Zavrieť

Porady

Koľko za invalidný dôchodok ?

Neviem, či niekoho moja otázka nepobúri - ale zaujímalo by ma, koľko sa v jednotlivých okresoch "dáva" za invalidný dôchodok. Pretože ak v komisii sedia traja ľudia - neviem, s koľkými ďalšími sa delia a koľko takýchto "uchádzačov" denne vybavia - je požadovaných 500 EUR pekná suma.
Peggynka "požadovaných" ? Žartuješ? Veď to je na prokurátora...Ja som na ID a nikde nikomu som nič nedávala.
xeva Nežartujem, preto som sem otázku dala. Toľko "sa platí " v jednom z okresov, ktorý dlhodobo visí na chvoste zamestnanosti na SK. Takže netreba veľmi dumať, kto je invalid. Ten, kto na to má.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Všetky posudky z posudkovej komisie recenzuje Bratislava. Ak by posudkár nadhodnotil % poklesu, Bratislava mu to okreše. Neviem si dosť dobre predstaviť, ako by sa delil posudkár z hornej-dolnej s posudkárom ústredia. Ak posudkár požaduje 500,- Eur, tak si je istý, že mu to prejde aj v Bratislave. Tzn. zbytočne vyhodené peniaze, pretože % poklesu by bolo "schválené" tak či tak. Prečo to nenahlásite? SP rieši aj anonymné podnety. Už sa riešili podnety a pán posudkový aj s referentkou boli načapaní a odsúdení.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Jana Motyčková, Peggynka, brodozz, avalik, Andyke, IIla
    6
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ninka24 Tak preto máme toľko "zdravých invalidov" a "zdravých invalidov inej farby pleti" , pretože sa o všetkom rozhoduje v BA?
    Peggynka Veľa z nich zdravých nebude...už sú zdegenerovaní...už sa rodia takíto.
    Pepa Nezvyknem sa zapodievať takýmito komentármi, ale nedá mi:
    Videla si nálezy" zdravých invalidov? Vieš na základe čoho bol posúdený ten či onen? Nevidela a nevieš. To, že to tak vnímaš je tvoj problém.Žiadny posudkár sa neodváži priznať pokles, ak by tento nebol podložený lekárskymi nálezmi, pretože je kontrolovaný.
    ninka24 Ale však posudkár hodnotí diagnózu, diagnózu dáva lekár..... myslím že spravodlivosť v prideľovaní ID u nás nikdy nebude! mám s tým vlastné skúsenosti z blízkou osobou ( máte také a také vzdelanie, nó to vám nemôžeme dat ID, to ešte vládzete pracovať! aj keď máte trvalé následky ......) Nedávno som viedla rozhovor s jedným zákazníkom, aký je spokojný že má plný ID, že sa mu to konečne "podarilo"...... no čo k tomu dodať! Nazvala by som to ich šikovnosťou
    Viem že k tejto téme moje komentáre neboli konštruktívne, ale nedalo mi to.....
    Peggynka Pepa,mne nedá vo svetle toho,čo píšeš v príspevku:
    Už sa riešili podnety a pán posudkový aj s referentkou boli načapaní a odsúdení.
    Ak by systém fungoval,ako sa to mohlo stať?Logicky by SP nepotrebovala podnety,ale žiadatelia by neprešli sitom kontroly ,či?
    Pepa Od tejto aférky sa ústredie začalo zaoberať kontrolou "pobočkových" posudkárov .......
    http://www.socpoist.sk/aktuality-pre...e/48411s52540c
    xeva Pepa - tak po lopate. Naozaj som tie nálezy nevidela. Ale viem nasledovné - v priebehu týždňa bola celá CHD na prehodnotenie invalidity a čuduj sa svete - tí, čo zaplatili, sú za vodou, o tých ostatných sa to povedať nedá. Náhoda ? po vyjadrení jednej z "úspešnných" neverím. A čo sa týka tej odvahy posudzujúceho priznať niečo, čo nie je podložené nálezmi, napísala som, že neviem, koľko je zainteresovaných, od stanovenia diagnózy až po finále, mám na mysli stanovenie "vhodnej" diagnózy. Pokiaľ vnímam skutočnosti tak, ako sa dejú, nepovažujem to za problém. Problémom je podľa mňa to, že sa takéto konania stávajú normou.
      zbaliť

    axeco je offline (nepripojený) axeco

    Vylúčený člen axeco
    V tomto skorumpovanom state ma tvoja otazka nepoburila. Suma zavisi od lukrativnosti okresu
    buchač Ani nie tak od lukratívnosti.
    Dá sa v podstate povedať, že každý je úplatný.
    Len je rozdiel v tých daných jedincoch, na koľko si cenia tú svoju česť.
    Ctihodných máme neúrekom všade, v radoch doktorov, právnikov, prokurátorov, sudcov, úradnikov, policajtov, daniarov.....
    Občas sa len čudujem, že poniektorí si cenia tú svoju česť až príliš nízko.

    Koľko za invalidný dôchodok ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.