Zavrieť

Porady

Môže sused vstupovať na môj pozemok bez dovolenia?

Sused má plot, ktorý vyúsťuje bráničkou za jeho domom do mojej záhrady. Okolo domu plot nemá a tvrdí, že jeden meter za domom je jeho. V mojej neprítomnosti sa cez bránu dostane do mojej záhrady, pričom sa logicky nemôže pohybovať iba okolo múru domu a chodí aj po mojom pozemku. Vraj na to nepotrebuje povolenie a môže si vstupovať na svoj pozemok kedy chce. Viem, že mu vstup musím umožniť, ale nemá aj on povinnosť požiadať o vstup? Neprajem si, aby mi po záhrade chodil cudzí človek v mojej neprítomnosti a nedá sa s ním žiadným spôsobom dohodnúť kvôli jeho vulgárnosti. Ďakujem za pomoc a radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Pokiaľ je susedov jeden meter za plotom, tak si môže po svojom metri chodiť koľko len chce. Ak sa Ti to nepáči postav si plot na svojom pozemku.
    Veď Ty vlastne chodíš po susedovom pozemku, dávaš mu reťaz na jeho bránku a ešte sa sťažuješ.
    singularita on totiž nechodi iba po tom svojom metri, ale spaciruje aj po mojej zahrade a naviac ked ani nie som doma... ja mam plot z druhej strany pozemku k druhemu susedovi a v zivote by som si nedovolil vstupit na jeho pozemok bez dovolenia, ale to je asi o kulture..
    arizona Takze to mame chapat, ze ta cast pozemku je predsa len susedova a nasledne hranici s vasim neohradenzm pozemkom?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Napisala si to dost nezrozumitelne. Sused ma plot, ci nema? To vstupuje na vas ohradeny pozemok, ci ako?

    Tvrdit moze co chce,papiere nepustia. Mate zmerany pozemok? Ako sused na to prisiel, ze je to jeho pozemok?

    Kazdopadne, na vas sukromny pozemok nemoze svojvolne vstupovat, je to protizakonne.Aj ked ma dom na hranici pozemku,nema na to pravo,hocikedy spacirovat po vasom dvore.

    Vy ste povinny mu umoznit vstup iba v pripade,aby ste mu umoznili nejake nevyhnutne opravy,ktore by vykonaval na svojom dome z vasej strany. Napr. ak maluje fasade a pod. Aj to vas musi vopred poziadat a oznamit vam cas,kedy chce upravy robit a vy si mozete dat podmienku, ze budete pritomny. Bez vasej pritomnosti tam nema co robit,aj keby mal nieco rozrobene.

    Na branu si daj zamok a kup si ostreho psa.

    viac citaj napr tu : http://www.enoviny.sk/print.phtml?cid=77291
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    singularita sused má plot po začiatok jeho domu z jednej aj z druhej strany, teda zadná strana domu tvorí akoby stred plota... z mojej zahrady sa môžeš teda dotknúť zadnej strany jeho domu. Tvrdí, že za domom je ešte jeden meter jeho a on si tam môže chodiť kedy chce a bez môjho dovolenia. Z tohto dôvodu na plote urobil bráničku, ktorá sa dá otvoriť do mojej záhrady. Na bránu som dal reťaz, ktorú on odstránil. Starosta situaciu nerieši, pretože je hlúpák a nepozná zákony. Asi to fakt porieši iba ten pes....
    arizona a na zaklade coho a od kedy sused tvrdi, ze ten meter pozemku je jeho? Co na to hovoria tvoje vymery pozemku?
    singularita _________)------------------(__________
    ...............................................plo t...............................dom...........brá nka plot

    vnútro je moja zahrada... plot bol takto od nepamäti, ale nikdy tam nebola brana...pri renovacii plota si tam pridal branu s tym, že si ju otvára z vnútra kedy chce a väčšinou vtedy, keď nie som doma.
    arizona Chod na Policiu,ked starosta nie je napomocny a sused arogantny.Sused jednoznacne porusuje zakon. Inak, davnejsie tu bola tema, kde sa tiez riesila branka na pozemok od drzeho suseda...pamatam si rady,aby si poskodeny nasadil tuje,ci iny zivy plot,alebo hned za brankou postavil sopu, ci latrinu. Dalsou z moznosti je ,aby ste si sumerne so susedovym,postavili svoj vlasny plot, takze sused si moze piskat .-) Nakolko plot bude na vasom pozemku,nepotrebujete ani len suhlas od suseda. Na svojom pozemku si mozete postavit,co chcete.
    337peter Ad Arizona

    To je rozum na tie roky
    máš info iba z jednej strany

    A ty že
    starosta
    polícia

    veď ona ani nevie, kde je hranica pozemku

    A čo ak má sused pravdu, že za domom má ešte meter svojho pozemku, tak to je (ako si napísala) ona, čo
    "Kazdopadne, na vas sukromny pozemok nemoze svojvolne vstupovat, je to protizakonne "

    chodí protizákonne na jeho pozemok, keď sa dotýka jeho zadku (domu)
    arizona Este raz si precitaj moje prispevky a zbadas,ze som sa viackrat pytala,preco sused toto tvrdi,alebo co hovoria mapy z katastra. Nakolko zadavatelka nekonkretizovala,tak som vychadzala z jej tvrdenia,ze pozemok jre naozaj jej. Ak ona dala zle info,nie je mojou chybou, ze dostala zlu odpoved. Sudcu robit nemozem. Ale vidim, ze ty v tom uz mas jasno :-) a mas info aj z druhej strany...
    337peter Ad Arizona

    Ono je to takto
    1, Ona vyzerá, že nemá rozum (lebo sa pýta
    2, Ty sa tváriš, že máš rozum (lebo odpovedáš )
    3, ale nemala by si takto :
    " Vy ste povinny mu umoznit vstup iba v pripade,aby ste mu umoznili nejake nevyhnutne opravy,ktore by vykonaval na svojom dome z vasej strany. Napr. ak maluje fasade a pod. Aj to vas musi vopred poziadat a oznamit vam cas,kedy chce upravy robit a vy si mozete dat podmienku, ze budete pritomny. Bez vasej pritomnosti tam nema co robit,aj keby mal nieco rozrobene.

    Na branu si daj zamok a kup si ostreho psa."

    4, (kedže sa tváriš, že rozum máš, ale pritom nemáš informácie) mala by si takto asi variantne, ak :
    11, pozemok je jej = policajti
    12, pozemok je susedov = netrep a ospravedlň sa
    arizona ked je pozemok susedov, tak cela tato tema je zbytocna a nemam sa co ospravedlnovat. Ja sa nepotrebujem tvarit ze mam rozum, ja som sa iba snazila pomoct .-)...a nie sa tu s tebou dohadovat o blbostiach a chytat sa za slovicka, howk
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    1. pozri si na katastri, kde sú presne hranice tvojho pozemku
    2. zaplať si geodeta, nech ti tie hranice presne vymeria
    3. postav si okolo svojho pozemku (na hranici) plot a sused si bude chodiť len po svojom pozemku.

    Pokiaľ nevieš, kde sú hranice tvojho pozemku, nemáme ti čo poradiť. Všetko sú len špekulácie.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Zaplať si geodeta a ten ti zameria pozemok a potom môžeš riešiť.Kúp si ostrého psa,kvér,nauč sa strieľať a čakaj na schválenie farmárskeho zákona
    Na tvoj pozemok nemôže vstupovať.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dobrocani naco strielat, staci si dat bezpecnostnu kameru a zaznam pouzit na sude. Tam uz susedovi vysvetlia, na co pravo ma a naco nie. Ale to je dost radikalne riesenie.
    Ja mam dom tiez na hranici pozemku, a po dohode so susedom ho opravujem aj na strane z jeho pozemku, ale vstupujem tam len s jeho povolenim v jeho pritomnosti, ale stalo sa uz aj to, ze mi dal kluce od svojej brany, aby som mohol robit aj v jeho nepritomnosti. Vsetko je to len vec tolerancie a dovery. Stavaju sa obcas aj nehody ako napr ked sa podhrabali jeho miniprasiatka pod plotom a behali u mna v zahrade, vtedy musel sused aj v mojej nepritomnosti prelizt na moj pozemok a dostat ich spat, aby minimalizoval skody, ktore prasiatka dokazu sposobit. Ak sa susedia nedokazu normalne dohodnut je to velmi smutne.
    Peggynka Ja si ani neviem predstaviť,aby som život prežila bojom so susedmi.U nás ukážkovo,som spokojná.Máš pravdu,je to smutné.
    singularita áno, je to smutné, ale keď sme ich upozornili, že by si mali žiadať súhlas, pretože sa nezdržiavajú iba na tom svojom metri, ale chodia po našej zahrade - zacali nadavat mojej mame do ku..... Ja nemam problem ich tam pustit, ale je predsa normalne, že ak idem na cudzi pozemok, ktory je volne pristupny, kedze dom nemaju oploteny, tak si vypytam povolenie...
    Peggynka A ty máš oplotený,keď chodia po tvojom? Ja už nerozumiem tvojej otázke.Urob si plot a máš pokoj.
      zbaliť

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    K názvu témy.

    Na západe nie, tam vládnu, rozhodujú proklete nízko zavesené kolty. Ale MY už sme západ, či nie? Podľa šebeja.

    Ak je ten metre skutočne jeho, tak môže kedykoľvek, bez povolenia, ale len na ten meter. Ak ďalej s pohľadom na svoj dom, nemožno použiť kolty. Sused by strieľal od chrbta, vraždil, len pre pohľad. nebola by to sebaobrana, že?

    Môže sused vstupovať na môj pozemok bez dovolenia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.