Zavrieť

Porady

Príjem z prenájmu v ČR - dá sa použiť metóda vyňatia príjmov?

Daňový rezident SR, má príjmy zo závislej činnosti z ČR a príjmy z prenájmu nehnuteľnosti umiestnenej v ČR. V ČR podal daňové priznanie a odviedol daň. Môžem použiť na celé príjmy metódu vyňatia príjmov? Alebo na príjmy zo ZČ použijem metódu vyňatia príjmov a na príjmy z prenájmu nehnuteľnosti metódu zápočtu dane? Dá sa to tak vôbec, použiť obidve metódy?
Samozrejme, že by mu bolo výhodnejšie použiť metódu vyňatia príjmov, ale v zákone som našla, že to môže byť iba pri príjmoch zo závislej činnosti.
Ďakujem veľmi pekne za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mishok je offline (nepripojený) Mishok

    Účtovník, nadšenec, fanúšik slobodného podnikania ...viac Mishok
    V tomto prípade ak bol príjem preukázateľne zdanený by ste mali použiť metódu zápočtu dane. (Postupujete podľa: Článok 22 Vylúčenie dvojitého zdanenia, Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia - Česko 238/2003)

    V iných prípadoch to akú metódu použijete záleží od konkrétnej zmluvy so štátom o zamedzení dvojitého zdanenia.
    Metoda vyňatia príjmov sa paušálne aplikuje pri preukázateľne zdanených príjmoch zo závislej činnosti zo štátu s kt SR nemá uzatvorenú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia.

    Metódu vyňatia príjmov môžete využiť ak je to pre vás vyhodnejsie (ZDP par.45 ods 3 c)) avšak iba pri prijme zo závislej činnosti
    Naposledy upravil Mishok : 29.09.14 at 14:47
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    petkor Ďakujem za radu, aj mne to takto vyšlo po preštudovaní zákona. Minulý rok som to tak urobila, ale volala mi správkyňa dane, vraj dá sa využiť aj metóda vyňatia príjmov, v tom prípade neplatíme žiadnu daň. Tak sme opravili daňové priznanie za r. 2012 podľa jej rady a už sa neozvala. Ale v zákone som nič také nenašla. Tak uvidíme, kedy sa ozvú tento rok.
    Mishok A uviedli ste v osobitných záznamoch daňovníka ze ide o príjem z prenájmu nehnuteľnosti s daňovou povinnosťou v zahraničí?
    petkor Ano, aj DP z Ciech vzdy priklada ako prilohu.
      zbaliť

    Príjem z prenájmu v ČR - dá sa použiť metóda vyňatia príjmov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.