Zavrieť

Porady

Autoservis v Rimavskej Sobote

Dobrý večer,
chcel by som sa spýtať či mi vie niekto odporučiť dobrý autoservis v RS?
5 komentárov     zbaliť
001Maťo Prosím Vás, kde má autoservis p. Szabó v RS alebo v Jesenskom? Mám dosť vážny problém s autom a s p. Novákom by som sa nerád pobil po týchto komentároch. Ďakujem!
lujza.j Divna tema....vacsina nickov jednoprispevkovych v dany den registr.a potom "spia"....
buchač Lui...to bude asi tým, že nič rozumné nejak nedali...a pokladám celú tému za lokálnu vojnu servisov..
lujza.j To som pochopila.....len co si myslia,ze to tym co budu hladat na nete nedondea potom kto hlada mechanika na nete
NPeter Tému som zakladal ja vo vedomí, že mi niekto rozumne poradí, ale keďže nič rozumné som sa nedozvedel, tak som hľadal na vlastnú päsť. Vyskúšal som poniektoré aj tu menované servisy, ale už po prvom stretnutí, alebo telefonáte som to vzdal, lebo ochota bola na bode mrazu. Teraz už mám servis kde som spokojný, ale je mimo Rimavskej Soboty. Tiež mi to pripadá ako žabo-myšia vojna servisov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol38 je offline (nepripojený) pavol38

    pavol38
    vyskusal som servis aj p. Novaka aj niektore z ostatnych uvedenych, ale nebol som celkom spokojny tak si kupim veci napr. tu http://www.lincos.sk/ a auto si opravujem sam

    MarkoP je offline (nepripojený) MarkoP

    MarkoP
    Najrozumnejšie je chodiť do autorizovaného servisu. Pokiaľ má človek na nové auto, tak nech má aj nato, aby meral kilometre do autorizovaného servisu.
    Servisy v RS poznám dôkladne a o viacerých čo ste tu písali (napr. Kopec) ani nebol registrovaný servis, alebo len veľmi veľmi dávno. Je to starý pán, ktorý si privyrábal popri dôchodku a žiaľ, o dnešných autách už vie prd. Viem mnoho prípadov keď spravil ešte väčšiu galibu ako bola.
    Neviem prečo tu každí ospevuje p. Szaba, ale ja osobne by som už tam auto nikdy nezobral. Nemám s ním dobré skúsenosti ani s opravou a s cenou už tobôž nie. Možno ešte kým fungoval autoservis v Jesenskom, ale teraz je to už o inom.
    Autoservis na Cintorínskej je len rýchloservis a s takou cenou sa počítať určite dalo. Závisí aj od toho aké to bolo auto a ako obtiažne je vliezť k žiarovkám. Poznám autá, ktoré majú obtiažny prístup, takže to chvíľku potrvá.
    Autoris, Fiat a Novák idú na množstvo práce a niekedy to tak aj vypadá. Výnimkou je asi Novák s ktorého prácou som bol spokojný, kým robil autá on a nie všelijaká zberba z Úradu práce. Tam treba mať ale hlavne známosti a sympatie, lebo sú ľudia, ktorým spraví Novák (Putru) auto a je v pohode a bez problémov, ale sú ktorí majú problémy. Taktiež sú ľudia, na ktorých je Novák alergický už len pri pohľade a potom zabudne chodiť po zemi, ale lieta v oblakoch a dokáže byť neuveriteľne drzý.
    Osobne nosím už auto len do autorizovaného servisu a našťastie ani nie v okolí RS a som spokojný.
    Auto max je kapitola sama o sebe, ale s prácou moc spokojný nie som a ani nepoznám ľudí, ktorí by boli spokojní. Ešte je tam servis Gaštan, osobné skúsenosti nemám, ale jeho klientelu tvoria hlavne jeho známy, ale viem, že je to už oťukaný automechanik a dá sa predpokladať aj kvalita práce.
    Čo mám skúsenosti to je servis Bódi v Jesenskom. Majú kvalitnú prácu, ale drahú, ale inak sú pohodový.
    Čo majú rýchlu prácu sú bratia pri Korune market na ulici Školskej, ale tiež nepoznám kvalitu práce.
    Inak mne sa v jednom servise stala taká perlička keď si niekto pomýlil auto s niečím iným, ale komentovať to už radšej nebudem. :-P
    Odporúčam sa popýtať známych, ktorým dôverujete a nie obiehať servisy. Koľko ľudí toľko chutí ale miestami to fakt vypadá zaujímavo.

    Roland77 je offline (nepripojený) Roland77

    Roland77
    Nie, bohužiaľ aj autoservisoch zamestnávajú podľa rodinnej alebo politickej ... príslušnosti. Pri takej miere nezamestnanosti by si človek myslel, že budú podnikatelia zamestnávať kvalifikovaných ľudí, veď majú z čoho vyberať. Opak je ale pravdou, ja som mal auto už skoro všade a nechcem robiť nikomu reklamu ale asi pred 7-8 rokmi bol naj autotauris.
    Naposledy upravil Roland77 : 26.11.14 at 22:03
    Ferdosondo A nevieš k čomu by bol majiteľovi servisu niekto kto nevie robiť a bol by tam len na okrasu?
    Veď od zamestnanca potrebuje výkony, ktoré mu prinášajú peniaze. Takto by sa správal len hlupák. Aj to iba chvíľu, kým by neskrachoval.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Závisí od toho, čo potrebuješ. Szabo vo Fiate, servis má v Jesenskom. Novák je tiež dobrý a potom pri príjazde od Lučenca po pravej strane v rodinnom dome starší pán opravuje, len neviem či ešte robí.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    NPeter Ďakujem, potrebujem si nájsť servis na záručné prehliadky a bežnú údržbu vozidla v záruke. Do servisu odkiaľ mám auto mám ďaleko a navyše s nimi nemám dobré skúsenosti.
    Ferdosondo Na záručnú prehliadku môžeš ísť len do autorizovaného servisu danej značky. O aké auto sa jedná?
    NPeter Jedná sa o Hondu. Mne povedali, že pokiaľ si nájdem servis v mieste bydliska tak sa to dá riešiť. Samozrejme nie s niekým kto si len privyrába v garáži.
    001Maťo Prosím Vás a kde má servis p. Szabó?
    Ferdosondo Jesenské
      zbaliť

    Tibor_R je offline (nepripojený) Tibor_R

    Tibor_R
    Tiež by som odporúčal Szaba. Autotauris a Nováka v žiadnom prípade. V Autotaurise ti vymenia aj čo je dobré a Novák si robí čo chce.

    Kamka224 je offline (nepripojený) Kamka224

    Kamka224
    V RS bohužiaľ naozaj nie. Skôr by som odišla do LC, kde majú oveľa lepšiu, lacnejšiu prácu a ľudský prístup.
    S Autotaurisom a Fiatom máme otrasné skúsenosti a navyše tam stojí auto aj týždeň. K p. Szabóovi sa vyjadriť neviem, ale počula som na neho len samé chváli. Čo by som ale určite neodporúčala to sú garážový opravári ako p. Kopecz a od p. Nováka by som toho tiež veľa nečakala - tam potrebuješ hlavne známosti a sympatie.

    1matej je offline (nepripojený) 1matej

    1matej
    Vŕŕŕŕŕ, len k Novákovi nie. Možno má veľa zákazníkov a niektorým vyhovuje jeho spôsob, ale ja mám s ním otrasné skúsenosti. Otrasnejší autoservis v RS nenájdeš, arogancia, drzosť a namyslený, nafúkaný majiteľ. Odporúčam Szaba, alebo popr. LC.

    KA1 je offline (nepripojený) KA1

    KA1
    My sme pred takmer 3 rokmi obehli všetky autoservisy v RS a pochodili sme akurát tak v LC.
    Mali sme trojročné auto, tesne nám skončila záruka a okrem vysvietenej kontrolky sme mali problémy aj so spojkou. Tiež mi odporučili p. Szaba, ktorého sme ale nenašli, lebo v Jesenskom nám nikto nevedel povedať kde ho nájdeme. Objavili sme tam akurát autoservis p. Bódiho, ale po referenciách od známych sme to radšej vzdali.
    V Autotaurise boli síce ochotní, ale keďže sa nejednalo o vozidlo typu Škoda, tak nás odporučili do iného servisu (autorizovaného, ktorý je ale najbližšie v BB).
    Vo Fiate nám auto stálo 7 dní a dostali sme ho späť v takom istom stave ako ho aj prebrali. Cez známeho sme sa dopracovali k staršiemu p. v garáži na Včelinci (p. Kopec), ale okrem blbých rečí sme na nič neprišli, akurát nám stihol poohovárať všetky autoservisy v okolí a poučiť, aby sme nešli ani náhodou k p. Novákovi, lebo nám po....e ešte aj to čo je funkčné.
    Takto odskúšaný som sa vybral do LC kde mi síce chybu odstránili, ale ten prístup tiež nebol bohvieaký. Už po viac ako roku som sa pracovne dostal k jednej slečne, s ktorou sme sa náhodou dostali k téme autoservisy v RS a ona mi jednoznačne odporučila p. Nováka. Auto ešte v záruke nosila tam a je spokojná aj s prístupom a aj s prácou. Sama mala problém s kontrolkou, ktorá sa jej rozsvietila po neodbornom zásahu jedného z vyššie uvedených autoservisov a problém jej vyriešil akurát až p. Novák. Tak neviem, ale zrejme každému vyhovuje niekto iný..
    Ja som sa nakoniec rozhodol nosiť auto do autorizovaného servisu v BB a tam to mám najistejšie.

    001Peťo je offline (nepripojený) 001Peťo

    001Peťo
    Szabó má servis aj v RS a to Autotrade na Čerenčianskej ceste. Servis, čo mal v Jesenskom je už asi zrušený.
    Ja som vystriedal takmer všetky vymenované autoservisy, ale tiež sa mi najviac osvedčil Szabó, hoci nie je najlacnejší. Naozaj človeku vyjdú v ústrety, majú normálny prístup a dajú aj na zákazníka.
    Pravdupovediac, lacný nie je ani Novák, ale pri troške trpezlivosti a šťastia vám to tam môže vyjsť. Mne nevyhovoval, lebo vám tam stojí dosť dlho auto a keďže auto je moje, rád by som si povedal ja čo do neho, teda aké súčiastky a kedy čo s ním. Tam je problém s Novákom a nie so servisom.
    Mne sa Autoris neosvedčil, hoci mám Škodu.

    Dron je offline (nepripojený) Dron

    Dron
    Moje skúsenosti s autoservismi v RS sú úbohé a hádam ešte aj na obyčajnej malej dedinke nájde človek lepší autoservis.
    Ja mám Škodu Octaviu, čiže dosť tuctové auto a problémov som mal viac než dosť. Mal som problém s brzdami, tak som začal tortúru po servisoch. V Autorise som sa otočil medzi dverami keď mi povedali približnú cenu opravy, ale ešte nevedeli čo je s autom. :-D
    Keďže Fiat nie je ďaleko tak som skúsil šťastie tam. Hoci mi už jedna známa predtým povedala svoj názor na Fiat, bol som v tom, že je to predsa len baba a táto téme je od nej vzdialená na metre. Nepochodil som,... . Auto som tam ani nenechal, lebo sa mi nepáčil prístup pracovníkov.
    S autoservisom na Cintorínskej som už radšej nič ani neskúšal, lebo kolegyni tam chalani stihli vymeniť 2 žiarovky za 15 eur, takže som došiel k tomu, že tam musíš byť milionár.
    Odskúšal som aj už spomínaného pána na Včelinci (už bol v garáži za potravinami na sídlisku Rimava), ale tiež sa mi zdal viac múdry ako zručný a stihol mi povyprávať aký je šikovný a ostatné autoservisy sú aké a ako sa robí v jednom už taktiež predo mnou menovanom autoservise v RS. Po 45 minútach nadávok na majiteľa toho autoservisu som to vzdal a odišiel som. Spravil som dobre, lebo mi už viacerí potvrdili, že p. Kopec je viac múdry ako zručný a navyše má robotu o ..... .
    Skončil som u Nováka a to už aj preto, lebo ho stihli tak poohovárať. :-) Neuspel som, pretože jeho som tam nenašiel a žienka za pultom bola strašne múdra, ale blbá. Chalanov tam tiež nemá bohviečo a skôr mi pripadali ako pubertiaci. Vrátil som sa poobede a Novák tam síce bol, ale nedopracoval som sa k nemu, lebo bol zaujatý jednou babou rovných 30 minút, tak som ho pri randení nechcel rušiť. Známy mi povedali, že ale šťastie tam už skúšať nemám, lebo budem sklamaný.
    Zamieril som k Szabovi a tam mi to nakoniec vyšlo. Auto mi síce stálo u nich 2 dni, ale som spokojný. Škoda frčí a zatiaľ je o.k..
    Som podnikateľ, takže sa otočím na viacerých miestach ale Szabó má dobré meno zatiaľ všade. Inak viem o autoservise v Ožďaňoch a tí sú tiež dobrí. Žiaľ, ostatné autoservisy v RS sú dosť o ničom a v ľuďoch vidia len finančnú podporu, nič viac. Nedajbože ak do servisu vojde žena, tak sú celý šťastní koľko zarobia. :-)
    100 ľudí, 100 chutí. Ja som dlhoročný vodič, teraz už z povolania a skúseností s autoservismi v RS mám tiež viac než dosť. Nemám najnovšie auto, ale nosím ho k obyčajnému automechanikovi a nie k registrovanému.
    Viacerých automechanikov poznám osobne aj v RS, ale aj keď som v servise bol nepáčilo sa mi.
    V jednom nemenovanom servise, z nižšie uvedených som si dal vymeniť rozvody (bolo to už viac rokov dozadu), ale nebol som spokojný vôbec a po čase som začal mať s autom problémy. Bez slova som ho zobral do iného servisu.
    Môj starší syn nosí auto zásadne do Tornale a je spokojný. Mladší syn má nové auto, nosí ho zásadne do autorizovaného servisu do KE, ale spokojnosť tam už nie je. Po záruke zrejme poputuje k Novákovi.
    Budúca nevesta nosí auto zásadne k Novákovi a je maximálne spokojná. Ešte v živote mi nepovedala na neho a ani na servis ani jedno zlé slovo, nikdy nemala žiaden problém a popritom keď tam zobrala prvýkrát auto, tak ani nevedela kto to je. Prišla tam s problémom a auto bolo ešte v záruke a problém nebol. Popritom je to netypické auto, našťastie sa nekazí, ale v rámci bežnej údržby doriešili bez hlasného slova všetko. Ja ho poznám osobne, ale zato, že mne nesadol, tak mám odhovoriť svoju budúcu nevestu? Určite nie. Každému vyhovuje niekto iný, ale to neznamená, že ostatní sú horší.
    Nové auto sa oplatí nosiť len do autorizovaného servisu, hoci viem, že aj autoservisy v RS berú auta inej značky na záručné. Ja mám Renaulta, pôvodne som ho chcel nosiť k Novákovi, ale mal som problémy potom v LC priamo u predajcu. Dnes tvrdím, že blbý ale nebol Novák ako mi tvrdili v LC, ale priamo predajca, ale to je už jedno. Ja Nováka viem len odporúčať, ľudia klebetia jedna radosť, ale myslím, že kto tam chodí tak je spokojný. Keby som sa riadil podľa klebiet tak Novákovcov dávno obídem, ale z klebiet nie je pravda ani polovica.
    Okrem toho je v RS dobrý servis aj Szabó a príp. Max auto na drobné opravy. Žiaľ, garážového majstra Kopecza poznám aj ja, dokonca som tam už mal aj auto, ale toho radšej obíďte na kilometre, lebo je len múdry, ale okrem toho nevie nič, maximálne ohovoriť ostatných v servisoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.