Zavrieť

Porady

nárok na pn a materskú

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Od roku 2012 pracujem na trvalý pracovný pomer a v inej spoločnosti pracujem na dohodu o pracovnej činnosti od júna 2014 - ide o pravidelný príjem. Som tehotná a kedže mám komplikácie, lekár ma chce vypísať na rizikové tehotenstvo. Počas celého obdobia som nemala žiadnu PN a ani iné prerušenie u oboch zamestnávateľov. PN a následne materská sa mi bude počítať z oboch týchto poistení? Ďakujem pekne za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    na nemocenskú dávku je nárok z obidvoch poistení ... či aj na materské? - to z tohto zadania nevieme viď zák o SP
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft ...a pokiaľ poznáme naše "sociálne" založené zákony - PN bude od oboch, avšak materská bude len jedna - darmo u oboch boli odvody. Jednoducho - štátna mašinéria zase zarobila.....
    Katy a R nemôžme naisto vedieť - nepoznáme priebeh všetkých jej poistení ... aj keď to pravdepodobne je tak, že nesplnila podmienky v obidvoch
    selika to znamená, že podmienka 270 dní nemocenského poistenia musí byť u oboch aj z trvalého pracovného pomeru aj z dohody? Pracovný pomer je od roku 2012 a stále trvá (podmienka 270 dní splnená) a dohoda od júna 2014 a stále trvá (podmienka 270 dni nesplnená, ale splnená podmienka 90 dní). Myslela som, že aj výška materského sa bude počítať z oboch, tak ako pn .
    Katy a R aj v druhom poistení do pôrodu 270 dní - viď zák o SP
      zbaliť

    nárok na pn a materskú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.