Zavrieť

Porady

Sedacia súprava z bledej brusenej kože a jej čistenie

Prosím vás ak má niekto skusenosti s vyčistením sedacej súpravy z brusenej kože pomôžte. Bojím sa ju čímkoľvek čistiť aby som niečo nepokazila.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    bv_alexandra
    Prosím vás ak má niekto skusenosti s vyčistením sedacej súpravy z brusenej kože pomôžte. Bojím sa ju čímkoľvek čistiť aby som niečo nepokazila.Ďakujem
    brusena koža, to je "semis"? Ak ano, ... take gumene keficky su na to dostat, ale daju sa nahradit aj obycajnou tvrdou kancelarskou gumou. Cele to potrebujes cistit? Alebo len nejaku skvrnu, co sa "prihodila"?

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Ano semiš,nepotrebujem to čistiť cele len miestami, napr. opierky . Tú kefku kde dostanem kupiť?

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    bv_alexandra
    Ano semiš,nepotrebujem to čistiť cele len miestami, napr. opierky . Tú kefku kde dostanem kupiť?
    predava sa to tam, kde cistiace potreby na topanky ... je to z tzv. surovej gumy... taka polopriesvitna hmota ... eee... nema to stetinky ako obycajna kefa, ale namiesto stetin to ma tu gumu, ulozenu do takych vlniek...
    neviem ti to lepsie opisat... skus sa spytat v predajniach obuvi... a este mrknem, ci nahodou nenajdem obrazok niekde na nete... potom by som ho sem pripadne prilepila...

    aha... keby si z netrpezlivosti vyskusala tu tvrdu kancelarsku gumu... a bola by cervenej farby... tak najprv skus niekde v rozku, kde to nebude vidiet, aby ti nahodou to nezostalo ruzove... ok?

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Dakujem veľmi pekne. Hned dnes ju idem zohnať a dam vedieť výsledky. Ešte raz ďakujem. S pozdravom Nika

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    niet za co, .... to vyhladavanie bolo prinosne aj pre mna, aspon som si konecne utriedila toto:
    Nubuk je useň broušená po líci. Povrch na omak působí sametově jako broskev. Velur je naopak broušená po rubu. Vlas zůstává na povrchu. Lidový název pro velur je "semiš".

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    ayya
    heh! nasla som ho ten maly prvy som myslela, ale maju toho viac, prima:
    http://www.collonil.cz/produkty.php?id=p_semi#KARTACEK
    pre teba by asi bol vhodnejsi ten druhy - velky

    ale mrkni si este aj tieto stranky :
    http://www.skatebox.cz/INSHOP/script...sp?ItemID=4751
    http://www.siga.cz/obuv.htm
    http://www.volny.cz/psoukup/Kiwi/kiwi3.htm
    http://ezpublish.spotrebitel.cz/arti...ew/6481/1/1369
    Milá ayya, týmto ti chcem ešte raz poďakovať za prínosnú radu a pomoc.Tvoje rady mi pomohli a ja sa nemusím obávať že mi niekto dá preplatiť celú sedačku. Ďakujem ešte raz. A ešte na záver na hlbkové nečistoty je dobrá pena na čistenie tiež od collonilu.

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    Ahojte, ja by som potrebovala poradiť nejaké osvedčené prostriedky na čistenie koženej sedačky. Nie je to brúsená koža, ale normálna. Je to bledá farba, skoro až biela a mám ju 3 mesiace a už je tam vidieť všetko. Najmä, keď malá si popíše ruky fixkami a prebehne okolo nej a chytí sa, už je tam odtlačka. Ako to čistiť, aby som to ešte viac nepokazila? Ak máte niekto skúsenosti s nejakými prípravkami, prosím poraďte.

    gnikat je offline (nepripojený) gnikat

    gnikat
    Zdeni prosim ta a odkial mas tu bledu bezovu gaucovku a aka je to koza, prava? lebo mi tiez uvazujeme o kupe koženej gaucovky, ale podla mna je lepsie udrziavatelna koza ako klasicky potah ci nie, mas kozu alebo kozenku alebo ekokozu, dik

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    všimla si si, že príspevok od Zdeni je z oktobra 2006 ??? skús radšej ss-ku.

    gnikat je offline (nepripojený) gnikat

    gnikat
    hej vsimla som si, ale aj tak, hladam vsetko mozne na nete ohladom kozenych sedaciek, uvazujeme nad kupou a neviem sa rozhodnut, dame za nu 55 tis a bojim sa ze budeme lutovat, preto vsade kde sa da zhanam reakcie od ludi co kozu maju

    plada je offline (nepripojený) plada

    plada
    Ja čo poznám ľudí, ktorí majú koženú sedačku, tak hovoria, že v lete sa na nej prilepíš, tak majú na nej deku a v zime dostaneš "vlka", je studená, tak majú na nej deku. Takže efekt kvôli deke je preč. Osobne to mám odskúšané a je to pravda.
    Radšej si kúp niečo iné, ale nakoniec je to na Tebe. To je môj názor.
    Plada

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.