Zavrieť

Porady

Účet 364 a odvod do zdravotnej poisťovne

Ahojte, prosím Vás o radu. Konatelia po rozdelení zisku rok 2012 a 2013 si určili podiel zo zisku spoločníkov pri rozdeľovaní zisku 10.000€. Je to na účte 364 a vyplatené to nebolo. Kedy sa robí po rozdelení zisku odvod do zdravotnej poisťovne? Až po vyplatení alebo po rozdelení? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    szisza teraz mi padol kameň zo srdca, máme to na 364 a audítor mi dnes povedal, že tam už mal byť odvod.....

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    do 8 dní nasledujúceho mesiaca...ak vyplatíš v novembri musí byť odvod do 8.12
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    szisza Ďakujem, len neviem prečo mi audítor povedal, že aj keď to je na 364-ke aj tak musí byť odvod........kde to presne nájdem??? Dík
    Jarka 1 Nech ti to nájde audítor a ukáže v zákone. Poraď mu nech hľadá v zákone o zdr. poistení.
    Tweety tak sa opýtaj, prečo to tvrdil
    szisza O.K. :-)
    kuravesele klikni si aj na stránku VšZP a dividendy a tam to máš...že je to až po vyplatení
      zbaliť

    Účet 364 a odvod do zdravotnej poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.