Zavrieť

Porady

Zrusenie clenstva v dozornej rade

Pred niekolkymi rokmi som na prosbu znameho vstupila do dozornej rady jeho spolocnosti. Preslo uz niekolko rokov a ja som ho poziadala, aby ma z dozornej rady dal prec. Zial, nechce to urobit. Ako mam postupovat? Neverim, ze za 7 rokov nepotreboval ani raz moj podpis a ja som nikdy nic nepodpisovala. Dal by sa tam realizovat nejaky podnet na kontrolu alebo nieco ine, ako ho prinutit, aby to vyriesil?

Vopred dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PARKER LOYD je offline (nepripojený) PARKER LOYD

    PARKER LOYD
    1) ste členkou dozornej rady - Vy vykonávate tú kontrolu a ste na to oprávnená v plnom rozsahu ako Vám to zákon priznáva.

    2) A teraz k možnosti ako z toho von :

    a) napíšete oznámenie o vzdaní sa členstva v dozornej rade - Oznámenie zašlite doporučene

    b) Konateľ je povinný vykonať zmenu v obchodnom registry do 30 dní

    Pravdepodobne túto zmenu nevykoná a tak nasleduje:

    c) výzva na vykonanie zápisu zmeny v obchodnom registry - taktiež doporučene POZOR - tentokrát pod hrozbou podania návrhu na súd

    d) podanie návrhu, aby súd rozhodol o vykonaní zmeny - ide o sporové konanie

    Finta, ktorú môžete použiť - ( môžete podať návrh na súd v troch rovnopisoch, a potvrdenú kópiu o odovzdaní mu zaslať s oznámením, že bol podaný návrh na súd - No poplatok ešte neuhradiť - to znamená, že súd konať vo veci nezačne avšak už budete mať preukázané, že ste návrh podala) v týchto prípadoch až 70% ľudí ktorý vidia, že bol podaný návrh začne konať.
    tornala dakujem
    motorovamys Vie mi niekto poradiť nasledovné :

    - vzdanie sa členstva poslať doporučene na adresu spoločnosti alebo jedinému akcionárovi ?

    - podľa ktorého § má konateľ vykonať zápis do 30 dní ?

    Ďakujem.
    tornala a da sa s tym nieco urobit? pretoze urcite je to viac ako 5 rokov, nejaka rada?
    misoft Odvolanie člena rady - valné zhromaždenie -muselo by sa zvolať (a kto môže je v tých linkoch)

    Zrusenie clenstva v dozornej rade

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.