v super stave
Píšeš, že sa síce do áut nerozumieš, ale vieš, že bolo v super stave?!. To že malo peknú farbu karosérie a pekný interiér ešte zďaleka neznamená, že bolo v super stave.
( netvrdila som ze auto je tip top pretoze ma svoje km a aj roky..aj ja aj muz sme povedali ma svoj vek a km je v suepr stave co aj bolo..
Bolo v super stave podľa Teba. To že si sa na ňom vozila a nič sa Ti nezdalo fakt neznamená, že to aj tak bolo. Auto je stroj s obrovským počtom súčiastok a laik nemá šancu zodpovedne usúdiť v akom stave je. Častokrát s tým má problém aj odborník, takže sa divím, že si si tak istá(popravde vôbec sa nedivím).
Neber to tak, že držím jeho stránku, ale ľahko sa Ti môže stať, že budeš zodpovedná aj za to o čom si nevedela. Dokázať, že závada vznikla upravovanými tryskami, ktoré tam boli už v čase kúpy, bude na pleciach kupujúceho.
0 0
ddankaa ddankaa

ddankaa je offline (nepripojený) ddankaa

Ferdosondo
ddankaa
Ferdosondo
ddankaa
ale to je bmw a predali sme ho za 3100eur...malo sice vela km ale bolo v super stave
Píšeš, že sa síce do áut nerozumieš, ale vieš, že bolo v super stave?!. To že malo peknú farbu karosérie a pekný interiér ešte zďaleka neznamená, že bolo v super stave.
( netvrdila som ze auto je tip top pretoze ma svoje km a aj roky..aj ja aj muz sme povedali ma svoj vek a km je v suepr stave co aj bolo..
Bolo v super stave podľa Teba. To že si sa na ňom vozila a nič sa Ti nezdalo fakt neznamená, že to aj tak bolo. Auto je stroj s obrovským počtom súčiastok a laik nemá šancu zodpovedne usúdiť v akom stave je. Častokrát s tým má problém aj odborník, takže sa divím, že si si tak istá(popravde vôbec sa nedivím).
Neber to tak, že držím jeho stránku, ale ľahko sa Ti môže stať, že budeš zodpovedná aj za to o čom si nevedela. Dokázať, že závada vznikla upravovanými tryskami, ktoré tam boli už v čase kúpy, bude na pleciach kupujúceho.
ja sa nehnevam, je to vas nazor..nemoze kazdy suhlasit so mnou..jasne niesom automechanik, ale tak isto sa dalo cakat, ze sa nieco pokazi..uvidime ako to nakonec vsetko dopadne ..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ddankaa
lujza.j
ddankaa
ale to je bmw a predali sme ho za 3100eur...malo sice vela km ale bolo v super stave
a čo ked je to bmw.....stále je to stará kraksňa.....
vymeniť pružiny a nevymeniť tlmiče a uloženia.....tak to je tiež chytréé....ale to je už o inom....to nato konto v ako bolo super stave.....
pisala som ze sa menilo aj oblozenie ked sa menili aj pruziny..je to stara kraksna, ma to svoje km ale neda sa to porovnat napr. s trepnem s fordom, ktore ma 300tis. km
obloženie sa menilo pri výmene pružín?tam je uloženie....obloženie je brzdové ak....
0 0
ddankaa ddankaa

ddankaa je offline (nepripojený) ddankaa

lujza.j
ddankaa
lujza.j
ddankaa
ale to je bmw a predali sme ho za 3100eur...malo sice vela km ale bolo v super stave
a čo ked je to bmw.....stále je to stará kraksňa.....
vymeniť pružiny a nevymeniť tlmiče a uloženia.....tak to je tiež chytréé....ale to je už o inom....to nato konto v ako bolo super stave.....
pisala som ze sa menilo aj oblozenie ked sa menili aj pruziny..je to stara kraksna, ma to svoje km ale neda sa to porovnat napr. s trepnem s fordom, ktore ma 300tis. km
obloženie sa menilo pri výmene pružín?tam je uloženie....obloženie je brzdové ak....
Kludne sa navazajte, nech sa paci.. ja som neni automechanik,tak ma kludne chytajte za slovicka....otazka sa tykala niecoho ineho, nepokazilo sa ulozenie ci oblozenie ci co...ale nieco uplne ine a ja som sa chcela dozvediet ake mam moznosti..
0 0
ddankaa ddankaa

ddankaa je offline (nepripojený) ddankaa

lujza.j
ja by som takéto auto buď darovala, alebo "predala za prepis", alebo dala do šrotu...ale nikdy nepredala...aby som sa potom nemusela naťahovať s nejakým pakom .....stará kára a "milion" km.....čo kupujúci očakáva....minimálne raz za mesiac je tu podobná téma....
nič by som mu nedala...ani cent...ani by som tam nešla....
nie kazdy ma moznost kupit si nove auto...
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

najväčšia chyba bola predaj auta bez zmluvy. Nerozumiem, kto mal problém podpísať zmluvu, kde budú uvedené údaje o aute a vypísané známe závady. Ferdosondo má ale pravdu, keď napísal, že predávajúci do 1/2 roka zodpovedá za skryté chyby.
0 0
ddankaa ddankaa

ddankaa je offline (nepripojený) ddankaa

dalid
najväčšia chyba bola predaj auta bez zmluvy. Nerozumiem, kto mal problém podpísať zmluvu, kde budú uvedené údaje o aute a vypísané známe závady. Ferdosondo má ale pravdu, keď napísal, že predávajúci do 1/2 roka zodpovedá za skryté chyby.
Nikto nemal problem podpisat..nefungovala mi tlaciaren a ked som spomenula ze nemam ako vytlacit zmluvu povedal, ze on nepotrebuje..a tokto to dopadlo..ja som len chcela vediet co mi on moze..auto sme predavali v poriadku, u nas bolo v servise len raz a to ked pukla ta pruzina..s nicim sme nic nerobili..mozem zodpovedat za to ze kvoli triskam sa urobila diery vo valci? je to skryta vada? a co sa za to vlastne povazuje? ved auto ma uz svoje km a roky..je to normalne opotrebenie a preco by som mala niest zodpovednost za to ze auto starne a ze to puklo prave 2 tyzdne po predaji..:-( mohlo to prasknut aj nezodpovednou jazdou, ved predsa je to automat, to nieje sportove auto..pri obhliadke som podotkla ved auto ma svoje roky a km a mladik len povedal ved motorov bolo aj bude este vela a teraz chce aby sme mu hradili polovicu motora a podla toho co rozprava je diera len v jednom valci..nerozumiem tomu..:-(
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať