Zavrieť

Porady

Ako ochrániť sedačku pred teplom z krbových kachlí ?

Ďakujem, za všetky Vaše rady, aj keď niektoré sú nevhodné. Ale chcem otázku doplniť, pretože jednou vetou sa nedá všetko vystihnúť. Podstata veci je tá, že v danej miestnosti sa rozloženie nábytku nedá nijako meniť a ja potrebujem len bezpečne oddeliť bočnú stenu sedačky od krbových kachlí, aby nedošlo k prehrievaniu látkového materiálu sedačky. Nikde som však nenašla nejaký paravan, alebo niečo iné, preto som sa obrátila na -PORADU-. Teraz myslím, že pochopia niektorí, že otázku nie je potrebné zaradiť do kategórie -STUPIDITY.
Naposledy upravil judasik : 20.09.14 at 08:55
buchač CITUJEM :

Ale chcem otázku doplniť, pretože jednou vetou sa nedá všetko vystihnúť.

ODPOVEDÁM-pýtam sa:

Tak prečo si hneď nedala do zadania toto objasnenie ???
Potom sa nečuduj, že na blbú otázku je adekvátna odpoveď.

POZNÁMKA:

Viď môj príspevok po úprave.
arizona Do akej jednej vety??? Ved na napisanie otazky mas priestoru habadej! Celu otazku si predtym pisala do nazvu temy,takze chyba bola na tvojej strane. Ked zadas zlu a neuplnu otazku,necakaj, ze ludia maju vestecku gulu a domyslia si, co vlastne potebujes. Takze do buducna zadavaj otazku,aby vsetci vedeli co potrebujes. Viac si precitaj TU : http://www.porada.sk/t241041-poprosi...podstatu.html#
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Navštív predajcov krbov a kachieľ,majú to ako doplnkový sortiment.Sklenené sú veľmi drahé,ale možno niečo takéto:
    http://www.zopkrby.sk/detail/669-zia...920x610x180-mm
    judasik Ďakujem, veľmi užitočný príspevok. Už som si aj objednala. Je to presne to, čo som potrebovala. Ešte raz srdečne ďakujem.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nijako. Jedine tak, ze ju odsunies dalej. To salajuce teplo ti ju onedlho znici

    DOPLNENIE : Tu najdes paravany : https://www.google.sk/search?q=parav...m=122&ie=UTF-8
    Naposledy upravil arizona : 20.09.14 at 11:04

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Žabinka, lubko6394, avalik, lujza.j
    Neužitočné (1)
    3
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona Moze mi ten, kto oznacil prispevok za neuzitocny napisat, co je na nom neuzitocne?...no, asi sa toho nedockam, na to ten minuskovac nema gule :-(
    buchač Takých buzerantov je tu habadééééj...

    Len sa čudujem, že môj poddžubovačný príspevok ostal bez povšimnutia.

    Len tak, mimochodom pripomeniem, že otázku by so zaradil do kategérie " STUPIDITY "..
    lujza.j buchi to každopádne....som si kusla do prstov....
    buchač Lui

    Už len návod ku krbovým kachliam stačí čítať.
    Keďže ja mám teraz nové, tak som aj čítal a aj sa dočítal, že sú tam minimálne bezpečnostné vzdialenosti, ktoré je nutné dodržiať.

    Ale Judáš-ikovi ani Kristus asi nepomôže...
    Richard Jani ja by som sa tomu neužitočnému nečudoval, takú triviálnu odpoveď by som nepokladal za nejaký užitočný výkon
    arizona Richard, ked som ja odpovedala na otazku, cela otazka sa skladala iba z jednej vety a to tej, ktora tvori teraz nazov temy./zbytok doplnil zadavatel neskor/. Rada sa necham poucit,ako by si ty odpovedal nejako "uzitocnejsie" a fundovanejsie .-) Nemyslim to teraz podpichovacne,ale naozaj. Lebo naozaj ina rada neexistuje,jedine sedacku dat dalej od salajuceho tepla. Neskor, zadavatel doplnil, ze hlada paravan.No, paravanov mi vyhodilo po zadani do googlu desiatky,az nie stovky...judasik pise, ze hladal,ale nenasiel...no, co uz poradit???
    Richard Však ok, odpoveď bola v poriadku, ale ten človek čo sa pýta ju rovnako môže považovať za neužitočnú. Odsunúť sedačku, to už fakt napadne asi aj malému dieťaťu nie? Asi hľadal iné riešenie. To že si myslíš že neexistuje je len tvoj názor, netreba sa urážať za to že s tebou niekto nesúhlasí a očakáva inú odpoveď. Má na to nárok. Určite nás to posunie ďalej ako si založiť ruky a povedať, tu pomôže len odsunutie sedačky. Banalita v tomto prípade ale snažím sa vysvteliť princíp.
    arizona Jasne, nemusi suhlasit. Ale ja, tak ako aj ostatni sme napisali iba svoj nazor na dany problem,ved o tom je porada, ze ludia napisu svoj nazor na dany problem a zadavatel si vyberie, co mu vyhovuje...aj mna to posunie vyrazne dalej,ak sa dozviem nejaku inu moznost /lebo paravan to na 99% nespravi.../
    bubkoch arizona neviem co sa urazas, vsak aj tvoja odpoved je priam ucebnicovy priklad neuzitocnej odpovede ... neviem si predstavit co ine by si viac zasluzilo tento titul viac ... "ako ochranit sedacku od tepla ? ... odsunut dalej" ... no LOL, co viac dodat :-DDD
    btw: ja som to nebol :-)
    misoft No - stáva sa to pravidlom...... Niekto položí otázku, z ktorej si jeleň, keď žiadaš o doplnenie, alebo upozorníš na to, ako sa otázky kladú - máš hneď neužitočné a keď si pýtajúci doplní údaje, tak odrazu ten, ktorý to požadoval, je vedený za bl*ca.....
    Ale pýtajúci chce odpoveď hneď, najlepšie by bolo už včera a keď dostane, ani nenaznačí vďak, prípadne ti vynadá.....
    arizona bubkoch, skadial si nabral, ze som urazena??? :-D Kludne mi daj aj ty minusku, ved co uz?...len som teraz nestastna, ze tvoju uzitocnu poznamku nemozem ocenit ako uzitocnu LOL
      zbaliť

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Ak nie je možné to, čo napísal sosak, tak zástenou ku krbu, v tomto prípade skôr sklenenou, aby absorbovala časť sálajúceho tepla. Ale teplo by malo skôr do miestnosti vyžarovať, či...? Žeby soudruzi z NDR někde udělali chybu...?
    Alebo postaviť inde krb, ak to dovolí komín...
    Záleží od toho, či tá obývačka reálne existuje, alebo je len v projektoch, či predstavách. Sú totiž aj ľudia, ktorí ešte nezačali stavať, ale už presne vedia, ako budú mať zariadený dom...
    Naposledy upravil Oliwa : 19.09.14 at 11:41

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ak je to kožená sedačka, tak jednoznačne občas pretrieť vlhkou handrou, namočenou v studenej vode...alebo prípadne pravidelne oblievať vedrom vody.

    DOPLNENIE:

    Paravany existujú...https://www.google.sk/images?q=parav...Q&ved=0CDEQsAQ

    Sú síce na iný (bezpečnostný) účel, no dá sa vybrať týmto smerom.

    Buď vyhľadať na nete niečo podobné v anglickom jazyku...https://www.google.sk/search?q=parav...&start=20&sa=N

    Alebo si vybrať nejaký, ktorý by vyhovoval (ako vzor) a následne si ho dať vyrobiť.
    Naposledy upravil buchač : 20.09.14 at 10:54

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ja mám pre tieto prípady po ruke hasiaci prístroj.. dúfam že je ešte funkčný.. sedačka, konkrétne kreslo, je asi 1 1/2 m od krbu, a poviem ti, po pol dňovom sústavnom kúrení v krbe je kreslo sakra horúce.. tak pozor na to..

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Na celom znení otázky: >Ďakujem, za všetky Vaše rady, aj keď niektoré sú nevhodné. Ale chcem otázku doplniť, pretože jednou vetou sa nedá všetko vystihnúť. Podstata veci je tá, že v danej miestnosti sa rozloženie nábytku nedá nijako meniť a ja potrebujem len bezpečne oddeliť bočnú stenu sedačky od krbových kachlí, aby nedošlo k prehrievaniu látkového materiálu sedačky. Nikde som však nenašla nejaký paravan, alebo niečo iné, preto som sa obrátila na -PORADU-. Teraz myslím, že pochopia niektorí, že otázku nie je potrebné zaradiť do kategórie -STUPIDITY. < ma zarazilo toto!

    Chceš tým naznačiť, že to neexistuje?

    A čo napr. toto: https://www.google.sk/search?q=parav...ed=0CAgQ_AUoAQ ?

    Potom sa nediv, ak to bude niekto radiť medzi toto.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Posunúť ju do dostatočnej vzdialenosti od zdroja tepla.

    Hlasovalo 3 pouzivatelov

    Užitočné (2)
    terezamaria, buchač
    Neužitočné (1)
    Nevhodné (1)
    -1
    Jerry222 presne to aj mna napadlo otazka je co ked sa neda sedacka posunut koli niecomu??
    sosak judasik : Nikde som však NENAŠLA NEJAKÝ PARAVAN, alebo niečo iné, preto som sa obrátila na -PORADU
    Ak je v otázke táto veta, tak nájdi lepšie riešenie, ako je posunúť sedačku mimo sálajúceho tepla. Potom už len posunúť zdroj tepla krb, keď nejde posunúť sedačku !

    Ako ochrániť sedačku pred teplom z krbových kachlí ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.