Zavrieť

Porady

kto ma skusenosti s agenturou JOB4U

Zdravím,vás.Našla som tu na nete pracu do Londyna do skladu,podmienky su ok ale bojim sa že je to dajaky ošial.Ide sa cez agenturu JOB4U je tam aj poplatok za vybavenie.Má niekto skusenosti s tou prácou?vopred dakujem za vaše rady.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Ruky preč od nej! Akonáhle agentúra pýta prachy vopred za nejaké vybavenie - znamená to, že prácu mať nebudeš.
Okrem toho - nielen u nás má táto agentúra zlé meno.

Hlasovalo 4 pouzivatelov

Užitočné (4)
arizona, Ing. Ľubomír Janoška, AmmiS, Mila123
4

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
Ak vies po anglicky, najdi si cez net, cez ponuky prace, pracu sama. Anglicke AG neberu za sprostredkovanie ziadne peniaze a tie slovenske ponukaju zvacsa pracu, ktoru vyhladaju na nete prave u tychto angl. agentur a este si daju za to draho zaplatit.
11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
taiko UK agentury neberu ziadne peniaze? Myslim hadam len ze neberu nic vopred, ci?
arizona Nie,tam platia poplatky agenturam iba firmy,ktore si davaju dopyt na zamestnancov. Od hladajucich pracu neberu nic,ani vopred,ani neskor.
taiko hmm, si si ista? Ja som pre nejakych headhunters uz pracoval a stale brali nejake percento (10-20) z mojej odmeny. Normalna odmena za sprostredkovanie prace.
Soky9 ja si tiez myslim.. v dnesnej dobe nikto nic zadarmo predsa neurobi
misoft Poplatky sa berú, ale nikdy nie vopred! Tie si môžu agentúry začať účtovať až vtedy, ak je v rukách záujemcu PLATNÁ pracovná zmluva cez agentúru a keď pracuje. Pretože až vtedy si agentúra splnila svoju povinnosť. Inak nemá žiadny nárok na nejaké poplatky. A majú na to svoje % ako odmenu, ktoré dostávajú od zamestnávateľa.
taiko tak tak, len % nie od zamestnavatela, ale od toho komu dohodili pracu. Mozno je rozdiel, ci sa jedna o TPP, vtedy mozno plati odmenu zamestnavatel, Ale ako sa jedna o freelancera, vtedy plati odmenu freelancer.
misoft Pardón - zle som to formuloval. Zamestnávateľ vypláca mzdu PA, tá si odpočíta svoje a ostato, ide agentúrnikovi - makačenkovi.
Nemal som totiž na mysli priamu platbu od zamestnávateľa PA.
AmmiS Suhlasím s misoft, tak to funguje v agentúrach, na ktoré sa dá spoľahnúť. Ich provízia je dohodnutá so zamestnávateľom a určená % z platu, ktorý dostane pracovník.
taiko nooo, tak sme si to pekne objasnili
AmmiS :-D
Letko Urobíš zmluvu s agentúrou, tá ti dá napr. 7 GBP na hodinu. Koľko dostane agentúra za teba, to sa už nedozvieš.
  zbaliť

Lukas444 je offline (nepripojený) Lukas444

Lukas444
Vacsina z tycho podvodych agenur vyberaju len neadekvatne administrativne poplatky, alebo rozne polatky za sprostredkovanie prace a podobnne, no nastastie je tu konecne novy sposob, ako sa dostat do Anglicka bez rizika straty penazi..

Sme komunita ludi zijucich priamo v Manchestri a na zaklade vlastnych skusenosti sme vypracovali manual na zivot v Anglicku, ktory vam poskytne kompletne informacie, ktore budete na zaciatku vasho noveho zivota v Anglicku potrebovat.

V pripade zaujmu o viac informacii nas mozete kontakotvat na pracavmanchestri@gmail.com

web: www.navodnazivot.web4.sk



S pozdravom

Lukas
Zdravim, co sa tyka JOB4U agentury tak mame len dobre skusenosti s nimi, boli sme cez nich uz viac krat na roznych poziciach v UK, tuto agenturu nam odporucali nasi znamy znamich a tak mi sme ich odporucili dalsim nasim znamim, Zatial sme nemali mi ani ostany co pozname ziadne problemy a vsetko bolo zabezpecene tak ako bolo aj povedane typkom z agentury....myslim si vedia podat dost dobre info povedia Vam vyhody aj nevyhody, nic neprikrasluju a rozpravaju k veci presne tak ako to chodi kedze typek co tam roby, bol v UK 10 rokov ako manazer tak pozna system viacerych skladov....jasne take veci ako ubytko alebo garancie hodin v praci na to dosach nemaju,,,a to nam aj povedali,,,,ale boli sme spokojny kedze nam poradili vo vela veciach a na zaklade toho sme vedeli do coho ideme, nic nie je na 100% ale ak mate presne info...mate zabezpecene veci tak o to lahsie sa zacina v novom prostredi,,,,takiez sme im volali z UK ak sme potrebovali poradit a nebol problem, Co sa tyka poplatkoch tak sme platili aj mi ale nelutujem lebo ak by sme isli na vlastnu past tak by sme preplatili mnoho nasobne,,,,,a pravdu povediac na urade prace mate po ch.....pracovnicok a ani jedna Vam nevie poskytnut job...ano zaplatili sme ale dali nam dobry start a zarobili sme si mnoho nasobne viac, cize nase naklady sa vratili do mesiaca.....
Mila123 nevadí, že odpovedáš na pol roka starý príspevok?????
Mackouzko no vidis mas pravdu, ani som si nevsimol datumi...do kelu

martin1020 je offline (nepripojený) martin1020

úprimný človek.pravdovravný martin1020
Agentúra dodá inštrukcie. poradí. no prácu vám nezaručí.. musíte prejsť pohovorom a aj to nieje isté.. ale z mojej skúsenosti hovorím za celú našu partiu chalanov čo sme šli za prácov do anglicka do tesco thurrock. skúsenosti boli katastrofálne! pritom v agentúre sa tvária že majú vo všetkom jasno.
V prvom rade po prílete sme po dvojhodinovom meškaní pracovmníka P.Guzmického, boli zúfalý.. ale dočkali sme sa.. no prišlo k horšiemu. Ubytovanie.. nebolo nás kde dať.. časť z chalanov šla spať po celom grays po gaučoch.. no bolo nám slúbené základné ubytovanie.. pod pojmom žiaden luxus si predstavujem postel, teplú vodu a teplo. nám bolo povedané v job4u že dostaneme večšiu manželskú izbu. dostali sme izbu o rozmeroch 3x3m vyzeralo to ako kotolna pretože bol tam boiler a pod.. nešla teplá voda neboli tam postele.. spali sme na matracoch ktoré sme nemohli rozbalovať. v zime. nekurilo sa nešiel plyn. a ráno sme mali ísť na pohovor. neviete si predstaviť tú špinu v kuchyni ale myslím že romovia žijú čistejšie. bolo nám na grcanie a za toto sme vopred zaplatiť council 220 libier. vtom boli aj 2 týždne ubytovania. samozrejme slubotechna ako postele budu a tepla voda tiež. začali sme chotiť do práce.. práca je postavená tak že by som ju odporúčal robiť max rok.. potom myslím že hrozia psychycké poruchy.. vážne z dôvodu že ste organický robot s počítačom na ruke a skenerom na prste. ale zvládneteto.. po pár mesiacoch si môžte všimnúť že vypínate budík napr že ho chcete oskenovať a sny o robote sú samozrejmost.. je to namáhavá práca hlavne ked dostanete takmer celý deň nakladať na vozík vody a ktomu splnať normu 100 percent,. dá sa to asi po mesiaci tvrdého tréningu.. ja som z tých čo sú trošku zdatnejší. ale aj tak som býval niekedy vyťažený na 100 percent.. ak chcete ísť na vc tak to aby ste si pohli a samozrejme výkon za zákazku sa vám znižuje zatial čo nenakladate... navyše stalo sa mi zranenie a v práci som sa poistil. no vyvliekli sa z toho že niesu dôkazy a takisto že poistenie neplatí pokial tam nepracujem určitú dobu.. samozrejme nemohol som nič spraviť.. trošku mi pomohli tesco pri dostaveni sa do nemocnice.. ale odbočujem od témy skrátka začiatky boli tažké ale myslím že táto agentúra pre vás moc toho za tie peniaze nespraví.. zvlášt by som už nikdy nešiel cez túto agentúru do práce prípadne by som sa poriadne od nich informoval kde budem bývať a ako to bude v práci pretože v práci boli uplne iné podmienky ako bolo povedané.. samozrejme horšie a to aj tie platové... ludia sa tam striedali každý týždeen niekto nový... a potom zas niekto odyšiel..

kto ma skusenosti s agenturou JOB4U

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.