Zavrieť

Porady

Prispevok na SZCO - casovy limit na kupu veci v podnikatelskom plane?

Minuly rok som dostal prispevok na podnikanie - cca 2700 eur. Doteraz som naplnil vacsinu vydavkov uvedenych v podnikatelskom plane, akurat som v tych fofroch trosku pozabudol resp. nemal cas na novu www stranku a pouzival zatial tu staru...Teraz ma vsak napadlo, ze si zo skolenia spominam, ze okrem cenovych limitov (napr. hmotny majetok max. 1700 eur, pc max. 700 atd) su aj casove limity - niektore predmety treba kupit prvych 6 mesiacov, napr. pc a pod. Cely prispevok treba sice minut do 2 rokov, ale iste veci musia byt kupene prvy polrok. Snad sa to netyka aj www stranky

Vie niekto kde najdem vsetky casove a cenove limity tykajuce sa prispevku na szco? Bolo toho na skoleni fakt vela, a uz som to pozabudal...Vdaka.
Anik minulý rok - do 1.5., alebo po 1.5.2013 - menilo sa znenie zákona o službách zamestnanosti
dostal si príspevok podľa § 49, alebo §57
phx pred 1.5 cize paragraf 49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

    obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac mirka134
    všetky limity na minutie máš v dohode s ÚPSVAR
    phx praveze tam som to nenasiel, tak je ze mam prispevok minut do 2 rokov od zacatia zivnosti, a cenove limity (spominanych 1700 eur) ale ine casove limity tam nie su spominane - ale som si 100% isty, ze nam take cosi spominali na skoleni...

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    nejak si nespomínam, žeby pred 1.5.2013 to bolo tak prísne časovo limitované.
    Viem, že bolo potrebné po každom polroku podávať správy do 30.9 a k 31.3
    a čerpanie v súlade s podnikateľským plánom. Ten PC - hranica do 627 € notebook tuším 589 €
    Od toho 1.5.2013 sú tam už rôzne sprísnenia aj limity ale to sa nejedná v Tvojom prípade. Na druhú stranu aj každý UPSVaR môže mať svoje vlastné podmienky
    nič za to nedáš ak sa zájdeš opýtať priamo na UPSVaR a oni Ti poradia.
    phx dik, nakoniec som tam zavolal. Udajne nie je ziadny casovy limit - resp. len ten 2 rocny od poskytnutia prispevku Zaujimave, tak na skoleni nas asi zavadzali alebo mali dake starsie info...
    mirka134 no napríklad u nás bol limit už od minulého roku ak si si vzal dotáciu na majetok tak si si ho musel kúpiť do troch mesiacov ostatné jedine na odvody, ale to všetko záleží od okresu

    Prispevok na SZCO - casovy limit na kupu veci v podnikatelskom plane?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.