Zavrieť

Porady

Prenajom nebytoveho priestoru

Zdravim Vas. Potrebujem poradit. Chcem dat maly obchod.priestor do prenajmu. Bol by som velmi vdacny za nejake fundovane odpovede. 1.otazka je do akej lehoty som povinny nahlasit prenajom na DU? Je to do 30 dni ?
2.otazka. Majitelom spominaneho obchod.priestoru som ja ako fyzicka osoba. Som ale konatel aj vo svojej s.r.o. Dan z prijmu budem platit pri prenajme ak bude nad 500 eur za rok co bude. Kedze mame tie nove licencie za s.r.o.tak 2x sa mi platit nechce. Neviem ci tomu chapem spravne,preto ocenim kazdu konstruktivnu radu.
Mozem to prenajimat ako s.r.o. a urobit nejaku zmluvu medzi mnou a
s.r.o. a platit iba dan za s.r.o. Mam v tom chaos asi tak prosim poradte. Dakujem pekne.
Usporiadat
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Primy z prenajmu MUSIŠ zahrnut do DP , BEZ OHĽADU na to, či si s.r.o, živnostik alebo občan ,
0 0
havik havik

havik je offline (nepripojený) havik

To mi je jasne, ale ked obchod.priestor vlastnim ako fyzicka osoba ako mi je ho lepsie resp. vyhodnejsie prenajat? Ako fyzicka osoba alebo s.r.o. ? Pretoze s.r.o. budu platit licencie a fyzicka osoba plati tiez po prekroceni myslim 500 eur rocne. Skratka sa mi jedna aby som neplatil nejak duplicitne resp. co je vyhodnejsie. Myslim ze na tom nie je nic spekulativne.

dakujem
0 0
Simona Privat Simona Privat

Simona Privat je offline (nepripojený) Simona Privat

účtovník, poradca.
Je niekoľko možností - napr. Zmluvu o výpožičke, Zmluvu o nájme s povolením podnájmu alebo proste vložiť do majetku s.r.o. Pri prvých dvoch pozor ty a tvoja s.r.o. ste spriaznené osoby, treba to dobre ošetriť (ale dá sa vo väčšine prípadov, i keď sa to musí posudzovať individuálne - takže nebudem písať detaily, aby ťa nezaviedli na nesprávnu cestu - toto pls riešiť s daňovým poradcom, ktorý je aj poistený pre istotu, aby si mal krytie pri prípadne kontrole a najlepšie takým čo sa vyzná aj do finančných vecí resp sa zaoberá aj optimalizáciou.)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať