Zavrieť

Porady

vymazanie otca z rodného listu

Mala ma dva mesiace a priateľ jej biologicky otec je zapísaní aj v rodnom liste sa na nás vykaslal . Chcem sa spýtať či sa dá vyciarknut z rodného listu, aby tam nebol vedení. Nechcem,aby nemal na ňu právo. Ďakujem
Naposledy upravil Gogolienuska : 02.10.14 at 05:58
3 komentárov     zbaliť
kopretinka a výživné ti bude kto platiť??
terezamaria Zrejme chceš, aby na dcéru nemal právo.....píšeš, že nechceš....oprav si to, nech je to úplné....
evuš ..prosím..opravte názov otázky....už zopár dní musím dumať nad tým, ako sa dá otec "vytiahnuť" z rodného listu...a vždy sa rozosmejem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Kazde dieta,ktore nie je zo skumavky,ma dvoch "rovnocennych" rodicov. Ako matku,tak aj otca. Obaja maju voci dietatu prava,aj povinnosti. Nie je mozne podla nalady,ci momentalnej situacie rodicov len tak "vytahovat" jedneho z nich z uradnych dokladov.

    Biologickeho otca,ktory je zapisany v rodnom liste mozes jedine zmenit,ak by si si nasla ineho "otca" pre dieta,ktory by ho oficialne osvojil.
    Aj to nie je jednoduchy proces.

    Pokial otec dieta bude prispievat na vyzivu,bude sa on zaujimat a nebude s osvojenim inym muzom suhlasit,tak nenarobis nic,
    Sud to schvaluje iba vo vynimicnych pripadoch,ak otec dietata dlhodobo nejavi zaujem,neplati na dieta a pod.

    Ak si sa s otcom dietata rozisla,daj si v prvom rade do poriadku platenie vyzivneho. Nespoliehaj sa na ustne dohody,ries to sudne...

    Hlasovalo 13 pouzivatelov

    Užitočné (13)
    sosak, Kvaka, Mariana B., terezamaria, Richard, willma, denis_m6, Dav, taiko, avalik, Ing. Ľubomír Janoška, Mila123, luja5
    13
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gogolienuska No povedal, že sa nemusím báť, že peniaze mi bude posielať. A ešte jedna vec ak nie sme manželia,ale všade na úradoch je vedené, že žijeme v spoločnej domácnosti je potrebné súdne zveriť malú? My s malou tam trvalé bydlisko nemáme. Máme u mojich rodičov kam sme sa aj presťahovali. A ako často bude za ňou chodiť to asi veľmi málo keďže teraz bývame 200km od neho. Ďakujem
    willma ak by si sa ho akýmkoľvek spôsobom snažila dostať z RL a náhodou by sa Ti to podarilo len tým jedným - osvojenie bol by sprostý, keby platil a navrch keď sa odsťahuješ do psej matere aj s deckom a tým mu znemožníš podielať sa na jej výchove. Prepáč ale si asi ešte moc mladá a neskúsená. A "povedal mi" nie je súdne rozhodnutie. Zverenie do výchovy a opatery ako aj stanovenie výživného rieš súdnou cestou. Ako môžete žiť v spoločnej domácnosti, keď si sa odsťahovala o 200km inde? Najprv si uprac v hlave a potom rieš prakticky a tak aby to bolo čo najlepšie pre dieťa a nepoužívaj ho ako zbraň.
    Gogolienuska Žiaľ on mi povedal, aby som odišla K svojej mame. Takže vie že nemôže byť s malou.on tvrdí, že keď sa dohodneme nemusíme ísť na súd.rozhodla som sa nechal ho tam veď je to jej otec aj keď hajzel žiaľ bohu.no on chce všetko riešiť mimosúdne
    Gogolienuska Tak ja som napísala, že na sociálne je vedené,že bývame V jednej domácnosti,ale momentálne sme u mojich rodičov kde máme aj trvalé bydlisko. Sem sme sa odsťahovali na jeho želanie keďže Z materskej si nemôžem dovoliť bývat V meste ako on čo je v Bratislave keďže neviem kto by mi prispieval na podnájom.on by tiež toľko peňazí nemal. Takže bude cestovať za malou.
    willma Sliby - chyby - RIEŠ TO SÚDNOU CESTOU. Neskôr tu budeš vyplakávať čo robiť, lebo si naletela na medové rečičky.
    arizona Tie mimosudne dohovory su dobre jedine tak pre neho. Ale tebe a dietatu nepomozu,keby si ex zmyslel,ze nebude platit. Teraz mozno slubi,ale situacia sa moze neskor zmenit , takze ta tie sudne prietahy neminu. Praveze,ak budes mat v rukach sudne rozhodnutie a prestane napr.platit,tak mas sancu rychlejsie riesit situaciu,ako ked sa budes ohanat iba ustnymi dohovormi. Co je psano, to je dano...ako sa hovori :-)
    BXLmiami Odhliadnuc od toho,že ak sa raz ocitneš v hmotnej núdzi a budeš chcieť dávky od štátu,prvé čo sa ťa opýtajú bude,či si dala o zvýšenie výživného a koľko platí otec dieťaťa. Malá má len jedného otca,druhého mať nikdy nebude a dieťa potrebuje oboch rodičov.Ak si to chceš s ním vybaviť,peniaze sú tá cesta.Dieťaťu musí zaplatiť do posledného centa a nech určí súd koľko.Nebud blbá a nedaj sa odbiť rečičkami.
      zbaliť

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    To ze sa na Vas "vykaslal" nedava dovod ho vyciarknut z rodneho listu - toboz ked je jej biologicky otec. Aj tvoja dcera ma pravo "mat" otca. Na to ako s tvojho pohladu "potrestat" otca - "odpadlika" je mnoho inych sposobov.

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    nie, nedá, je jej otec alebo by ste si tam cheli doplnť nejakého boháča, čo sa o vás stará? prípadne ako meno otca uviesť štát?

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    "Mala ma dva mesiace a priateľ jej biologicky otec je zapísaní aj v rodnom liste sa na nás vykaslal"
    "No povedal, že sa nemusím báť, že peniaze mi bude posielať. "

    A pred 11 mesiacmi ti tiež povedal, že sa na teba vykašle?
    Už to vidím, že o nejaký čas - rádovo mesiacoch až rokoch tu pribudne od istej Gogolienushky prosba o pomoc, že čo robiť, keď nedodržal sľub o posielaní peňazí. A tvoja snaha o vymazanie z RL by ten čas skrátila na t+0 (t=deň, kedy sa otec dozvedel o výmaze z RL) Našťastie sa to zdá sa nedá.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ferdosondo Zdá sa mi, že zadaný vzorec je pre ňu príliš ťažký ...
    Gogolienuska Nie je ťažký chápem ho. No ok nedá sa vymazať tak bude tam. Veď ja ani rodný list nemám pretože ho má on. A on to chce riešiť len ústne a mimosúdne. Že netreba ísť na súd keď nie sme manželia. A pred 11 mesiacmi mi sľuboval lásku a vernosť až za hrob preto sme chceli obaja dieťa. On je už rozvedení a má dieťa ktoré súd zveril matke,ale keďže on odmieta byť U nej tak bol s nami V domácnosti. Čiže on by mal platiť 100eur jej ale neplatí keď ho má u seba. No zase to je len ústna dohoda medzi nimi.
    Dav Ach jaj, a vieš koľko takých žien už naletelo na podobné sľuby???
    A k Tvojej téme - nechaj otca pekne v rodnom liste, na matrike ti vydajú duplikát, môžte mať mimosúdnu dohodu, ale daj si ju schváliť aj súdom a posledná poznámka - keď si bude Tvoja dcéra hľadať priateľa, bude celkom dobre vedieť z rodného listu, že to nie je ani jej otec, ani nevlastný brat...
    josezkral V momente ako niekto sľuboje lásku (alebo aj iné ) až za hrob normálny človek s ním končí, lebo vidí/počuje, že iba tára

    PS
    vidíš ako plní jednu ústnu dohodu ?
    myslíš, že inak bude plniť druhú ?
    Ešte si si nezložila ružové okuliarte (ktorými si si vyberala otca svojej malej ) ?? a o zodpovednosti si už dačo počula ?
    dobrocani Vyuzi sluzbu mediatora. Dohodnite si podmienky pred mediatorom, spiste mediacnu dohodu a sud ju iba potvrdi. Ak pred sudom obaja poviete, ze s madiacnou dohodou suhlasite, bude to cele trvat max.30minut. Mediacne sluzby poskituje aj urad prace a je to zadarmo. Ak nebude na sude suhlasit s mediacnou dohodou, vsetko ostatne urci sud a bude to trvat dlhsie.
      zbaliť

    denis_m6 je offline (nepripojený) denis_m6

    denis_m6
    A hlavne mysli na to dieta, ako mu to vysvetlis, kazdy ma pravo mat otca. To, ci sa s nim bude neskor bavit a ci sa k nemu prizna by som nechal na neho, myslim ze ak pochopi co sa stalo, samo sa rozhodne. Zvysok treba riesit sudnou cesto, co je psano, to je dano, necakaj na sluby, zaplati, nezaplati... ak to mas od sudu, mozes rovno exekuovat a mas pokoj, nemusis sa natahovat.
    misoft 30.09.14 09:43 priradil do Porady

    vymazanie otca z rodného listu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.