Zavrieť

Porady

Čo sa dá robiť proti štekajúcemu psovi?

Dobrý deň, už niekoľko rokov našu 5-člennú rodinu budieva štekotom susedov pes.
Celý deň je vo voliere, ani neštekne ale niekedy šteká hoci ktorú nočnú hodinu a dosť intenzívne. Susedovi som dohovárala ani nič nepodnikol. Mám 3 školopovinné deti, ktoré ráno vstávajú nevyspaté a ja s manželom tiež. Poraďte prosím čo môžem robiť. Ďakujem
5 komentárov     zbaliť
taiko a si sama komu to vadi? Ostatnym susedom to nevadi?
denda1 mi sme so susedom v konflikte, pretože chcel fyzicky napadnúť manžela, kvôli hranici pozemku.
taiko ale ja som myslel, ci ten brechot nevadi aj inym susedom okrem vas
alaya1 jaj, takze problem s pozemkom- odnesie si to pes....Chvala Bohu, ze byvam v byte.
Arodd no jedine si zvyknut pokial je tam spor sused bude naschval nic nerobit s tym psom ked ze im to asi nevadi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    V rodinných domoch je aj vždy bolo zvykom mať psa. Ak si sa presťahovala na "dedinu", tak si tam išla so všetkými rizikami. Treba sa s tým naučiť žiť. Psovi neprikážeš, aby neštekal, je to jeho úloha, aby hlásil pohyb okolo domu. Majiteľ nemá prečo s tým niečo robiť.

    Ja som vyrastal v rodinnom dome, skoro všetci susedia mali psov. Mne to nevadilo, vedel som spať, aj keď štekali. Aj pri otvorenom okne. Ak zavireš okno, tak neverím, že to je až tak počuť.

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    alaya1, MisheliQ, Zitulda, babka - ježibabka, Dav, lujza.j, Kvaka, Žabinka
    8
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Trochšičku by som aj oponoval.
    Hlavne v tom, že psovi sa dá prikázať, aby bol ticho. Samozrejme, že nezáleží ani tak od rasy, ale skôr od psa. Lebo nie je pes ako pes.
    Na druhej strane je ale ten štekot aj vhodný, dôvody nie je podstatné rozoberať.
    Na chalupe mám z každej možnej strany psov...boxer, vlčiak, yokshíra, kaukazáka, pitbula, teriéra...kua, tí keď spustia koncert kvôli lesnej zverine, to je len koncert...
    ...a ja spím jak poleno..
    babka - ježibabka Pes bez príčiny v noci zúrivo nešteká. Náš keď začne veľmi štekať, tak si dám tú námahu a idem sa pozrieť prečo. V pouličnom kanáli je spústa potkanov a keď niektorý z nich vylezie, tak šteká. Bolo by lepšie, aby mi ho pustil do dvora?
    axeco " buchač (21.10.14 20:45) Trochšičku by som aj oponoval.
    Hlavne v tom, že psovi sa dá prikázať, aby bol ticho."


    LEN TEBE SA NEDA
    buchač Keď mi nevieš oponovať, tak radšej mlč.

    Náhradným a vhodným riešením miesto oponovania pre Tvoju maličkosť by som videl v onanovaní.
    axeco .....ved som ti odpovedal, len si nepochopil - lebo tvoje IQ je tak na urovni kysnuteho kolaca. Nestojim o tvoje rady, ohladom sexu som ti uz odpovedal inde. Ja som zavisly od sexu, to len ty ako domaci majster si vsetko robis sam
      zbaliť

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    To by mal vadit aj kikirikajuci kohut, mnaukajuce ziadostive macky, opilci spievajuci po nociach....odporucam stuple do usi, alebo odstahovat na samotu.

    Hlasovalo 13 pouzivatelov

    Užitočné (10)
    MisheliQ, Zitulda, Janiela, Ing. Ľubomír Janoška, luana38, noemi-ke, niko.presov, Žabinka, Dav, lujza.j
    Neužitočné (3)
    7
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gabi03 práve som sa chcela opýtať, čo proti kikiríkajúcemu kohútovi?
    erik555 co? no predsa "vykupat" ho v nedelnajsej polievke
    Gabi03 susedovho? a pozvať ho na obed,nie?
    misoft A koho pozvať? Suseda, alebo toho psa?
    bubkoch z takeho psa by bol najlepsi uzitok v klobase ...
    Helik3 ja psov zbožňujem, ale verím zadávateľke. a keď si to nezažila, tak jej neveríš a vysmievaš sa. som vášnivá psíčkarka a s mojou bol tiež ten problém, že často štekávala, vždy mala dôvod, či už nejakého túlavého psa, alebo mačku premávajúcu sa po dvore. štekala a štekala, aj keď už dôvod pominul - utiekol! musela som aj v najhlbšej noci vyjsť von, poslať ju do búdy, niekedy prestala celkom, inokedy znova začala. po dlhšom cviku, ako písal aj ferdosondo, sme sa to naučili, že niekedy stačí otvoriť dvere, alebo len vyjsť na terasu a je ticho.
    ale teraz mám tento problém u susedov oproti cez ulicu. majú staručkého, hluchého čuvača. viem, že tam nieje čo urobiť. ale on šteká a šteká, celú noc, v kuse. nikto však z domu nevyjde a nespraví nič. vadí to všetkým susedom, ale nedohovárame zatiaľ. myslím však, že keď teraz príde ďalšia susedka z pôrodnice, veci sa budú musieť pohnúť. je to však na majiteľovi!
    alaya1 Ako sa vysmievam?:?? Konstatujem, ze niektorym vadia kohuty, macky a pod. a odporucania su podla teba vysmechom? ze si ma kupit stuple do usi? Nebude ju nic rusit,Ci ist byvat na samotu? tam nie su ziadne zvuky. Kazdy precita a pochopi, ako chce. Niekto ako radu a niekto vztahovacky- ako vysmech.

    Potom co maju robit ludia zijuci pri vlakovej kolaji, ci v centrach miest, kde nocny klud neexistuje.

    inak- ak sa v tom vyznas, ako umlcat psa, tak nekomentuj - napis odpoved, porad , najjednoduchsie je dat neuzitocne inej rade!!!
    Helik3 ona ako matka by to možno zvládla, aj so štuplami. ale pýtala sa na radu hlavne pre svoje deti. a neviem či ty ako kvalifikovaný psychológ by si dala svojím deťom štuple do uší. a to ti hovorím v dobrom, neurážaj sa. ale ja so štuplami neviem spať. tlačia ma. sorry
    alaya1 pes je zviera, zije. ked vydava nejake zvuky, asi na to ma pricinu., ako pise babka- jezibabka. neviem, ci je mozne vyhubit akekolvek zviera vydavajuce zvuky. ja byvam na sidlisku, vedla neho je vsak vilova stvrt odkial pocujem rano kazdy den cca od 4.00- kuhutov, z druhej strany mam vlakovu trat - vlaky chodia celu noc, tubia koli zavoram,, rano, aj v nedelu od siestej mi za oknom vyzvana sidliskovy kostolny zvon,. ked zijeme v civilizacii, zial, na zvuky si clovek zvyknut musi, ak to nedokaze, musi sa zariadit inak. Snad nevystrielame vsetky zvierata, odstanime zvony, vlaky, atd, atd, atd....

    Neviem, co ma klinicky psycholog spolocne so stekotom psa.

    Snad len rada buducim rodicom- nenaucte babatka spat v uplnom tichu, vysledok je v tejto otazke.
    Helik3 veď to je to, že keď dieťa vyrastá v úplnom kľude a spí v tichu a zrazu napr. príde nový sused so štekajúcim psom, tak je to prúser a ťažká rada. ja som nechcela robiť problémy ostatným susedom a nechcela som, aby ich môj pes vyrušoval, tak som zakročila. aj keď mám okolo seba v podstate samých dôchodcov, len teraz tam bude prvorodička. ale sú aj protištekacie obojky, aj to by mohlo zadávateľke pomôcť, ak by chcel sused zainvestovať, prípadne, byť zadávateľkou tak zainvestujem sama. možno by sa pes odnaučil...
    alaya1 myslis, tie protistekacioe opbojky, ktore psovi davaju pri zastekani elektricke soky? Humanny sposob- ludujem deti, ktre su naucene spat v uplnom tichu. Ako budu zit, ako budu cestovat, ako zvladnu pobyt v nemocnici. Niekedy treba hladat chyby tam, kde su, nie, kde nam vyhovuju.
      zbaliť

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Odnaučiť susedovho psa štekať nie je žiadny problém pre trochu zručného chlapa. Presne taký problém som mal, keď bol syn malý. Syn sa strhával pri každom zabrechaní. Potom som vynašiel spôsob. Zhotovil som si gumipušku, ako za detských čias. Narobil som guľky z tehliarskej hliny a vypálil som ich na obyčajnom plynovom sporáku do tvrda, nasucho v plechovke od paštiky. Dobrá gumipuška má dostrel cca 50, aj viac metrov. Počkal som si na tmu a keď sa pes večer ozval, strelil som pár hlinených guliek do jeho blízkosti. Keď pes breše do tmy niečo vedľa neho cupne, okamžite stíchne a načúva, čo to bolo. Veľmi zneistie a zalezie do búdy. Ak guľka trafí pletivo ohrady, alebo krík vedľa neho, v momente je ticho. Pes by nemal vidieť, že kto na neho strieľa, jeho strach je potom o to väčší. Náraz guľky vedľa do pletiva, alebo steny v noci účinkuje na psa viac, akoby dostal guľku do tela. Aj ten najzúrivejší pes sa neznámeho zvuku v jeho okolí bojí, má rešpekt a viac načúva, čo sa k nemu záhadne približuje. Nemá istotu, že je v svojom areáli sám. Hlinená guľka môže trafiť aj vedľa zaparkované auto, nepoškodí ani sklo, ani lak. Vyskúšajte, uvidíte, ako to funguje. Aj dnes ma občas rušia štekajúce psy na susedných dvoroch a ... nemám problém nájsť rekvizitu z detstva a zjednať rýchlu nápravu. Nič človeka nedepce viac, než bezmocnosť. Nadvláda nad susedovým psom je znesiteľnejšia. S gumipuškou v hrsti a s vreckom guliek znie aj psí brechot príjemne a povzbudzujúco.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    taiko, Ferdosondo, dmc, mahony1
    Neužitočné (1)
    3
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MisheliQ To je vhodné použiť aj na ľudí??
    misoft Je! Najmä medzi oči....
    buchač Nemusíš medzi oči...

    Ono stačí, ak pár oceľových guliek začne skackať okolo nejakej partie. To sa nedá prepočuť...a hlavne v noci.
    Že overené mnou ...ani som nemieril do hlúčku, ale fest vedľa.
    Raz dva bol kľud....
    misoft Ja som takto matice 13-stky zhora jednému debilovi, čo každú noc pred barákom vytruboval, do čelného skla. Ani nevedel odkiaľ - ale po tretej matici sa sklo porúčalo. A bol svätý pokoj.....

    Pes ako pes, či už štvornohý, alebo štvorkolesový....
    MisheliQ No vy ste akí radikálni
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona niekto sa na zas dnes ukaja minuskovanim???
    alaya1 pozri pokec temu, tam je to pestre.
    arizona ktoru?...uz som nasla. No, hrozne!
      zbaliť

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Psa sa dá odnaučiť od nočného štekania. Treba k tomu veľa trpezlivosti a ochoty od majiteľa psa. Neviem či však bude ochota od majiteľa ktorý má psa zavretého vo voliére. Pes nie je vybehaný nudí sa a aj preto vystrája.
    Môj pes tiež jednu dobu v noci štekal. Stačilo len ak sa mihla nejaká mačka okolo plotu a začal cca polhodinový koncert. Vždy keď začal brechať bolo treba vstať z postele a poslať ho do búdy prípadne zavrieť do garáže. Samozrejme treba vydržať a byť neoblomný. Po zhruba dvoch týždňoch štekanie prestalo. Občas zbrechne aj teraz, stačí však aby som len otvoril balkónové dvere aj je kľud.

    clen je offline (nepripojený) clen

    právnik-reality clen
    no, pokiaľ je to štekanie "nad mieru primeranú pomerom" možno žiadať súd o ochranu podla § 127 obč. zákonníka. Ale to bude podla mna musiet byt naozaj nejaky retardovany pes, co naozaj steka ako cert... neviem ako sa to bude dokazovat... nejakym znalcom z odboru kynologie??? vela stastia
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j "nad mieru primeranú pomerom" toto má akú špecifikáciu...?
    Chobot Aby to nedopadlo tak, ako v Štúrove s tým spievajúcim domom, tam to tiež začalo štekajúcim susedovým psom.



    http://web.sturovo.sk/noviny/201305.pdf
    buchač Ale zaujímavé bolo, že hentú pani nik neporiešil tým iným spôsobom - nezákonným. Normálne som sa vtedy čudoval, že to tak dlho znášali tí okolobývajúci...
    Chobot A ešte znášajú...
    buchač Čooooooooo ???
    Neblázni. Tomu sa ani veriť nechce...
    sito Však sme ľudia, psy za to nemôžu, či? Čiže ... sme ?
      zbaliť

    Čo sa dá robiť proti štekajúcemu psovi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.