Zavrieť

Porady

Lastovičky

ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

Každoročne mám problém s lastovičkami. Sú krásne, osobne proti nim nič nemám, ale keď si uvijú hniezdočko v kúte každučkého okna a kakajú a kakajú....
Celé leto nemôžem otvoriť okno, páchne to, o umývaní ani nehovorím, ničia rámy ...... Nemá niekto nejakú fintu ? Na nastrihané sáčky si už zvykli.
Chcem ich predbehnúť, lebo keď si postavia základy - vyhrali. Už mi je ľúto ich zbúrať. Prosím poraďte. Ďakujem
Usporiadat
Žanet Žanet

Žanet je offline (nepripojený) Žanet

Ja som už odchovala aj holúbky na balkóne. Neskoro som si všimla, až keď ich mamka vybudovala hniezdočko a v ňom utešené vajíčka. Nemala som to srdce ich vydediť. No ale včasné ranné vstávanie /dcéra bola ešte maličká/ ma z toho vyliečilo. Druhý rok bola mamka vydedená.
0 0
ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

pavel9
Možno by pomohlo pridať podložku z hrubšieho kartónu, alebo tenkej preglejky pod hniezdo. Chcem len pripomenúť, že tieto operence cez letné dni zneškodnia obrovské množstvo hmyzu, neklamným dôkazom je práve ten trus. Možno trochu porozumenia a citu k týmto prechodným návštevníkom Vás zbaví múch. Vták sa riadi nie rozumom, ale pudom, a určite, ak by vedel premýšľať ako my, a vedel že nie je vítaný návštevník, neurobil by si hniezdo práve u Vás. Preto tie štyri mesiace, čo su u Vás vydržte, prosím!

Uhovorili ste ma, jedno okno som im prenajala. Pošlem fotky.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
hm...keď vás tak počúvam, resp.čítam...je mi normálne fmutno...sťahujem sa do nového bytu...do krásneho, väčšieho, s parkovaním...ale tu na starom máme pod oknami tri lipky a v ňom stádo večne nádherne vrieskajúcich čiernych potvor so žltým zobáčikom...tí drozdi mi budú chýbať...aj labuťky a kačičky v ramene pod oknami...a tie žabacie chorály...ach jaj...daň civilizácii...zato na novom má hneď vedľa dakto kohúta...a funguje mrcha jedna
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Viem, že téma znie lastovičky, ale nemáte niekto skúsenosti s vrabcami?
Nám sa nasťahovali do nového domu pod strechu. Majú hniezda medzi škridlou a fóliou. Pod škridlu sa dostali cez medzierky medzi krajovkami. KM beta to má zle vyriešené. Tieto škridle nedoliehajú a majú také malé medzierky, cez ktoré sa tie potvorky dostali dovnútra. Už sme im aj skúšali zvnútra hniezda povyhadzovať, ale o chvíľu boli späť. Som z toho zúfalá, pretože tak ako od lastovičiek, aj ja mám všetko špinavé - prádlo na balkóne, okná a už aj steny domu.
Neexistuje nejaký "plašič" na vrabce?
0 0
zizi100 zizi100

zizi100 je offline (nepripojený) zizi100

Máme podobný problém s vrabcami, ten plašič je vraj hlúposť, lebo vrabce nikdy nepočuli dravé vtáky, nevedia čo to je, a preto sa toho zvuku neboja-mám to od predajcu takýchto elektronických plašičov, neodporúčal mi to.
Zaujímalo by ma, skade máte to, že KM Beta to má zle vyriešené, aj my máme túto škridlu a pri nákupe nám povedali, že je tá istá škridla ako Bramac. Neoveroval som to. Keď zistíte ako na ne, dajte vedieť.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

zizi100
Máme podobný problém s vrabcami, ten plašič je vraj hlúposť, lebo vrabce nikdy nepočuli dravé vtáky, nevedia čo to je, a preto sa toho zvuku neboja-mám to od predajcu takýchto elektronických plašičov, neodporúčal mi to.
Zaujímalo by ma, skade máte to, že KM Beta to má zle vyriešené, aj my máme túto škridlu a pri nákupe nám povedali, že je tá istá škridla ako Bramac. Neoveroval som to. Keď zistíte ako na ne, dajte vedieť.

Zizi, sám, alebo sama píšeš, že máte podobný problém pri tej istej zančke škridle. To znamená, že z toho dôvodu si myslím aj ja, že to nemajú doriešené. Keď sa pozriem na strechu, krásne vidím, ako vrabčúrence pekne vlezú do dierky medzi krajovkami. Možno na to existuje ešte nejaký prostriedok - čo ja viem sieť alebo čo, ale my to už nemáme ako "namontovať", lebo dom je vysokánsky a taký rebrík neexistuje s ktorým by sme to namontovali a taký rebrík aký majú napri elektrikári sa k nám kvôli terénu zase nedostane. Preto prosím ak vie niekto akým spôsobom vrabce odplašiť, aby sa ozval.
Už som dokonca počula vraj je dostasť v papiernictve nejaký model jastraba na takéto účely. Musím sa na to spýtať.
Prajem všetkým pekný deň.
0 0
zizi100 zizi100

zizi100 je offline (nepripojený) zizi100

my si nemyslíme, že je to problém škridly, ale toho či krajná lata dolieha ku škridle, teda tesársky problém. Túto škridlu máme aj na garáži hned vedľa domu, a tam vrabce nie sú!!! S tým jastrabom neviem, či pomôže, mama
dala ku hroznu na odplašenie vtákov staré vypchaté dravce a vtáky chodili naďalej na hrozno. My sme už tiež bezradní (tlačia sa všade).
Naposledy upravil zizi100 : 25.05.06 at 19:56
0 0
Augustinka Augustinka

Augustinka je offline (nepripojený) Augustinka

Nechaj ich žiť zanedlho tu nebude ani letáčika
0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Môj problém je trochu väčší, lebo sú to holuby. Urobili si z našej strechy pristávaciu dráhu a z mojej parapety záchod. Sem tam terafia aj sklo.
Mám rada zvieratá, ale to že nemôžem vetrať na parapete periny už druhý rok im neviem odpustiť, pretože som alergik a lekárka mi doporučuje časté vetranie perín /antialergických/ a plachiet a madracov...... Keď však ráno otvorím okno a nájdem tam pozdrav od holubov tak som na mrtvicu. A že príroda lieči....
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

ewap,tak som sa nasmiala na tom : a kakajú a kakajú...........
Si zlatá.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Holuby tvrdo plaším.

A lastovičky majú hniezdo vedľa u susedov = 2,8m. Keď tam hniezdia je tu vždy menej múch. Jeden rok tam nehniezdili a bolo to hrozné.

To hniezdo mi tam nevadí. Susedia majú pod hniezdom plošinku na ktorej sú všetky výkaly
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

neviete či na lastovičky fungujú tie elektrické plašiče? už druhý rok mi poďobávajú novú fasádu na dome, nemám čas sedieť týždeň na balkone a mávať metlou.
k lastovičkomilom asi toľko, nahodte si fasádu za 300tisíc a potom s kľudom angličana a šálkou čaju pozerajte z lehátka na záhrade ako vám ju lastovičky v priebehu jedného dňa dookola olepia v snahe postaviť hniezdo. verím, že vám vaša láska k nim vydrží . mne nie.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Skúste niečo ligotavé, napr.Cd-čka , alebo alobal.Tie CD sa dávajú aj do ovocných stromov na odplašenie vtáctva.
Alebo už spomínanú plošinku na zachytávanie nečistôt.
Inak, trošku Vám tie lastovičky aj závidím, ja som lastovičku nevidela už dobrých pár rokov....
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Arizona, tak aspoň takáto.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

arizona Pozri príspevok
Skúste niečo ligotavé, napr.Cd-čka , alebo alobal.Tie CD sa dávajú aj do ovocných stromov na odplašenie vtáctva.
Alebo už spomínanú plošinku na zachytávanie nečistôt.
Inak, trošku Vám tie lastovičky aj závidím, ja som lastovičku nevidela už dobrých pár rokov....
tu je teda lastovičiek požehnane, to čo vyvádzajú sa podobá na letecké útoky wehrmachtu za druhej svetovej, okolo desať ich vždy tak v pol až hodinových intervaloch nalietava okolo celej chalupy držiac tie svoje náklady bordelu v zobákoch a pristávajú na fasáde vyfľusnúc to. Máme dvojposchodový dom s balkónmi, takže všemožných zákutí na hniezda je dosť, na starej fasáde bolo jedno hniezdo, ale inak bola čistá. Ak by to tak ostalo, že nalepia jedno hniezdo a je pokoj, tak mi to vonkoncom nevadí, ja som tiež vyrastal s lastovičkami a kukal ako kŕmia mladé na panelákovom balkóne, ale toto je nenormálne, oni obiehajú celý dom dookola a nechávajú tie fľusance za sebou, na žltooranžovej fasáde to vyzerá fantasticky. minulý rok som to umyl a natiahol som tam fóliu a dali pokoj. tento rok ako keby boli nadopované, lepia tie fľusance aj na fóliu a čo je horšie tak aj na také miesta kde sa nemám možnosť dostať ani rebríkom ani z okna, je to dvojposchodová chalupa, potreboval by som plošinu alebo lešenie. takže zúfalosť nenormálna ma tu chytá ked vidím ako ničia toľko práce. idem kúpiť nejaké elektronické plašiče a dúfať že budú fungovať. nechápem prečo nelepia to hniezdo na garáž alebo na iný objekt, neskutočné že ich to niekoľko dní za sebou baví hrať so mnou túto hru
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Dav Pozri príspevok
Arizona, tak aspoň takáto.
Dav,díííky!Potešilo ma to
0 0
bunovaa bunovaa

bunovaa je offline (nepripojený) bunovaa

a ešte je na porážku, ked si postavia hniezdo na okne nad mojim oknom a nič s tým nezmôžem, lebo stará pani ich nezhodí a ja mám osr... celé nové biele parapety a nikomu nemusím hovoriť, aké je vtáčie hov.. agresívne!!
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
ewap Pozri príspevok
Každoročne mám problém s lastovičkami. Sú krásne, osobne proti nim nič nemám, ale keď si uvijú hniezdočko v kúte každučkého okna a kakajú a kakajú....
Celé leto nemôžem otvoriť okno, páchne to, o umývaní ani nehovorím, ničia rámy ...... Nemá niekto nejakú fintu ? Na nastrihané sáčky si už zvykli.
Chcem ich predbehnúť, lebo keď si postavia základy - vyhrali. Už mi je ľúto ich zbúrať. Prosím poraďte. Ďakujem
Ja Ti vysvetlím ako na to: v rohoch okien je potrebné pribiť drevené hranolčeky asi 8 cmm dlhé, na tieto natiahneš silonovú šnúru na ryby/tenkú/a to 4x s medzerami asi 3,5cm. Na tie hranolčeky si vopred zatlčieš klinčeky, aby si mohla ten silon obtočiť. Lastovičky budú nalietavať,ale narazia na takzvanú neviditeľnú prekážku a vzdajú to. Ja to mám doma a je to v pohode
0 0
Peterkrk Peterkrk

Peterkrk je offline (nepripojený) Peterkrk

Počul som takú radu, že roh okna treba nastriekať hocijakou chemikáliou ( napr. domestosom ) a že potom ju lastovičky cítia a hniezdo tam nepostavia. Neviem, nemám to overené.
0 0
inkamia inkamia

inkamia je offline (nepripojený) inkamia

ahojky, má niekto dobrý nápad, aby si lastovičky nezakladali hniezda na fasáde, pod strechou? minulý rok sme uteplovali a robila sa nová fasáda, bohužiaľ tento rok nám začali lastovičky robiť galibu a nevyzerá to dobre...nastrihaný papier si myslím,že je pasé, nieje niečo lepšie čo nepokazí celkový dojem z domu. Ja som rozmýšlala aj nad nejakými priesvitnými páskami, ktorými olemujem "postihnuté"miesta, ale neviem, či by to držalo...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať