Zavrieť

Porady

Konateľ ako zamestnanec

Dobry den, predstavme si situáciu, že si chcem kúpiť kamión a robiť dopravcu. Založím si s.r.o., v ktorej budem konateľom (teda jediným spoločníkom). Môžem svoj kamión ako konateľ šoférovať, alebo sa musím najprv v mojej s.r.o.čke zamestnať? Dúfam, že rozumiete tejto otázke. Smerujem k tomu, že teda môže ten kamión šoférovať právnická osoba (napr. Ferotrans, s.r.o.) alebo v tomto prípade musí byť jednoznačne v danej spoločnosti aj niekto riadne zamestnaný a tú činnosť vykonávať ? ....to isté by sa dalo uplatniť aj napr. na inštalatérov, stolárov a tak.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PARKER LOYD je offline (nepripojený) PARKER LOYD

    PARKER LOYD
    Zdravím - môžete svoj kamión šoférovať - spravte si zmluvu o výkone funkcie štatutárneho orgánu. / no odvody si musíte nastaviť s ekonómom - buď sa zamestnáte vo firme , alebo si zisk budete vyplácať raz ročne/
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    peter2525 Ďakujem za odpoveď. Takže ak ma zastaví inšpektorát práce (alebo tomu niečo podobné), tak ja predstavím ako Ferotrans, s.r.o. a nie ako František Malý (laicky povedané).

    Mne práve o to ide, aby som neplatil žiadne odvody. Ja si iba vyplatím dividendy a z toho zaplatím zdravotné odvody.

    Len to ma zaujíma, že môžem mať kamiónovú prepravu, ale ani jedného zamestnanca - kamión bude šoférovať len a len sám konateľ, ktorý nie je v danej spoločnosti zamestnaný
    PARKER LOYD Áno, ak vás zastavia tak sa redstavte ako ,, František" - konateľ spoločnosti ... s.r.o.
    peter2525 Ďakujem teda. Ja som si myslel nie vždy stačí byť len konateľom, ale že niekedy treba noazaj aj niekoho riadne zamestnať (vzhľad na typ predmetu činnosti)...
      zbaliť

    Konateľ ako zamestnanec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.