Zavrieť

Porady

Kontrolny vykaz

Ahojte prislo mi z DU ze som v KV spravila chybu s porusenim 1003-dala som do B2 ICDPH odberatela rovnake ako ICDPH dodavatela. Prislo mi to teraz po termine podania DPH. Mali ste niekto takuto chybu? Ak ano ako ste ju riesili.? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mishok je offline (nepripojený) Mishok

    Účtovník, nadšenec, fanúšik slobodného podnikania ...viac Mishok
    podaj dodatočný KV v ktorom uvedieš iba pôvodný chybný záznam s ,,1" (zrušenie) a doplníš nový opravený záznam s ,,2"

    dodatočné priznanie k DPH netreba podávať ak sa nemenia skutočnosti v ňom uvedené (stačí dodatočný KV DPH)

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    ivka70, books, smachotka, avalik, Žabinka, Xantypa, zaneta.z, dana2203
    8
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    smachotka dakujem ti
    smachotka su za to volake sankcie?????
    Mishok § 78a
    Kontrolný výkaz

    (11) Ak platiteľ nedoručí kontrolný výkaz daňovému úradu, doručí kontrolný výkaz oneskorene, uvedie v kontrolnom výkaze neúplné alebo nesprávne údaje alebo v lehote určenej vo výzve daňového úradu neodstráni nedostatky podaného kontrolného výkazu, daňový úrad uloží platiteľovi pokutu do výšky 10 000 eur. Ak platiteľ poruší povinnosti podľa prvej vety opakovane, daňový úrad uloží pokutu do výšky 100 000 eur. Pri určení výšky pokuty prihliadne daňový úrad na závažnosť a dĺžku trvania protiprávneho stavu.

    Zatial sa tvaria benevolentne a v podstate takéto chyby prehliadajú alebo vyrubujú pokuty do 5 EUR kt netreba zaplatiť... Avšak podľa môjho názoru príde deň keď bude treba naplniť rozpočet a na vyrubenie pokút majú 5 rokov...
    avalik https://www.financnasprava.sk/sk/pod...ieZaNesplnenie
    smachotka no to je krasa
    avalik donbrass ... v roku 2012 si nemohol dostať pokutu za kontrolný výkaz
    Mishok Milý donbrass podľa výšky pokuty tipujem ze išlo o priznanie DPH alebo daňové prianie k dani z príjmu fyzickej osoby.
    V tejto otázke riešime kontrolný vykaz.
    Mimochodom prax tzv. ,,5 eurových" pokút ktoré nie je nutne platiť sa objavuje až toho roku (2014) ako ústretový krok správcu dane pri zavádzaní kontrolného výkazu
      zbaliť
    Mishok 28.10.14 06:29 priradil do Porady
    Mishok 28.10.14 06:29 priradil do Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.