Zavrieť

Porady

Prijatú službu z Čiech uvádzam do riadku 11 a 12 DP?

Prvý raz robím daňové priznanie k DPH a máme prijaté i poskytnuté služby do Čiech. Nie som si istý riadkami. Kúpili sme materiál v Čechách a iná česká spoločnosť s IČ CZ DPH nám ho doviezla na SVK. Faktúru mám bez českej dph, tak samozdaním a uplatním aj odpočet. Vykážem v riadku 11 a 12 DP.
A zas naopak, naša spoločnosť IČ SK DPH vykonala službu úpravy interiéru v hotely v Čechách pre českú spoločnosť registrovanú IČ CZ DPH. Faktúru sme vystavili bez DPH, čech sa samozdaní a zaplatí DPH. Ja uvediem túto službu v riadku 15 a 16 daňového priznania. Prosím vás, mám to dobre takto?
Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Papierniková je offline (nepripojený) Papierniková

    Papierniková
    Presne tak, len doplním že pri samozdanení ešte odpočet do riadku 21
    Benko A ešte musím dať súhrnný výkaz na tú poskytnutú službu?
    Papierniková Áno ... s kódom 2
    Nie je to náhodou tak, že dodanie služby s miestom dodania služby v inom členskom štáte príjemcu služby sa do daňového priznania neuvádza lebo dodanie je v členskom štáte príjemcu služby, ktorý je osobou platiť daň. Uvádza sa to len v súhrnom výkaze.
    Benko Áno, dočítal som sa.
    Papierniková Prepáčte nevšimla som si že sa jedná o služby uskutočnené v ČR, v tom prípade je miesto dodania v ČR a uvádza sa len v SV.

    Prijatú službu z Čiech uvádzam do riadku 11 a 12 DP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.