Zavrieť

Porady

Preplatenie nevyčerpanej dovolenky

Zamestnancovi zostali ešte 4 dni nevyčerpanej dovolenky. Mám mu ju preplatiť, len neviem či sa za tieto nevyčerpané dni platia normálne odvody. Našla som jeden článok v ktorom sa píše,
"Zamestnávateľ z preplatenej dovolenky odvedie poistné na zdravotné poistenie a vysporiada daň. Sociálne poistenie z náhrady mzdy za nevyčerpanú dovolenku zamestnávateľ neodvádza. Preplatenie dovolenky sa nepovažuje za príjem zamestnanca za vykonanú prácu, preto táto náhrada nie je vymeriavacím základom na platenie poistného na sociálne poistenie. "
Lenže mne to program takto neráta. Vymeriavací základ mám všade rovnaký ako do ZP tak aj do SP.
Chobot Z ktorého roku je ten článok? A nebolo to v súvislosti s preplatením dovolenky po skončení PP? Zamestnanec už skončil PP?
sunny2312 áno pracovný pomer už skončil. Až teraz som si všimla tak na boku že je to do roku 2007. Trochu ma zmiatlo, lebo na začiatku píše dnešný dátum. Ďakujem za upozornenie. Takže mi to program ráta dobre.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Preplatenie nevyčerpanej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.