Zavrieť

Porady

bsm súdnou cestou a poplatky?

som rozvedený, s exmanželkou som sa chcel dohodnúť na rozdelení majetku, ponúkal som jej naozaj rôzne návrhy, ani jeden jej vsak nevyhovoval. ( každý kto pozná situáciu mi povedal, či mi šibe, že chcem od nej tak smiešnu sumu) nakoniec to skončilo na súde. prvé pojednávanie už bolo, kde ju sudkyňa zotrela, prečo ma nechce vyplatiť z akého dôvodu atď... jej právnik požiadal o odklad z dôvodu mimosúdnych vyjednávaní, je odvtedy už skoro 6 mesiacov, medzičasom malo byť dodané na súd spísaná dohoda, avšak znovu neúspešne. jej právnik znovu požiadal o odklad z dôvodu vycestovania za hranice, tomu sudkyňa vyhovela, dala pojednávanie o pol roka.
dnes mi však prišiel prišiel list mailom od exmanželkynho právnika o odstp´úpení splnomocenstva z dôvodu neuzavretia mimosúdnej dohody. čiže súd bude...
a moja otázka je kto bude platiť poplatky spojené so súdnymi trovmi a akou formou sa platia? počas súdu, alebo po skončení súdu alebo ako?
podotýkam, exmanželka užíva byt aj so zariadením....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    zákon 71/1992 o súdnych poplatkoch

    § 2
    Poplatníci
    (1) Poplatníkom je:
    c) obaja účastníci v konaní o vyporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov alebo jeden z nich podľa rozhodnutia súdu,

    § 7
    (8) V konaní o vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov je základom poplatku cena všetkých vecí patriacich do bezpodielového spoluvlastníctva manželov a ostatných hodnôt, ktoré sa pritom vyporiadavajú.

    § 8
    (4) Ostatné poplatky sú splatné do troch dní po nadobudnutí právoplatnosti rozhodnutia, ktorým sa uložila povinnosť zaplatiť poplatok, alebo ktorým sa schválil zmier.

    Príloha - sadzobník
    Položka 6

    a) Z návrhu na vysporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov
    66 eur
    b) Za vyporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov z predmetu konania, ak sa konanie skončilo rozsudkom, 3 % a ak sa konanie skončilo súdnym zmierom
    1 %, najmenej 66 eur, najviac 16 596, 50 eura
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martinko123456 ďakujem. čiže ak to dobre chápem, tak už budem platiť až po rozhodnutí súdu rozsudkom. a môže sa stať, že sudyňa môže dať trovy zaplatiť protistrane lebo sa dohodnúť nechcela, pričom som jej dal asi 10 rôznych návrhov a vždy bolo rozdelenie naklonené viac jej nakoľko som bral do úvahy deti?
    Mária27 Treba to tak žiadať, väčšinou to však býva spoločne a nerozdielne - čiže ak tam nebude chcieť zaplatiť, uhradíš to sám a budeš si to musieť od nej znovu vymáhať.
    martinko123456 a prečo by som to mal zaplatiť ja keď by prisúdila poplatky exke? či až po vyplatení trovov by rozsudok nadobudol pravoplatmosť či ako?
    Mária27 keby prisúdili spoločne a nerozdielne a ona by to neuhradila
    martinko123456 čiže žiadať súdne trovy rozdielne, nakoľko sa on dohodnúť chcel?? napriklad?
    martinko123456 totiž, o no bolo prvé pojednávanie, a sudkyňa najprv na mna vyskocila preco som to dal na súd prečo som sa nesnazil o dohodu, ale potom som jej ukazal mailove komunikácie na snahu o dohodu so spomínanými návrhmi, a tak šla potom po nej, prečo sa dohodnúť nechcela, tak reakcia bola, že ved on chce vyplatiť...
    a vtedy povedala jej právnemu zástupcovi nech poučí svoju klientku o tom čo je to bsm a všetko sním spojené a práva oboch strán, a podotkla nech si zváži či sa dohodne, alebo bude platiť 3% s prisúdeného majetku
      zbaliť

    bsm súdnou cestou a poplatky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.