Zavrieť

Porady

Vyplatenie preplatku dane z príjmov

Zamestnávateľ mi spravil daňové priznanie za rok 2013 v riadnom termíne. Vznikol mi preplatok viac ako 230 eur, ktorý mi zahrnul do marcovej výplaty 2014. Do dnešného dňa mi však výplatu nevyplatil. Je možné zvlášť si vymáhať vzniknutý preplatok na dani napríklad od daňového úradu alebo podobne? ďakujem
veronikasad Zamestnávatel nerobí daňové priznanie. Požiadala si do 15.2.2014 o vykonanie ročného zúčtovania dane za rok 2013 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Prepáč ale ak si vedel(a), že zamestnávateľ má problémy s platobnou disciplínou, prečo si ho požiadal(a) o vykonanie RZD, a nevyžiadal(a) si si potvrdenie o zdaniteľných príjmoch a neurobil(a) si sám(a) daňové priznanie. Preplatok na dani by Ti už dávno vyplatil daňový úrad.

    Teraz Ti DU nič nevyplatí, musíš o to žiadať zamestnávateľa. Alebo si svoje nároky vymáhať súdne.

    Vyplatenie preplatku dane z príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.