Zavrieť

Porady

Nefunguje Wifi pri aktívnom Bluetooth?

Zdravim, ked mam aktivny bluetooth (hlas z PC na ext. repraky), nefunguje mi wifi. Akonahle odpojim repraky, wifi funguje. Neda sa s tym nieco spravit aby tie 2 veci fungovali navzájom? ide o Windows 8,1 (Asus T100)
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Trochu divné konanie. Pretože i keď oba systémy su tzv. rádio komunikácia, každá ma svoj vlastný adaptér.
    Skús pri aktívnom BT prejsť do nastavení a aktivovať WiFi. Je celkom možné, že zapínaním adaptéra BT vypneš WiFi sama (je to predsa len počítač ten tablet s klábosnicou) - i NB majú fukčnú klávesu fn+F2 a ňou sa prepína WiFi+BT v stavoch OFF - WiFi-BT-WiFI+BT.
    Takže sa stane, že pri zapnutom WiFi aktivuješ BT a vypneš WiFi.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    v.durcinkova dakujem za pomoc. to som skusala, nepomohlo.. wifi ikonka ukazuje plny signal, ziadny vykrcnik, ziadne upozornenie.. len proste mi nenacita ziadnu stranku, nic.. akonahle odpojim ext. reprak, vsetko je OK
    misoft Takže WiFi pripojenie je - len nie sú údaje pre pripojenie. Ako keby BT rušil nastavenia.
    Skús: klikni na ikonku WiFi LTM - vyber Centrum sieti - tam budeš mať svoju sieť - klikneš LTM - Vlastnosti - vyhľadaj v zozname Internet Protokol Version 4 a označ - potom pod tým bude aktívne Vlastnosti... otvorí sa ďalšie nastavenie: tam Všeobecné a VŠETKO nastav na Automaticky. A potvrdiť OK.
    (PTM - pravé tl. myši. LTM -ľavé tl. myši)
    v.durcinkova noo, tym to nebude, teraz som to skusala, je tam IP aj DNS automaticky..
    teraz co som si vsimla.. ked dam 1 pesnicku.. pocas pesnicky wifi nejde.. konci pesnicka.. BT stale pripojene, nic som neodpajala.. len nic neprehravam.. internet ide.. (tablet pripjeny k reprakom).. proste wifi nejde, len ked prehravam volaco..
      zbaliť

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    wifi aj bt pracuju v tom istom pasme, vyzera to na rusenie
    chcelo by to skusit zmenit kanal na wifi vysielaci, vyskusat kanaly 1, 6, 12 ze na ktorom sa to bude spravat dobre.
    tak isto ak to je nkovy router tak vypnut 40Mhz sirku kanalu
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Kanál 12 nie! Je pre USA prístroje - max. kanál 11.
    A jediné, čo má z WiFi spoločné je frekvencia - 2.4 GHz! http://sk.m.wikipedia.org/wiki/Bluetooth
    mecky v europe sa mozu (tusim okrem francuzska a spanielska) pouzivat kanaly 1-13.
    v amerike je to 1-11
    kanal 14 je dovolene pouzivat len v Japonsku

    a co myslis ako sa zjavi rusenie? ked 2 zariadenia vysielaju na tej istej frekvencii
    v.durcinkova dakujem za pomoc.. ale presla som vsetky kanaly.. aj 40Mhz som vypla.. sprava sa to stale tak isto.. proste staci mi len pasue dat na Mp3.. uz internet ide..
      zbaliť

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Nepoužívať BT súčasne s WiFi! Frekvenčné pásma sú tak blízko, že sa proste rušia..
    Čo mecky písal - dá sa síce použiť, ale u mňa osobne to bolo iba dočasné riešenie, po nejakom čase (rádovo v minútach) sa bolo WiFi opät rušené! Repráky sa majú napájať jedine káblom ( som stará škola, s bezdrôtovým prenosom zvuku sú iba problémy. )
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Trochu divné konanie... Ak idem na WiFi a pripojím BT zariadenie - tak nijaké neruší to druhé -
    V podstate - ani nemôže rušiť WiFi - pretože pracuje na inom spôsobe pripojenia a prenosu súborov - využíva 2,4GHz pásmo, ale v ňom v priebehu 1 sekundy vykoná cca 1500 preladení v rozsahu 1MHz! (http://sk.wikipedia.org/wiki/Bluetooth)
    Používa metódu FHSS - Frequency Hopping Spread Spectrum.....
    (Wiki...)
    dalid Wiki som si prečítal teoreticky máš pravdu. Žiaľ osobná skúsenosť moja a 2och ďalších známych bola taká, že pri zapojení lacnejších BT repro (do cca 50€) mali problém s výrazným poklesom WiFi signálu až jeho úplnou stratou. Možno keby sme mali možnosť odskúšať nejaký kvalitnejší BT reproduktor v cenovej hladine 150 a viac Euro od značkového výrobcu audio (JBL, BOSE a pod.) možno by tento problém nebol. Tie lacné, proste rušia WiFi, ich BT je zle naladené ...
    misoft Made In China? Or Made In North Kórea?
    mecky teoria je velmi pekna vec
    samozrejme to zavisi od kvality vysielaca BT ako aj wifi chipu, a celkoveho navrhu zariadeni
    napr jedna generacia macbookov mala takyto problem s rusenim bt a wifi a to su zariadenia s cenovkou 2000€
    jednoducho ak sa da treba sa comukolvek "bezdrotovemu" vyhnut
    dalid Misoft - všetko je made in china Nemyslím si že veľa ľúdí na slovensku si domov dovolí kúpiť niečo takéto za cca 300E. http://www.svetandroida.cz/bose-soun...recenze-201409. Aj keď netvrdím, že by som to doma nevedel využiť
      zbaliť

    Nefunguje Wifi pri aktívnom Bluetooth?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.