Zavrieť

Porady

žiadost o odpustenie časti nákladov za poskytnutu zdravotnu starostlivost

Dnes dcera dostala vyzvu na uhradenie nakladov za zdravotnu starostlivost od Dovery lebo pred 2 rokmi opilu museli hospitalizovat .Dnes po dvoch rokoch dostala šek na 851 eur ktoru nevieme uhradit nakolko sme socialne slabsia rodina a aj ona este chodi na Vš.Dalo by sa ziadat o opustenie casti alebo celeho dlhu?ked ano tak ako napisat ziadost.
Mila123 budem nepríjemná......na alkohol máte ale uhradiť za poskytnutú starostlivosť nemáte? ak chodí dcéra na VŠ, nemali by ste mať problém s jednou žiadosťou (pochybujem, že Vám niečo odpustia) ale za pokus nič nedáte, max. poštovné
buchač Aj piť je potrebné vedieť.

Síce moralizujem, no pripájam sa k názoru .
Pred dvoma rokmi ???
Kua, ešte aj penále by som by som zarátal a nie že nejaké odpustenie...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Namiesto žiadosti o odpustenie časti nákladov, požiadajte ZP o splátkový kalendár, dcéra nech si popri škole zarobí brigádou ....
    Ak by vám /veľmi pochybujem/ niečo ZP odpustila, zaplatíme to my všetci, nie ZP !!!

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pochybujem, ze vam nieco odpostia,nakolko sa jednalo o opilost...

    Ale nechapem, preco hlada nejake ulavy. Dcera si to sposobila sama,tak ju vystroj na nejaku brigadu a nech si svoju mladicku nerozvaznost pekne zaplati.
    Preco chces ,aby sa dcera zbavila zodpovednosti ?
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    petrus19711 zato hladam ulavy lebo konecnom dosledku mam to zaplatit ja
    arizona a preco ty? Dcera je nejako zdravotne postihnuta, ked nemoze ist na brigadu?
    petrus19711 moze ale kde zarobi za 15 dni 850 eur
    BXLmiami Požičaj a do posledného centu dáma splatí.
    veronikasad Skús požiadať o splátkový kalendár
    petrus19711 dakujem ale som cakal poradu a nie odsudenie
    veronikasad Splátkový kalendár nie je rada ?
    petrus19711 to ano ale ostatne nie
    BXLmiami Aj to aby to odpracovala je rada,Poisťovne v akýchto prípadoch neodpustia ani cent.A ja s tým súhlasím.Povedz si,že mala nesmierne šťastie jednak že prežila a že takto nasatá nikomu neublížila,lebo by ste platili liečbu aj druhému.Za seba dodám-mimo tému-malo by to byť ešte prísnejšie.
    arizona petrus19711,ani ja,ani nikto ta nechcel odsudzovat. Vsetci mame deti,asi vsetky presli obdobim, ked mali potrebu v mladosti vyskusat aj alkohol. A to,aby si v tomto pripade presunul zodpovednost na dceru, som myslela v dobrom,aspon bude v buducnosti rozvaznejsia a zodpovednejsia, co jej nebude na skodu. Horsie pre nu bude,ak si bude vedoma, ze rodicia za nu dlhy a prehresky vyzehlia...z toho si ponaucenie nezoberie.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    lebo pred 2 rokmi opilu museli hospitalizovat
    petrus19711 (Dnes 21:26) dakujem ale som cakal poradu a nie odsudenie
    petrus19711 (Dnes 21:06) moze ale kde zarobi za 15 dni 850 eur
    Nečakaj radu za takéto konanie.
    Bola dcéra opitá? Bola!
    ...a ako bola opitá, že bola potrebná hospitalizácia? Asi aj kvalitnejšia opica bola z toho chlastu...okno jak výklad.
    -----------------------------------------------------
    Ale dám predsa len nejakú radu, hlavne tej výšky obnosu.
    Ak sa bude dcéra hrať na pštrosa, tak sa náklady môžu vyšplhať na oveľa vyššiu čiastku. Poisťovne sa neondia, posunú vec exekútorovi a ten sa veru nebude siať s nejakou čajočkou...
    Alebo si myslíš niečo iné? Lebo ja veru nie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    petrus19711 ja len chem poziadat o odpustenie casti nakladov
    buchač To môžeš.

    To Ti povoľujem/e ...

    Ale či Ti bude vyhovené, to je už v iných rukách a jeho rozhodnutí.
    Vééééľmi ale pochybujem.
    misoft ZP nie je dobročinný ústav. A pokiaľ bola poskytnutá zdrav. starostlivosť osobe, ktorá si prihodila sama tento stav v stave pod vplyvom alkoholu, omamných látok - tak neodpustia ani cent!
    Jediná možnosť - požiadať o splátkový kalendár.
    A doručenie pre milú onú .... nech si hľadá brigádu popri štúdiu - nech zistí, čo je to "med lízať"!
      zbaliť

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    1. opilost je dovod na vyluku z poistneho plnenia. Zlavit nemozu, nesmu.
    2. velmi starostlivo skontrolovat ako vypocitali sumu 851eur. ak nenamietate samotny vypocet, zaplatit cim skor.
    3. chapem ze 15 dni je narychlo, ale vedeli ste o tom 2 roky.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ak prišla výzva dcére, nech sa stará o to ona. Nech požiada o splátkový kalendár a nechaj ju, aby si to zaplatila sama. Ak existuje poľahčujúca okolnosť, napr. že na oslave narodenín jej prasklo slepé črevo a hospitalizácia bola nevyhnutná, tak môže skúsiť požiadať o zníženie sumy. Taktiež môže požiadať o prešetrenie položiek, ktoré sú súčasťou výslednej sumy. Ale nechaj ju, nech si toto vylíže ona. Bude mať poučenie, ako to v živote chodí a za svoje skutky zodpovedá sama.
    buchač CITUJEM :
    Ak existuje poľahčujúca okolnosť, napr. že na oslave narodenín jej prasklo slepé črevo a hospitalizácia bola nevyhnutná,...

    ČITAM :
    za zdravotnu starostlivost od Dovery lebo pred 2 rokmi opilu museli hospitalizovat

    REAGUJEM:
    Ak by jej pukol slepák,tak by predsa skončila pod skalpelom...či ?
    Ak by jej pukol slepák, tak by o tom existovala aj dokumentácia.
    Lenže čája bola zrichtovaná pod obraz boží, tak jej vypláchli žalúdok a podobné srandičky....

    žiadost o odpustenie časti nákladov za poskytnutu zdravotnu starostlivost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.