Zavrieť

Porady

Problém susedia

Prajem pekný deň potrebovala by som pomoc už si nevieme radi so susedmi chovajú možno 20mačiek , nevedia si ich ustrážiť stále chodia do nášho dvora tam sa vyšpinia no hnus , a mám veľké obavy mám malinkú dcérku aby niečo nechytila , aj po dohováraní ich to nezaujíma , čo by ste nám poradili na koho sa obrátiť musí byť nejaké právo sa brániť aby susedia vedeli čo môžu, už som zúfalá, ďakujem za pochopenie.
3 komentárov     zbaliť
Mila123 je o mačky postarané? ak nie, tak zavolaj slobodu zvierat
maznacik stále chodia k nám asi sú hladne a celý trávnik je ich, nikto na okolo nemá mačky , ako im dokážem že sú ich to je slovo proti slovu
Mila123 asi nestačí.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Najjednoduchší spôsob, kúpiť psa alebo vzduchovku.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bodliak Toho psa beriem, ale ako získa mačka rešpekt pred vzduchovkou, to neviem.
    vlado 33 Mačka to zistí sama, keď ju budeš používať.
    bjuty smis velmi rýchlo.....a dobre si zapamätá...
    vlado 33 Možno nevhodné a určite nehumánne, máte pravdu. Otázka znie, ako si má ochrániť vlastné dieťa na svojom pozemku? Môjmu sa už niekoľko rokov mačky vyhýbajú. A nepoužil som spomínanú vzduchovku. Zájdi za susedmi a popros ich, nech poučia svoje roztomilé stvorenia, aby nechodili cez tvoj pozemok.
    vlado 33 Ešte by som sa spýtal, čo je humánnejšie? Keď roztrhá mačku môj pes alebo odíde s boľavým stehnom na zadku?
    korela Ja som dala súhlas za psa. Neviem či zmizol moj komentár, alebo som ho neodoslala. Keď psík, tak nie najmenšiu rasu, ale taký čo dokáže zabehnúť. Mačka má rada kľud a pokoj, nájde si iné miesto na výslní. Ak je to 20 mačiek, tak to je naozaj trochu priveľa.
    Je zaujímavé, že sme začali prikrmovať kocúrika, a zmizli dvaja statní kocúri, ktorí večne vylehávali v skleníku. Mimo sezóny som im to rada dopriala, ale ak zaľahli na jar zasiate semená a rastlinky, to sa mi už veľmi nepáčilo. Nedá sa všetko poprikrývať.
    O.i. pochybjem, že také množstvo mačiek je pravidelne odčervované. Kde je dieťa a takýto počet mačiek, nepasuje to k sebe. Aj tak je toho v zemi dosť na nákazu.
    Skúsiť sa spýtať na Slobode zvierat, hygiene a pod., či je to v poriadku. Obec obísť. Pri párení si neviem predstaviť tie noci.
    vlado 33 Ja mám doma poľovníka. Zabije všetko čo sa hýbe, od vrabca po mačky. A neviem ho od toho odučiť. Je to dobré alebo zle? To nechám na Vás, tiež mám doma malého vnuka.
    korela Odpoviem asi tak, že Angličania majú v zákone, že susedia musia rešpektovať cudzie mačky.
    Naši psy ich iba naháňali, tým pádom sa u nás nezdržiavali, iba prechádzali. Až na tých dvoch susedových kocúrov, čo mi prekážalo fakt iba na jar. A v období párenia sme vždy prišli o pár uskladnených hrantíkov. Pozhadzovali a rozbili ich.
    Vtákov mi je ľúto, lebo ich dostanú poniektoré plemená psov a mačky.
    vlado 33 korela- no povedz poľovníckemu sliedičovi? aby na dvore nenaháňal všetko čo sa hýbe. Veď na to bol vyšľachtený.
    korela Áno.
    korela Áno, ale ešte musím dodať, keby som ja mala tvojho psa, zatvárala by som ho dnu alebo do koterca, ak sa učia vtáčatá lietať. Keď vidím každý rok u nás vyplienené hniezda vtákov mačkami, je mi z toho do zúfania. Nech sa živia hlodavcami, nie vtákmi, v tomto neuznávam potravinový reťazec. Idú bez námahy do hniezd na hotové, len čo sa trochu operia.
    Už sa ani nepamätám, kedy naposledy u nás na trávniku behali mladí drozdi. Je krásne ich pozorovať aj s rodičmi ako ich učia samostatnosti.
    Poriadne roky dozadu. Premačkované.
    vlado 33 korela: nemohol, on iba chráni svoje teritórium. Oni tie vrabce, holuby, straky s ním hrajú takú nebezpečnú hru. Kradnú mu potravu a on sem tam nejakého uloví. Niekedy im sám ponúkne potravu a o zábavu má postarané. Ale nič strašné, jeden dva- vtáky ročne.
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Vyskúšaj rozstrekovač vody na dvore,možno zaberie a ...neublíži

    senčan je offline (nepripojený) senčan

    senčan
    Skús ich príležitostne ostriekať hadicou - mačky nemajú rady vodu. U mňa sa osvedčilo.

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Susedova mačka sa okotila / 5ks /, vykašlal sa na na to, nestaral sa, nekrmil ich...zacali vo velkom chodiť k nam, sedeli vsade...na teraase, pri dverach, do piesku robili potrebu...no hnus...vyriesil som to zivolovnou pascou ked trosku vyrastli a poodnasal prec...nech si hovori kto chce co chce...neboli moje, suseda nezaujimalo co nam robia...tak isli, myslim, ze si niekoho urcite nasli komu nevadili

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.