Zavrieť

Porady

Zaučtovanie mesacnej uzavierky....

Uctujem v JU... neviem ako mam zauctovat, mesacnu uzavierku ked ze mi nesedi priamo zakl.dane a dph...
priklad....zakl.dane: 4270,29 + dph 854,64 =5124,93 eur

lenze ked ja nahodin zakl. tak mi nesedi dph a aj vysledna suma je ina...
spravila som to zaokruhlenim zakladu neviem ci to je tak spravne ... navysila som zaklad dane aby sedela dph a potom som zo zakladu bez dane odratala rozdiel sumy... len ze v danovom priznani dph mi rozdiel sumy vyhadzuje toho zaokruhlenia vyhadzuje v kolonke dodanie tovaru a sluzieb s oslobodenim dane ... je to tak spravne ? ci je na to iny postup... dakujem za skoru odpoved
kn-alka v programe si zmeň typ DPH pri rozdiele sumy na: nepridávať do DPH - alebo také niečo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Najpravdepodobnejšie ide o zaokrúhľovací rozdiel. Nemenila by som ani základ dane ani DPH. Záleží od softvéru, čo ti dovolí spraviť.

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    je to zo zaokruhlovania, ja s tym nic nerobim.. nahodim to realne ako to je na paske - aby sedel zaklad+dph aj celkova suma podla uzavierky z registracky... nejake zaokruhlovacky sa objavia nakoniec aj pri fakturach... a potom ak nesedi v DPH priznani dph so zakladom, tak to upravujem priamo tam v danovom priznani pri posielani danoveho priznania.
    zlatica76 osobne by som to neupravovala NAJMA v daňovom priznaní. Viem, že e-dane potom vyhlasujú chybovú hlášku, ale doteraz som to vždy tak posielala a zatiaľ neboli problémy.
    fortunka prave chybovu hlasku vypisuju edane ked nesedi zaklad a DPHcka, preto to tam upravujem... inak sa to odoslat neda. Pytala som sa na to aj na danovom... bohuzial je to tak

    Zaučtovanie mesacnej uzavierky....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.