Zavrieť

Porady

Nevrátenie zálohy za požičané auto.

Prenajal som si auto z požičovňe na jeden týždeň. Auto som po týždni vrátil tak ako som ho prevzal. Pred požíčaním auta som dal zálohu vo výške 165eur. Záloha mi nebola vrátena po uplynutí 30 dní ako sa píše v zmluvných podmienkach. Keď ich kontaktujem telefonicky alebo písomne vždy povedia, že to preverujú. Určuje nejaký zákon aj úroky z omeškania platby? A akou formou je najrozumnejšie zálohu dostať od požičovne? Nejedná sa o nejakú malú autopožičovňu.

Za odpovede Vám vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Nerozumiem, či si chcú preverovať. Preverovať mali všetko pri preberaní vozidla po výpožičke. A určite hneď všetko zúčtovať okamžite. Jedine, že by auto bolo očividne poškodené alebo nabúrané. Pri následnej komunikácii ich upozorni, že ak zálohu nevrátia, budeš požadovať úroky. Kuk sem http://www.najpravo.sk/uroky-z-omeskania.html

    Nevrátenie zálohy za požičané auto.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.