Zavrieť

Porady

Autorske prava

Zdravim, potreboval by som vediet chcem otvorit maly filmovo hracsky bar :-P chcem na steny zavesit rozne plagaty chcem vediet ako je to s autorskymi pravami a podobne dakujem
Naposledy upravil ivka70 : 01.10.14 at 09:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Podľa mna nejde ani nepriamo o obchodný účel ale pre tvoju potrebu a propagáciu diela, možno aj umiestnenie na verejnom priestranstve .... . Autor by možno mohol od teba niečo žiadať, nie však organizácia verejnej správy. Pozri autorský zákon okolo týchto paragrafov.

    Obmedzenia majetkových práv

    § 24
    Vyhotovenie rozmnoženiny
    zverejneného diela
    (1) Rozmnoženinu zverejneného diela môže fyzická osoba vyhotoviť bez súhlasu autora pre svoju osobnú potrebu a na účel, ktorý nie je priamo ani nepriamo obchodný; za také použitie nevzniká povinnosť uhradiť autorovi odmenu.
    (4) Autor diela, ktorého rozmnoženinu možno vyhotoviť podľa odseku 1, má právo na náhradu odmeny.
    (6) Náhradu odmeny podľa odsekov 4 a 5 prostredníctvom organizácie kolektívnej správy (§ 79) uhradí za ... (nič pre teba)

    § 26
    Propagácia výstavy umeleckých diel alebo dražby umeleckých diel
    (1) Na propagáciu výstavy umeleckých diel alebo dražby umeleckých diel možno bez súhlasu autora použiť dielo vyhotovením jeho rozmnoženiny, jej verejným rozširovaním predajom alebo inou formou prevodu vlastníckeho práva, alebo verejným prenosom, a to v rozsahu potrebnom na takúto propagáciu. Na tieto použitia sa primerane vzťahuje ustanovenie § 25 tretia veta.
    (2) Za použitie diela podľa odseku 1 nevzniká povinnosť uhradiť autorovi odmenu.

    § 27
    Použitie diela umiestneného na verejnom priestranstve
    (1) Bez súhlasu autora možno dielo trvalo umiestnené na verejnom priestranstve vyjadriť kresbou, maľbou, grafikou, reliéfnym obrázkom či reliéfnym modelom alebo ho zaznamenať fotografiou či filmom; takto vyjadrené alebo zaznamenané dielo možno bez súhlasu autora diela trvalo umiestneného na verejnom priestranstve použiť vyhotovením jeho rozmnoženiny, jej verejným rozširovaním predajom alebo inou formou prevodu vlastníckeho práva, alebo verejným prenosom. Na tieto použitia sa primerane vzťahuje ustanovenie § 25 tretia veta.
    (2) Za použitie diela podľa odseku 1 nevzniká povinnosť uhradiť autorovi odmenu.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    joklik Dobre tak s tohto som uz uplny pako :-P tak mozem ci nie???
    Mária27 ja by som to urobila
    joklik Ano a keby nahodou tak na co sa mam odvolat
    Mária27 náhodou ťa môže osloviť len autor - tak sa s ním pokonaj
    Prečítaj si § 24 ods. 6, kedy by mohli zasiahnuť iní - v takej situácii nie si
    joklik Vyborne dakujem krasne moc ste mi pomohli
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    ak tam budeš mať plagáty od oficiálnych distribútorov,tak v pohode.Alebo aké iné plagáty si mal na mysli?
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    joklik Ide o to ze chcem dat spravit pllachtu na jednu stenu a na nej budu obrazky to som chcel vediet nebudem to ani predavat ani nic len potrebujem tu stenu zakryt
    kopretinka a keby si nevyrábal plachtu,ale dal tam zarámované plagáty? Nedodávajú distribútori zdarma k filmom? Kedysi áno,ja som mala riadnu zbierku,krstná robila v kine....
    joklik Plagaty nestacia potrebujem tu plachru
    misoft Upresni - ako ich na plachtu dostaneš?
    Pretože to by bola kópia z niečoho - máš originál? Ak nie a bral by si to z nejakej stránky - nemáš súhlas autora plagátu na vyhotovenie kópie a rozmnoženiny... Takže by to bolo porušenie autorského práva.
    Ak sa pozrieš na niektoré plagáty - niekde dole je http://www.romanolaw.com/assets/R.jpg alebo http://www.hliceramics.moonfruit.com...4598298137.gif a Copyright......
    joklik Takze nemozem to stiahnut s webu a dat tam zdroj .???
    misoft Bude to na verejnosti! Teda musíš mať licenciu -alebo písomný súhlas autora.
    joklik A ta licencia pre mna znamena co a kde to vybavim
    kopretinka autorské práva na plagáty a fotky z filmov budú mať asi filmové spoločnosti,ktoré produkovali daný film.......a s hrami je to to isté,právo má výrobca.
    misoft Licencia (súhlas) ti umožní to hodiť na plachtu a vyvesiť na stenu a ostatní ti potom môžu fúkať práškový cukor do *****. A bude to kóšer.
      zbaliť
    Kvaka 01.10.14 13:47 priradil do Porady
    kopretinka 01.10.14 09:57 priradil do Porady
    kopretinka 01.10.14 09:54 priradil do Porady
    kopretinka 01.10.14 09:54 priradil do Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.