Zavrieť

Porady

Ako vyplniť (nejasnosti) Žiadosť o zrušenie registrácie pre daň?

Dobrý deň,
vedeli by ste mi prosím poradiť s vyplňovaním žiadosti o ukončenie živnosti? Maily z daňového sú na mňa až príliž šalamúnske, pri čom sa pýtam jednoduché veci a dovolať sa mi nedarí.
Bol som živnostník neplatca DPH registrovaný podľa par. 7. a chcem sa odhlásiť z daňového úradu.
Povedali mi, že mám vyplniť formulár ŽIADOSŤ O REGISTRÁCIU, OZNÁMENIE ZMIEN, ŽIADOSŤ O ZRUŠENIE REGISTRÁCIE NA DAŇ Z PRÍJMOV A DAŇ Z PRIDANEJ HODNOTY.
A mal by som sa odhlásiť aj od Dane z príjmov a asi aj z DPH, keďže som reg. podľa par. 7.

Čiže je tam časť I. Druh dane, ku ktorému sa žiada registrácia, oznámenie zmeny alebo zrušenie registrácie a kolonky Daň z príjmov a Daň z pridanej hodnoty. Mal by som zaškrtnúť aj Daň z pridanej hodnoty, keď som nebol platca, ale bol som reg. podľa par. 7?

Napísali mi aj, že v prílohe by som mal označiť ukončenie povolenia DPH par. 7. No v prílohe sú len kolonky o registrácii, nie ukončení povolenia.
Konkrétne:
Registrácia pred nadobudnutím tovaru v tuzemsku z iného členského štátu podľa § 7 ods. 1 zákona
Registrácia pred nadobudnutím tovaru v tuzemsku z iného členského štátu podľa § 7 ods. 2 zákona
Registrácia pred prijatím služby z iného členského štátu alebo pred dodaním služby do iného členského štátu podľa § 7a zákona
a neviem, čo z toho mám označiť, keď chcem ukončiť, nie registrovať.
Ďakujem za rady, že čo s tým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    V tlačive máš hneď na začiatku možnosť "Žiadosť o zrušenie registrácie"

    I. Druh dane, ku ktorému sa žiada registrácia, oznámenie zmeny alebo zrušenie registrácie

    Daň z príjmov
    - druhý bod: zrušenie povolenia alebo zánik oprávnenia na podnikanie, ukončenie výkonu inej samostatnej zárobkovej činnosti fyzickou osobou alebo ukončenie prenajímania nehnuteľnosti fyzickou osobou, zánik stálej prevádzkarne na území SR

    Daň z pridanej hodnoty
    tuzemská alebo zahraničná osoba



    PRÍLOHA 1 - DAŇ Z PRIDANEJ HODNOTY

    zaškrtneš tú registráciu, ktorú máš § 7 ods. 1 ak si sa registroval podľa dosiahnutého obratu, ods. 2 ak si sa registroval pred dosiahnutím obratu,

    ak si registrovaný podľa 7a, tak zaškrtneš to
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jaronimo registroval som sa kvôli požiadavke dodávateľa, čiže nie podľa obratu. Teda ods. 2? :-)
    KEJKA ano
    Jaronimo tak nakoniec mi pani z daňového odpísala ešte raz, kde sa mi ospravedlnila, že ma poplietla, no v tej prílohe nemám nič zaškrtávať, iba na začiatku Daň z príjmu a Daň z pridanej hodnoty. Tak som z toho d***l, ale asi to teda spravím tak, ako mi ona napísala.
      zbaliť

    Ako vyplniť (nejasnosti) Žiadosť o zrušenie registrácie pre daň?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.