Zavrieť

Porady

SZČO na Sk poskytuje stavebné práce v Holandsku - povinnosť registrácie na DPH v Holandsku?

Ahojte, slovenský živnostník chodí na turnusy do Holandska. (ako väčšina živnostníkov). Tým, že poskytuje služby na nehnuteľnosti (§16), má povinnosť sa registrovať pre DPH v Holandsku? A ako to vlastne potom bude "vyzerať? Bude mať len živnosť na SK a registrovaný na DPH v Holandsku, kde bude musieť podávať DPH, alebo bude si musieť založiť aj holandskú živnosť? Ďakujem pekne za odpovede..

Prosím Vás o svoj názor na toto:

2. Registračná povinnosť pred prijatím služby z iného členského štátu

Ak podnikateľ, ktorý nie je platiteľom dane prijíma službu z iného členského štátu, je povinný podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred prijatím služby.

Daňový úrad je povinný osobu podľa odseku 1 alebo 2 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň.



....Takže podľa mňa to bude tak, že SZČO, ktorá poskytuje služby na nehnuteľnosti v Holandsku podľa zákona nemá povinnosť sa registrovať na DPH tu na SK, ale firma, ktorá tú službu prijíma má povinnosť registrovať sa pred prijatím služby v Holandsku. Viď. vyššie zvýraznené.
Naposledy upravil mondes : 28.08.14 at 07:22
4 komentárov     zbaliť
avalik Na zaklade coho usudzujes, ze holandska firma, ktora si objedna sluzby na nehnutelnosti v Holandsku ma studovat SK zakon o DPH a registrovat sa? Povinnostou studovat zakony inej krajiny ma hlavne ten, ktory v danej krajine podnika, ci?
avalik citala si uz tie linky co som ti dala?
mondes Zle som sa vyjadrila, už som opravila.

Volala som na FS a tam mi bolo povedané, že živnostník nemá povinnosť sa registrovať na DPH tu na SK (§16). No vraj si musí zistiť, či sa nemá registrovať v Holandsku.
Ale ak na SK platí, že firma pred prijatím služby z iných členských štátov na SK sa musí registrovať na DPH, tak či to nie je aj opačne a či holandská firma by sa nemala registrovať na DPH pred prijatím služby od SK živnostníka.
mondes Áno, čítala som.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    https://www.pp.sk/1563/Miesto-dodani...DUPP47915.aspx

    a google nasiel aj material p. Jablonkovej http://www.eknitra.sk/data/ce3cd0b4.pdf
    Naposledy upravil avalik : 28.08.14 at 07:08

    Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

    vediem účtovníctvo pre firmy ...viac Ada9
    môj názor..ak szčo vykonáva práce na nehnut. v NL a fakturuje ich firme so sídlom a registráciou na dph v NL, tak potom dochádza k prenosu daňovej povinnosti na holandsku firmu a náš szčo sa nemusí registrovať v NL. Ak však tieto práce vykonáva v subdodávke a fakturuje ich napr. slovenskej firme bez retistrácie v NL, tak potom szčo je povinná registrovať sa k dph v Holandsku. Mám pocit, že sa tu zamieňa registrácia podľa § 15.
    Peter Kudlík ... chudáci zákonodárci. Keby vypracovávali zákony tak, že by sa jeden paragraf mal zamieňať za iný. ... no guláš . Poradenstvo pre Slovenské subjekty pred vstupom a počas pôsobenia na vnútornom trhu EU: www.co-in.sk. Pekný deň.

    SZČO na Sk poskytuje stavebné práce v Holandsku - povinnosť registrácie na DPH v Holandsku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.