Zavrieť

Porady

Moze ma majitel bez sudneho prikazu sam vystahovat?

No tak dnes. Dosiel syn prenajimatelky akurat som mala navsteVu a zacal vrieskat.na cely byt tak som volala policiu..a aj policia povedala ze ak majitel chce musim opustit Byt.je to mozne aj ked som podala pspier na sud tteda odvolanie voci ich vypovedi?vtaj ma majitel pride o pol noci vystahovat.dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    no a preco sa z toho bytu neodstahujes ked ti skoncil najom a nemas tam co hladat ? ako k tomu pride majitel bytu, ktory nemoze uzivat svoju nehnutelnost ?
    uznavam ze jeho metody nie su prave najslusnejsie, ale JE V PRAVE a ty co najrychlejsie uvolni byt ... to ze nemas kam ist je tvoj problem, nie majitela bytu

    edit: tak ak ti dal okamzitu vypoved, tak len sud urci ci bola platna ... normalne mas mat 3-mes. vyp. lehotu ... kym sud nerozhodne, nik ta nevystahuje ... resp. sa skus dohodnut na vypovednej lehote a dovtedy si hladaj nieco ine ...
    Naposledy upravil bubkoch : 01.11.14 at 07:15
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lulimka Dakujem ale co mam urobit ked dnes pride a zacne ma vyhadzovat von?mam papiere ze som to podala na sud aj prenajimatelke som ich poslala doporucene.on tvrdi ze ma vystahuje a mozem na ulici cakat na sud. Je to mozne?
    bubkoch bohuzial (neber to osobne) nie je to mozne ...
    misoft Pokiaľ je ONA majiteľkou a ON nie - t.č. 158. Obmedzovanie osobnej slobody, porušovanie domovej slobody, neoprávnené vniknutie do obydlia, násilie, nátlak - našlo by sa, našlo na NEHO!
    lulimka Dakujem pekne za vase rady.dnes mam zatial pokoj..ale som v takom strese ze az az...
    lulimka Dakujem a kedze je byvaly policajt tak by si to asi mal uvedomit.dakujem naozaj
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Podľa všetkého nemá na to nárok.

    Ale chcelo by to viac informácii. Uveď či
    -- máte platnú zmluvu
    -- bola uzavretá podľa akého zákona
    -- bola podaná výpoveď s 3m výpovednou lehotou
    -- výpoveď končí dnes
    -- hrubým spôsobom si porušila zmluvu
    -- dodržuješ termíny platieb a ostatné podstatné náležitosti zmluvy.

    Nevieš, čo povedal policajtom, keď mu chytili stranu? Netykali si náhodou?

    Zamkni dvere, strč kľúčik znútra, to je dobrý zvyk, ktorým sa dá predchádzať neželaným návštevám.

    edit: keby si odpovedala na všetky otázky naraz, a nie postupne (ale pekne to gradovalo a malo to zaujímavé zvraty), ktoré som ti tu položil, tak by sme tu neboli za debilov...

    Podľa posledných informácii ti dal okamžitú výpoveď, na čo nemal dôvod. Policajti mu chytili stranu, lebo je bývalý policajt, či čo. Spôsoby sa nezaprú.

    Incidentom sa dá čiastočne predísť zamknutými dverami a zastrčeným kľúčikom. A ideálne by bolo neopúšťať byt, aby sa nemohla situácia otočiť, či vymeniť zámky.

    Niekto by ti poradil vymeniť zámky na dverách, to ale nedoporučujem, na to nájomca nemá nárok.

    No, ťažká situácia, s arogantnými ľuďmi sa ťažko dohaduje...
    Naposledy upravil jslancik : 01.11.14 at 09:24
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lulimka Boze ano zmluva mi skoncila vcera a majitelkyn syn na mna vriedkal pred 5 rocnym synom tak ze maly celu noc nespal.dnes sa obavam co to bude aj ked som sa docitala ze vystahovat ma moze na zsklade sudneho rozhodnutia aj tak sa bojim ze skoncim dnes s drtmi na ulici
    jslancik zmluva ti neskončila včera, tá neplatná výpoveď na trvaní zmluvy nič nemení.
    lulimka Ako prosim? Nerozumiem
    lulimka No a dokonca ten syn prenajimatelky tu chodi kedy chce je agresivny aj pred detmi a ani s nim nemam zmluvu ale s jeho mamou.
    marjankaj Ústava SR

    Čl.21

    (1) Obydlie je nedotknuteľné. Nie je dovolené doň vstúpiť bez súhlasu toho, kto v ňom býva.
    lulimka Ďakujem a co ak vojde nasilim? Je to majitelkyn syn a byvali policajt.v tej ich vypivedi je ze podniknu pravne kroky k mojmu vystahovaniu.ale zatial sa mi to tak nezda kedze on sam bez rozhodnutia sudu ma ide vystahovat aj ked ja jedina som podala zalobu na sud
    fortunka Ja to vidim tak, ze ti skoncila zmluva, na to zaloba, ze ti povedali pred neviem kedy, ze sa mas vystahovat nezmeni nic.. zmluvu by ti nepredlzili... To ze ti pocas tvojho byvania tam chodi cudzi clovek, to si si mohla riesit, ja osobne by som vymenila zamky. Sukromie je sukromie a do toho nema co zasahovat nic. Zmluva je zmluva, ked ju nemas, nemas tam v podstate co robit. Ine by bolo, keby ti zmluva trvala a prisli by zo dna na den, ze sa mas vystahovat... takto si uz mohla vediet napr. v septembi, ze ti konci zmluva na konci oktobra a podla toho konat (predlzit ju, alebo hladat ine byvanie). S tym nezmoze nic ani policia, lebo podla toho co pises, nemas ziadny dovod v tom byte byvat.. vystahovat ta stylom, pride, vyhadze veci a necha ta na ulici asi nemoze, ale moze ti oznamit, ze budes v takej a takej lehote prec, inak to urobi.. a potom to urobit kludne moze.
    lulimka V septembri som to nevedela okamzitu vypovef mi doniesli 23.10 ze do 31.10 mam odist.ja tu mam male deti a tyzden dva je malo na najdenie noveho byvsnia nie?
      zbaliť

    Taynee je offline (nepripojený) Taynee

    Som to ja :) Taynee
    Si osamela matka s detmi? Byvas v byte s manzelom alebo druhom? Skoncila ti zmluva alebo ti dal najomca vypoved pred koncom dohodnutej doby?
    lulimka Ano dom osamela matka s detmi a majitel mi dal okamzitu vypoved tak som podala papiere na sud a cakam.lenze on ma chce sam vystahovat na ulicu

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    lulimka (Dnes 08:39) Boze ano zmluva mi skoncila vcera a majitelkyn syn na mna vriedkal pred 5 rocnym synom tak ze maly celu noc nespal.dnes sa obavam co to bude aj ked som sa docitala ze vystahovat ma moze na zsklade sudneho rozhodnutia aj tak sa bojim ze skoncim dnes s drtmi na ulici.Ano ale ja som voci vypovedi podala staznost na okresny sud.lebo ja som vypoved nepodpisala nakolko s nou nesuhlasim

    Zmluva ti skončila včera.Včera si sa mala vysťahovať.Neoprávnene užívaš cudziu nehnuteľnosť.Je úplne jedno,že ty nesúhlasíš s výpoveďou.Akože si myslíš,že keď nesúhlasíš a ešte ani nájom neplatíš,tak že tam môžeš veselo bývať ďalej?
    Dostala si výpove´d,výpovedná doba uplynula a ty v tom byte nemáš čo robiť.Tri mesiace si mala čas si nájsť nové bývanie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lulimka Ano ale ja som dala na sud papiere lebo 7 dni na vypoved je malo.a zmluva normalne by mala koncit v roku 2015
    kopretinka prečo všetko nenapíšeš do zadania otázky???!!! leze to z teba ako z chlpatej deky! uprav si otázku,napíš všetko ZROZUMITEĽNE do zadania otázky! predtým si nič o tomto nepísala!!! písala si,že zmluva ti včera skončila!!! tak teda klameš alebo si vymýšľaš alebo čo?
    lulimka Ja som nemala tri mesiace vypovednu dobu.proste mi 23 doniesli papier ze sa mam 31 vystahovat.ze mi dava okamzitu vypoved.ja som meskala s najmom 2 dni.a ked sim im peniazr davala tak povedali ze peniaze nechcu ze oni potrebuju byt..preto som ziadala sud o zrusenie vypovede.a ten co mi robi cirkusy tak s nim nemam podpisanu najomnu zmluvu ale s jeho mamou
      zbaliť
    lulimka Dovodom bolo to ze 15teho som im mala dat 170 depozit a 340 najom.kedze som penizky nemala tak som im 17teho nukala 170 doplatok. Depozitu a ze 20teho im dam 340 najom.oni prehlasili ze nechcu peniaze ze chcu byt lebo majitelkyn syn nema kde byvat.tak nedostali nic.a teraz to pouzili proti mne ze som im nedala peniaze.je to byvali policajt tak si mysli ze moze vsetko.ja som bola teraz na policii a mi povedali ze s malymi detmi mA nesmie vyhodit na ulicu.ja uz neviem.jedny vravia tak druhy onak...
    fortunka AK je to zmluvna zabezpeka a najom, mala si to zaplatit na ucet, mozu to pouzit proti tebe. A inak na tvojom mieste sa pozeram po novom byvani.. ak su uz taketo konflikty, tak neviem kedy budes mat v tom byte klud :/
    lulimka Ano ja pozeram novy byt a co najskor chcem odist len co dovtedy
    lulimka Nemala som 3 mesiace.dodtala som okamzitu vypoved na ktoru som podala na sud papiere ze je nedovodna.a za 7 dni tazko najdem nieco nove
    buchač Doplnenie príspevku
    lulimka Prosim?
    bubkoch lulimka: no ale preco kurnik šopa nenapises uz v otazke vsetky relevantne info ? toto je dost podstatna informacia ktora meni 90% uz napisanych odpovedí ...
    lulimka Lebo ja som uz psychycky na dne.celu noc sme nespali.a ja mam zmluvu s matkou toho pana co mi robi cirkusy aa co ma chcel prist o pol noci vystahovat to je na mna privela
    lulimka Ano ale ja som voci vypovedi podala staznost na okresny sud.lebo ja som vypoved nepodpisala nakolko s nou nesuhlasim
    lulimka Vies oni mi vypoved doniesli 23.10 a mam vypratat byt do 31.10 ja som podala papiere na sud nakolko som vypoved nepodpisala a ziadala som na sude o zrusenie vypovede alebo nech mi sud urci adekvatnu vypovednu lehotu.a majitelja nechcela peniaze lebo ze jej syn nema kde byvat preto tie peniaze nevzala

    Moze ma majitel bez sudneho prikazu sam vystahovat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.