Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

trisestri
najhorsie je ze sa zvysia ceny cestovneho v autobusoch,tak ty co nemaju vlakove spoje smola-fico je populisticky diabol ,ktory hnusne zneuziva populisticke nastroje a rozostvava ludi,aby nekukali na prsty gorilim a inym tlupam-lavicove opatrenia maju sakra vyzerat inak,maju byt adresne,rozumne ,kontinualne,koncepcne,dlhodobe ,logicky premyslene,spravodlive,systemova,organizacne dobre zabezpecene-toto je primitivny,populisticky paskvil narychlo zbuchany popierajuci vsetky zasadove atributy logiky,okrem zneuzivania ludskej chudoby a povrchneho zmyslania-apropo ak vyuzije aspon polovica tuto moznost,ako to bude zvladat zeleznica technickya organizacne-vybavit 10 000 klientov preukazmy a skontrolovat opravnenost naroku na jednom mieste za par dni?
Tak daj typ, nech rozmýšľame nad budúcnosťou, koho voliť.
1 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Prišiel Guru porady, už rozdáva hodnotenia.
1 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vlado 33
trisestri
najhorsie je ze sa zvysia ceny cestovneho v autobusoch,tak ty co nemaju vlakove spoje smola-fico je populisticky diabol ,ktory hnusne zneuziva populisticke nastroje a rozostvava ludi,aby nekukali na prsty gorilim a inym tlupam-lavicove opatrenia maju sakra vyzerat inak,maju byt adresne,rozumne ,kontinualne,koncepcne,dlhodobe ,logicky premyslene,spravodlive,systemova,organizacne dobre zabezpecene-toto je primitivny,populisticky paskvil narychlo zbuchany popierajuci vsetky zasadove atributy logiky,okrem zneuzivania ludskej chudoby a povrchneho zmyslania-apropo ak vyuzije aspon polovica tuto moznost,ako to bude zvladat zeleznica technickya organizacne-vybavit 10 000 klientov preukazmy a skontrolovat opravnenost naroku na jednom mieste za par dni?
Tak daj typ, nech rozmýšľame nad budúcnosťou, koho voliť.
Daný jedinec ešte behá v plienkach, alebo sa ešte nenarodil.
Dalo by sa povedať aj inak :

Ma den oda so hin sentno le rikonenge, aňi ma čhivkeren tumare perli anglo bale, hoj palal te na uštaren le pindrenca, te na pes visaren a te na rozčhingeren tumen.
1 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Dalo by sa povedať aj inak :

Ma den oda so hin sentno le rikonenge, aňi ma čhivkeren tumare perli anglo bale, hoj palal te na uštaren le pindrenca, te na pes visaren a te na rozčhingeren tumen.[/QUOTE]
To je po rómsky?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vlado 33
Dalo by sa povedať aj inak :

Ma den oda so hin sentno le rikonenge, aňi ma čhivkeren tumare perli anglo bale, hoj palal te na uštaren le pindrenca, te na pes visaren a te na rozčhingeren tumen.
To je po rómsky?[/QUOTE]

He !
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Peggynka
vlado 33
Ja to asi nepochopím. Ako sledujem túto debatu, všetko je na hovno. Hašteríte sa na bezplatnom cestovnom a neuvedomujete si, že to využije značná časť obyvateľstva. Kto to zaplatí? My platitelia daní. Je to problém? Celé desaťročia platíme cigánom dávky atď. a nadávame. Ono sa dobre pľuje spoza PC v teplučkú na druhých. Tak ako spomínala alaya, anonymne. Riešite problém posraného policajta čo zlyhal, všetci sme nejaký, jeden temperamentný druhý flegmatik. Je pravda, že sa nezachoval profesionálne, ľudia robia predsa v živote chyby (nikto nie je bez chýb). Ani raz som v tejto debate nezaregistroval, že by niekto dobrého politika predstavil a zdôvodnil jeho prednosti. A boľševici? jedného som uznával, bol to Dubček, možno po 1968 roku to mohlo byť trochu inak.
Možno ti ušlo,že v prípade tohto policajta nejde o jednorázové pochybenie,ale štandard.Tí,čo ho bránia,argumentujú,že len 6 sťažností zo 44 bolo opodstatnených Natíska sa otázka;koľkí (znalí pomerov a mimobratislavčanov) sa ani nepokúšali podať na jeho chovanie sťažnosť? Až teraz sa mnohí ozvali so svojimi zážitkami a tiež si viem predstaviť jeho kolegov,ktorí boli bezmocní,aby zabránili jeho konaniu-lebo takto to na SK je. Dokedy?
Ale, on tam priam nenastúpil. Už viac rokov slúži, Republike, aj pochvaly si zaslúžil, vraj. Politika je sviňa nenažraná. Veď si ho nechajme, ešte sa nám hodí. Aj my si ho ešte nechajme, ešte sa nám hodí. A hodil sa, len voľby, keby boli iného významu. Rozbime krčah, nech nám ostane ucho v ruke, akože sa utrhlo ...
Naposledy upravil sito : 25.10.14 at 12:49
1 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

buchač
vlado 33
Dalo by sa povedať aj inak :

Ma den oda so hin sentno le rikonenge, aňi ma čhivkeren tumare perli anglo bale, hoj palal te na uštaren le pindrenca, te na pes visaren a te na rozčhingeren tumen.
To je po rómsky?
He ![/QUOTE]
Tu to máš aj s hlasovým záznamom http://xn--mgbaadi7a2a2jejfm.com/RMCWFW/Matt/7 časť 6. Ja také prkotiny cigánske nemusím. Počúvaj, možno ti to pomôže, mne nepomohlo.
Naposledy upravil vlado 33 : 25.10.14 at 00:51
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vlado 33
buchač
vlado 33
Dalo by sa povedať aj inak :

Ma den oda so hin sentno le rikonenge, aňi ma čhivkeren tumare perli anglo bale, hoj palal te na uštaren le pindrenca, te na pes visaren a te na rozčhingeren tumen.
To je po rómsky?
He !
Tu to máš aj s hlasovým záznamom http://xn--mgbaadi7a2a2jejfm.com/RMCWFW/Matt/7 časť 6. Ja také prkotiny cigánske nemusím. Počúvaj, možno ti to pomôže, mne nepomohlo.[/QUOTE]

Vlado, nebuď najesexovaný...
Ja som schválne dal rómštinu,lebo tu si každý už pomaly píše ako chce.
---------------------------------------------------------------------
Nepomohlo Ti ? ...a prkotiny ?
Viacej verzií, no pointa je zachovaná :

Botekov preklad :
Čo je sväté, nedávajte psom, ani svoje perly nehádžte sviniam, aby ich nohami nepošliapali, neobrátili sa a neroztrhali vás.

Ekumenický preklad :
Nedávajte, čo je sväté, psom a nehádžte svoje perly pred svine, aby ich nepošliapali nohami, neobrátili sa a neroztrhali vás!

Evanjelický preklad :
Čo je sväté, nedávajte psom, ani svoje perly nehádžte sviniam, aby ich nepošliapali, neobrátili sa a neroztrhali vás!

Katolícky preklad :
Nedávajte, čo je sväté, psom a nehádžte svoje perly pred svine, aby ich nohami nepošliapali, neobrátili sa proti vám a neroztrhali vás.

Roháčkov preklad :
Nedávajte svätého psom, ani nehádžte svojich periel pred svine, aby ich snáď nezašliapaly nohami a obrátiac sa neroztrhaly vás.

Rómska Nová zmluva :
Ma den oda so hin sentno le rikonenge, aňi ma čhivkeren tumare perli anglo bale, hoj palal te na uštaren le pindrenca, te na pes visaren a te na rozčhingeren tumen.”
---------------------------------------------------------------------------
No neviem, ale v preklade a v súvislostich s dnešnou politickou garnitúrou Slovenska a ich rozhodnutiami je tento výrok aj veru pravdivý.
Svíň je veru plno ...pošliapu, potrhajú, vykadia sa na všetko, hlavne, že ich válovy sú plné.
4 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Čo ma potešilo? Nie bod, ale od koho je ...

A že, nerozčuľuj sa ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vlado 33
Vlado, nebuď najesexovaný...
Ja nie som.
Kua...ale prečo musím práve ja ???
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
KDH: Vláda vlakmi zadarmo prekryla výrazné zvyšovanie daní
Vláde sa podľa podpredsedu KDH Miloša Moravčíka tento týždeň podaril husársky kúsok, keď správami o vlakoch zadarmo prekryla výrazné zvyšovanie daní.

Ako uviedol Moravčík, v čase, keď vláda odklepla železničný balíček, sa v parlamente rokovalo o zmene zákona o dani z príjmov. „Výsledkom je, že pokým vláda ľuďom 13 miliónov eur dá, 265 miliónov im zoberie. V prepočte tak vláda síce jedno eu ro dáva, ale dvadsať berie,“ upozornil Moravčík s tým, že mnoho ľudí má napriek tomu radosť.
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/cl...ysovanie-dani/
---------------------------------------------------
KDH bolo vždy spomalené, spiatočnícke...to len teraz teplú vodu objavili ?
Kua, ale aj tak sa idú bratríčkovať s komunistami...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kua fix ... do prekedvešnej tej onej by som položil ... a tým reklamám bigar do teplej a čúro do pečene...
0 0
zlatyca zlatyca

zlatyca je offline (nepripojený) zlatyca

[QUOTE="buchač"]
[B]Kua fix ... do prekedvešnej tej onej by som položil ... a tým reklamám bigar do teplej a čúro do pečene... .
Trochu mi robí problémy preložiť nesledovné

prekedvešná - (premilá sa mi nezdá ) nadmieru (otravne) milá ?
bigar - ? (niečo s čím sa bigá ?) - - tágo ?
čúro - ?
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
[QUOTE="zlatyca"]
buchač
[B]Kua fix ... do prekedvešnej tej onej by som položil ... a tým reklamám bigar do teplej a čúro do pečene... .
Trochu mi robí problémy preložiť nesledovné

prekedvešná - (premilá sa mi nezdá ) nadmieru (otravne) milá ?
bigar - ? (niečo s čím sa bigá ?) - - tágo ?
čúro - ?


Prekedvešná - skoro si sa trafil...ale ide o negáciu,čiže nadávanie
Bigar ?...Dá sa povedať, že AJ tágo......ale tu ide o iné tágo
Čuro = nôž
0 0
zlatyca zlatyca

zlatyca je offline (nepripojený) zlatyca

[QUOTE="buchač"]
zlatyca
buchač
[B]Kua fix ... do prekedvešnej tej onej by som položil ... a tým reklamám bigar do teplej a čúro do pečene... .
Trochu mi robí problémy preložiť nesledovné

prekedvešná - (premilá sa mi nezdá ) nadmieru (otravne) milá ?
bigar - ? (niečo s čím sa bigá ?) - - tágo ?
čúro - ?


Prekedvešná - skoro si sa trafil...ale ide o negáciu,čiže nadávanie
Bigar ?...Dá sa povedať, že AJ tágo......ale tu ide o iné tágo
Čuro = nôž
Keď čuro
a do pečene
tak sa vraj odporúča čepeľ zvrtnúť
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nechcem poddžubávať nejak veľmi (ááále TRT, idem poddžubávať ), ale kde sú obdivovatelia tohoto maníka. Dokonca sa aj páčil, že fešák

...ale takí fešáci sú aj inde a sedia za fest závažné činy, ba kreslo im hrozí.
-------------------------------------------
Kdeže je ten ostrý chlapec z Pétržky, epos Porady ?
Kua, čakám na to, že kedy si mňa a aj iných vychutná.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
buchač
Nechcem poddžubávať nejak veľmi (ááále TRT, idem poddžubávať ), ale kde sú obdivovatelia tohoto maníka. Dokonca sa aj páčil, že fešák

...ale takí fešáci sú aj inde a sedia za fest závažné činy, ba kreslo im hrozí.
-------------------------------------------
Kdeže je ten ostrý chlapec z Pétržky, epos Porady ?
Kua, čakám na to, že kedy si mňa a aj iných vychutná.
Kurňa,takého chlapa tu dáš...som písala,že nič dobré z očí nekuká .A od rána rozmýšľam,ako si vyložiť sen...snívalo sa mi,že sa vydávam OMG !!! Normálne ma prešla chuť na vydaj ...ženícha som nevidela,nejaký tajný,neviem kto,hehe...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Peggynka
buchač
Nechcem poddžubávať nejak veľmi (ááále TRT, idem poddžubávať ), ale kde sú obdivovatelia tohoto maníka. Dokonca sa aj páčil, že fešák

...ale takí fešáci sú aj inde a sedia za fest závažné činy, ba kreslo im hrozí.
-------------------------------------------
Kdeže je ten ostrý chlapec z Pétržky, epos Porady ?
Kua, čakám na to, že kedy si mňa a aj iných vychutná.
Kurňa,takého chlapa tu dáš...som písala,že nič dobré z očí nekuká .A od rána rozmýšľam,ako si vyložiť sen...snívalo sa mi,že sa vydávam OMG !!! Normálne ma prešla chuť na vydaj ...ženícha som nevidela,nejaký tajný,neviem kto,hehe...
Veru, veru...to je on...niekoho šampión !

http://www.cas.sk/clanok/297511/kont...ze-nechce.html
0 0
josezkral josezkral

josezkral je offline (nepripojený) josezkral

Peggynka
buchač
Nechcem poddžubávať nejak veľmi (ááále TRT, idem poddžubávať ), ale kde sú obdivovatelia tohoto maníka. Dokonca sa aj páčil, že fešák

...ale takí fešáci sú aj inde a sedia za fest závažné činy, ba kreslo im hrozí.
-------------------------------------------
Kdeže je ten ostrý chlapec z Pétržky, epos Porady ?
Kua, čakám na to, že kedy si mňa a aj iných vychutná.
Kurňa,takého chlapa tu dáš...som písala,že nič dobré z očí nekuká .A od rána rozmýšľam,ako si vyložiť sen...snívalo sa mi,že sa vydávam OMG !!! Normálne ma prešla chuť na vydaj ...ženícha som nevidela,nejaký tajný,neviem kto,hehe...
eštébák ???
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

josezkral
Peggynka
buchač
Nechcem poddžubávať nejak veľmi (ááále TRT, idem poddžubávať ), ale kde sú obdivovatelia tohoto maníka. Dokonca sa aj páčil, že fešák

...ale takí fešáci sú aj inde a sedia za fest závažné činy, ba kreslo im hrozí.
-------------------------------------------
Kdeže je ten ostrý chlapec z Pétržky, epos Porady ?
Kua, čakám na to, že kedy si mňa a aj iných vychutná.
Kurňa,takého chlapa tu dáš...som písala,že nič dobré z očí nekuká .A od rána rozmýšľam,ako si vyložiť sen...snívalo sa mi,že sa vydávam OMG !!! Normálne ma prešla chuť na vydaj ...ženícha som nevidela,nejaký tajný,neviem kto,hehe...
eštébák ???

No teda, aj ten prisediaci ako sturbanfurer SS- fuu, od takych radsej prec...
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať